Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Grana vinove loze Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mene sa novim problemom Smile Imam paa mogu sloodno da kazzem veliku granu vinove loze (oko 80cm) i imam problem. Citao sam na sajtu da bi trebalo da se prokuva pa da stoji par dana da se natopi itd ali ja nemam gde da prokuvam toliku granu. Sta da radim?[b]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 7:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Priprema cokota ili korena vinove loze
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikouro drzao sam se svega togasamo sto mi je problem velicina Smile nemam toliko veliku posudu gde bih mogao da prokuvam granu.
Jel bi to moglo na neki drugi nacin? Ne bih da isecem da kratim to itd...


Poslednji izmenio Fiber dana Čet Jan 03, 2013 8:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Fiber: Spojne poruke
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam postavljao to pitanje i dobio sam sledeći odgovor. Možeš prelivati kipućom vodom da bi je termički obradio. Ali, pošto loza često pušta boju ne bi bilo loše da je potopiš da odstoji u vodi. Znači neka plastična kadica pa potapaj. Takođe, ako odstoji u vodi natopiće se vodom pa neće plutati. Nadam se da sam ti pomogao. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horuse hvala na odgovoru,upravo to radim i cisto da ti kazem da sam isprzio prste Very Happy
Koliko da stoji potopljeno? u vreloj ili voda na sobnoj temperaturi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potopljena može da stoji u vodi na sobnoj temperaturi. Što se tiče perioda, pa videćeš kada prestane da pluta i ispušta boju. Budi oprezan, ako je loza skoro isečena ispuštaće mlečno belu vodu. Važno je da je grana suva, bez biljnih sokova. Mada, to zna da potraje, pa ti preporučujem da je u akvarijumu pričvrljiš nekim kamenom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes vrelom vodom da potapas tj ispiras granu - koren, a mozes i da potopis u ekstra slanoj vodi na par dana ( npr. nedelju dana ). Koji je period potreban da se grana natopi tj da potone ... e to, nemoze niko da ti napise sa sigurnoscu odnosno odgovori.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja nisam do sad u zivotu nista kuvao a svakakva cuda sam stavljao u akvarijum i pomora nije bilo. Granu mozes da pricvrstis na neki pljosnati kamen koji ces staviti u ili na podlogu i mozes ga i prekriti kamencicima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima i takvih primera, ti si jedan od tih retkih, ali treba uzeti u obzir i mogucnost da se u vodi ubaci sto sta nepotrebnog iz prirode . Iz predostroznosti se preporucuje obrada, pogotovo kod pocetnika koji tek ulaza u ove vode .

Dopuna:
Na kraju krajeva, nismo svi istog znanja Smile


Poslednji izmenio nikouro dana Čet Jan 03, 2013 9:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Dopuna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ipak preporučujem termičku obradu kipućom vodom. Čujem da je Stevica1 već poprljio prste, tako da je verovatno već sistematski uništio i razne andrmolje iz loze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Grana je ociscena i prokuvana,sad stoji u vodi. Ostavicu tako do kraja vikenda pa cu da vidim sta dalje. Jel posle toga treba da se ''ispece'' u rerni da se osusi ili tako natopljenu tj iz te vode da je stavim u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super! Tako je stavi u akvarijum, ali će ti verovatno trebati da je kamenom pričvrljiš na dno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jan 03, 2013 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje crno pecenje-susenje , odmah je iz te vode, stavi u akvarijum,poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stevica1
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2012
Poruke: 43
Lokacija: Trst,Italija

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima. Slike postavljam cim ubacim u akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Cokot vinove loze nikouro Ponuda 0 Čet Sep 17, 2020 8:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panjevi vinove loze ljubee Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 02, 2020 6:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Splet prirodno sraslih grana HORUS Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Avg 29, 2017 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Panj - grana za mali akvarijum u obli... Mark Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Feb 04, 2017 11:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Poklon grana ruže PlovakK Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Apr 14, 2016 12:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License