Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj biljni Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja resih da vam predstavim moj biljni akvarijum vec godinu dana sam na ovom sajtu razgledam,citam vase predloge oko rasvetle uredjenja filtere i td.akvarijum je oformen pre tacno godinu dana.
E ovko,dimenzije su mu 107x48x35 otprilike nekih 180l,debljina stakla je 10mm a dno akv.je 20mm,rasvetla je philips 3kom. sa elektronskim prigusnicama
u akvarijumu ima 30kg hranljive podloge mislim da je hp neznam tacno dobio sam je uz akvarijum a inace kupio sam ga polovnog od naseg drugara i clana ovog sajta wucka,da nastavim dalje,posle podloge ide mrezica neka mislim da je ona sto se stavlja na prozore protiv komaraca pa ide 30kg sljunka.
Za filtraciju vode je zaduzen kanister filter koji za sada odlicno vrsi svoj posao potpuno je besuman od filtracionog materijala tu su bio kugle,ker.prstenje i aktivni ugalj je bio tu do skoro,posle toga sint.vata i na kraju sint.sundjer,moram da napomenem da akvarijum od samog pocetka pa do dan danas nije tretiran ni sajednim preparatom za laksi zivot niti bilo sta slicno znaci apsolutno nista i se je ok.
Od stanovnika imam par barbusa,ima 2 para trihogastera,par muljasa panda tu je i neki tigrasti muljas neznam mu ime on je inace glavni baja u akv.od koga sve ribice strepe a i najstariji je u njemu,imam i algara,tu je i 'zmijica ' takodje muljas,ostale ribice neonke,zebrice,gupike,blec moli,puzevi amazonci,i jos neki sa neznam im tacan naziv,tu su bile i kozice ali ih je moj sad vec pokojni skalar odavno potamanio nisam znao da li smeju sa njim u akvarijumu,.Na svaka 15 dana menjam otprilike 1/3 vode i cistim filter koji inace radi od 10am pa do 21pm isto toliko je i foto period,znam da je mnogo ali uzivam da gledam u njega.Od biljaka imam samo 3,4 vrste i neznam kako da se izborim sa njima jer su podivljale rastu kao besne i brzo se sire iako ne koristim dey co2 vec duze vreme.Sada cu ubaciti i slike primam savete neljutim se ako neko ima neku kritiku slobodno recite misljenja savete i td. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jan 06, 2013 11:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Super. Jedva cekam slike, pogotovo tih opakih muljasa. Smile
Jedino mi nije jasno zasto ti filter ne radi non stop il ja nesto nisam dobro procitao i razumeo Question Question Question
Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FikusBg
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2012
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 4:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bogami i ja sam isto procito Shocked
A i da peres filter isto tako,nadam se makar vodom iz akvarijuma? Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajd' daj neke fotke. Ne možemo ovako na suvo da komentarišemo. Meni je odmah upalo u oči to što imaš samo dva barbusa. Oni uglavnom idu u jatu od minimum 5-6 komada. Takođe, ne znam da se oni baš slažu sa trihogaasterima. Da nije taj TIGRASTI muljaš makrakanta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako je izgledao kada je kupljen pre godinu dana


Image

pa onda useljenje..
Image
e godinu dana posle toga tj.danas izgleda ovako

Image


Image

Image
Voda nije menjana 20 dana zbog toga je voda zuckasta a i nisam znao kako da slikam,zahvaljujuci nasim urednicima saznao sa pa neki drugi dan bice jos slika
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto ne bi malo grupisao tu valisneriju,ili poceo da je prosajes i zaradis bogatstvo? Smile
Ovo je stvarno divlje koliko na dobar nacin toliko i na los...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image


Image



Image


Image

Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hocu da je iskorenim jer je ruzna zato sto raste visoko,mnogo lepse izgleda neka niska vrsta trave
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

probacu da ubacim jedan snimak na njemu se sve jasnije vidi,a inace spremam da mu ubacim 3d pozadinu ali ne od stiropola nego od mermera,debljine 0,5m raznih sara koji cu da nalepim na staklo i samo ga spustim u akv.i kad mi dosadi ili kad treba da se cisti samo je izvucem iz istog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i tog ozloglasenog muljasa koji terorise sve ribice u akv.sve ove slike mnogo lepse izgledaju uzivo,nadam se da cu drugi put uslikati lepse
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam odgovorijo marjanu na pitanje u fezi filtera,meni filter radi samo od ujutru do uvece recimo nekih 11h ili malo vise neki put,reci mi koliko bi treba da radi sta i kako
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Taj ozloglaseni je Botia Lohachata.Mozes svasta da uradis sa tim akvarijumom,probaj tu Valisneriju da grupises kao sto sam vec rekao,resi se tih skoljki i zamka,ubaci neki kamen,panj sta vise volis.A filter se nikad ne gasi.Pisalo se o tome svemu u proteklih godinu dana... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo odgovoricu ti ja. Treba da radi kao drakstor od 0 - 24h. Smile Ostavi filter da ti radi neprekidno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo odgovoricu ti ja. Treba da radi kao drakstor od 0 - 24h. Smile Ostavi filter da ti radi neprekidno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 4:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha znaci treba da radi non stop ok zapamtio sam,nem vise dvorca i skoljki takav je bio kad je kupljen,menjao bi ovu valisneriju za kozice neke ako neko hoce
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License