Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lopovska banda :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mish
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2013
Poruke: 52
Lokacija: Bar,CG

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako siguran sam da nema akvariste pocetnika kome neko nesto nije uvalio ...i vecina vas je uveliko upoznata sa tim ..al ajd reko da napisem post mozda nekom bude valjalo ..
s obzirom da sam iskusio svasta od svakakvih prodavaca od opreme koja treba i ne treba, do nekakvih hrana da im je bas to sve sto imaju idealno za te ribice koje vi drzite samo da uzmete bilo koju ,do latinskih komplikovanih naziva ribica da bi se uspostavilo da je to neka ribica koja nema veze sa tim nego naziv zvuci dobro ,pa do onog najgoreg narucivanja ribica od nekog pa ti on umjesto plave posalje bijelu ili pak mozda ti naplati ribu kao odraslu i kao neku vrh obavezno sa latinskim nazivom Smile kao sto su meni stigli ciklidi koji nisu imali ni 1 cm a placao ih po 7 e Smile ili vam cak prodaju ribicu kojoj su neke bijele racke ili neke rupe prirodne i to im je ustvari ukras i nisu uopste bolesne slooobdono ih vi ubacite u akvarijum:)

Nisam siguran ima li po forumu nesto na ovu temu konkretno sem sto se pojavljuje kad se neko zacudi u sta mu je porasla riba i tako to ,a valjalo bi pocetnicima kao sto sam i ja da znaju od cega se paze.
Bas me interesuje koga su za sta i kako smuljali za nekih par eura.... s tim da nisu racunali kolko ste ustvari imali u planu para da im ostavite i kolko bi jos samo puta dosli da vas nisu zeznuli za neku glupost koja vama napravi haos u akvarijumu a on trlja bradu sa par eura Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 4:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osnovno je da kad udjes u zooshop i tamo ti se iskezi neka devojcica od 18-20 godina i pita:Trba li vam pomoc?Jedino treba da je pozoves na pice jer oko akvaristike nema blage veze i ti odabiraj opremu na svoju odgovornost ako nisi poveo nekoga ko zna.
Meni je jedna takva htela da uvali dve zenke kao muzjaka i zenku.Cekao sam da se namuci da ih pohvata pa sam joj onda objasnio razliku u polovima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na svu srecu, jos nisam imao takvih iskustava. Verovatno zato sto uvek volim dobro da se raspitam pre nego sto bilo sta kupim (i to ne samo za akvaristiku)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BojanCheNS
Akvarista



Registrovan: 16 Apr 2012
Poruke: 17
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2013 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrhunac je bio kad ne ynaju koliko ima litara akvarijum Smile, a prodaju ga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jan 10, 2013 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E svakakvih ima!

Meni je hit bio jedan 'renomirani' vlasnik radnje u BG-u kad sam ga pitala koliko odraslih trihogastera moze da stane u 96l? I racunam recice mi 2-3.... Velika je to riba. Kad ono njegov odgovor: 'Kolko oces!!' I jos krenuo da nabraja: '20, 30...'

Auuuu samo sam mu rekla: 'To su zive ribe, ne sardine' i izletela iz radnje brzinski, nikad vise nisam usla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosle godine sam jurio negde da kupim gupike i ancije, i udjem u neku radnju kod mene u kraju, a unutra zaudara na ustajalu vodu, akvarijumi crni koliko su prljavi, puni algi i mrtvih riba.
Gledam i ne verujem, prodavac mrtav ladan me pita sta mi treba, ja da ispadnem fin pitam ga jel ima to sto trazim, on poce da proviruje kroz sloj algi na staklu i da mi prica
"mislim da ovde ima jedna gupika... aha, evo je, pobeze. A imas i tu jednu cini mi se, pogledaj". Ja razmisljam da li je on normalan kad stvarno prodaje nesto iz te bare i polako se udaljim iz prodavnice. Laughing
Takodje sam prisustvovao i kupovini borca i staklene kugle, bolje reci klikera, od 0.5l sa sve savetima kako borcima ne treba prostor, jednom su me gledali kao budalu kad sam kupovao potopnu pumpu za filter, kazu - "sta ce ti to, to se koristi za fontane". Rolling Eyes Sve u svemu nikako ne stupati u raspravu o akvaristici sa trgovcima po pet sopovima. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mojoj prijateljici su u jednom starom, poznatom, priznatom pet shopu hteli za dve crvenouhe kornjace da prodaju akvarijum od 10 litara (dosta im je to).

Nasuprot tome, bio sam izuzetno prijatno iznenadjen kada sam u jednoj velikoj pet prodavnici cuo mladu radnicu kako paru koji se raspituje o koi saranu, govori da bi im za njih trebao mnogo veci akvarijum od onog koji su gledali (gledali su neki od 50-60L)
U istoj prodavnici sam cuo kako nekom liku ne preporucuju da kod njih kupi pande, posto su im nesto neuobicajeno mirne.

Ruku na srce, eto ima i dobrih primera, ali generalno treba biti vrlo rezervisan po pitanju strucnosti i dobrih namera prodavaca u pet shopovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 1:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prodavci su prodavci, bio sam u prodavnici kada je covek pitao koliko kozica da kupi za njegov aq od 70litara.
Prodavac rece bez 100 se ne isplati jer se nece videti (sto jes jes) a naplacuje ih po 100din!!!
samo sam gledao ako odmah kupi da mu dam i mojih 30 po 70din Smile
10,000 za kozice LOL!!! da li prodje kod nekog ta prica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni su u .... pokusali da prodaju red cherry za 205 dinara!I posle cenkanja kupio sam 3 za cenu od 100 dinara(komad) i jos je jedna bila trudna(plus 10 besplatnih). Very Happy


Poslednji izmenio Blue dana Pet Jan 11, 2013 5:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji izmenio Bojan98nbgd dana Pet Jan 11, 2013 2:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako si to kod njih izveo? Odaj tajnu jer sam mislio da oni nemaju tu mogucnost cenkanja. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam ubedjen u to. Svu robu prodaju po bar kodovima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mish
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2013
Poruke: 52
Lokacija: Bar,CG

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma jok nema cenkanja nego to ti je stav samo takav da pomislis da te ribe stvarno vrijede toliko par puta mi se desilo da pokusam da se cenkam al jbg nisam dobar u tome i ne spustim cijenu nimalo ..i ajd ocu da uzmem neku ribicu i kazem ocu tu i tu i ona je na jadvite jade uhvati i ko za baksuza upadne jos jedna u mrezicu .i ladno mi kaze aoo ajde castim te ovu drugu da je ne vadim sad

a sto se tice ribica oni ih placaju po smijesnim cijenama bar ovdje kod nas, jedne prilike imao momak trihogastere oko 100 kom i to bogme fino poraslih i trebali da ih uzmu od njega da prodaju i nisu htjeli da ih plate preko 35 centi po kom a prodaju ih po 2,5 do 3 e duplo manje ribice...a veliki im idu i do 7-8 e //
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 9:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Retki su pojedinci od kojih mozes dobiti iskren i dobar odgovor. Ljudi su spremni da ti prodaju bilo sta za sitno i da se za toliko i obrukaju, toliko i vrede. Ova tema je u nizu tema o kojima smo diskutovali. Jednostavno je tako. Sto bih rekli moras jednom u zivotu da se zeznes, drugi put neces. Kaze cini mi se kineska poslovica>da skratim...
*ako te pokradu, kriv si
*ako te opet pokradu ,kriv je
*ako te opet pokradu ,onda si budala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednom prilikom sam pitao prodavca da li prodaju ksifoa.On mene pita šta ti je to.Jel me to zezaš.A ja kažem pa to su ove narandžaste ribe.A pa to.Što nekažeš brate ove narandžaste nego mi tuda izvodiš neka latinska imena. Very Happy


Poslednji izmenio scalar 3 dana Pon Jan 14, 2013 11:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 12:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko jednom na vasaru u sd, dosao lik ko zna odakle, rasirio tezgu sa akvarijumima, ribe gomila. Gotovi akvarijumi, 50l 4mm staklo, nema ojacanja, dobijes i najbolju filtraciju za toliki akvarijum, sundjer filter... greska jednom recju standard vecine prodavaca. Pitam ja njega za sijamskog algara, kaze ta riba ne postoji, prvi put cuo za nju. A pre toga se hvali koko im je to porodicni posao, jos se njegov otac bavio akvaristikom.


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jan 14, 2013 12:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License