Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 LED za akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

eo pregledao sve... mada tako nesto nisam video kod nas... hvala u svakom slucaju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

San-Sale
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2012
Poruke: 48
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mog predloga (ali samo predloga). Da kupiš LED traku koja se koristi za kola i sa njom osvetliš kompletan aq, imaš je hladno beloj, klasik beloj, ma u svim mogućim bojama. Ona radi na 12V pa će ti s toga trebati adapter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

San-Sale te diode nisu dobre za rast biljaka i koriste se samo kao dekorativno osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skupa je to tehnologija. Chikavili je odgovorio. To odma mozes da odbacis. Ja sam planirao u moj da stavim samo po koji panjel plave i cvene led ali odustao sam od toga. I ponovo to nisu te led trake o kojima pricamo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 5:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako nesto trazis ako planiras da uradis diy haubu. E sad ima ih raznih od 8000k do 20000k pa ponovo razlicitih lumena itd. Plavi spektar, crveni, sve to moze da se kobinuje. Ovako izgledaju:


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sta je to Surprised ? imam ja vec krov na akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 8:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je deo od led rasvete. Smile Savetujem ti da se dobro raspitas o led rasveti a do tada koristi T5 ili MH rasvetu. Smile da ti akvarijum ne bi stojao prazan. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 10:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filip:) ::
a sta je to Surprised ? imam ja vec krov na akvarijumu


Fico jesi cale:))) Bas si me nasmejao. Evo ako mogu ja da dam jedan skroman predlog. S'obzirom da ti je aq visine 60cm, za sta je potrebna neka rasveta koja ima veliku moc prodiranja a to je ne prvom mestu MH a zatim T5 neonska rasveta, ja bih se odlucio za MH ukoliko zelis otvoren akvarijum odnosno T5 ukoliko vise volis da imas neku haubu odozgo. E sad ovo je poprilicno skupo i iz nekog mog iskustva sa T5 rasvetom izaslo bi te u rasponu 60-150E(da ne kazem da je nebo gornja granica) u zavisnosti kakve bi lempe uzeo i naravno koliko bi ih stavio. Za te pare pretpostavljam da moze da su uzme i solidna MH rasveta ali nemam iskustava niti sam se sretao sa njom. Treca varijanta koju bi ja licno uradio je T8 rasveta koja je jeftina a mislim da moze da zavrsi posao ali u sledecoj varijanti(ovu foru sam pokupio od naseg kolege NO1 u temi Biljni akvarijum sa Danio margaritatus i Orizias woworae) Dakle rasveta bi bila upustena u akvarijum sigurno 6cm i na to bih dodao jos sigurnosnih 6cm lufta cime bih nivo vode smanjio na 48cm a to je vec visina koju T8 moze sa lakocom da savlada. Tih upustenih 12cm sakrijes samolepljivom folijom u odgovarajucoj boji. Eto...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako sam krenuo izgleda cu MH da stavim sve me vise odgovaraju od LED jer je jako skupo :/ ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Baia imam ja 2x36w ali msm da tu ne bi stalo vise od te dve neonke jer je samo 32cm sirok pa je i toliko i krov ne znam kako bih smestio vise neonki pa mi se izmedju ostalog i LED rasveta cinila odgovarajucom naravno ako ne bih MH
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Pet Jan 11, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

T5 mozes da ih zguras i 6 kom u tih 35cm. Moj akvarijum je 25 cm i imam 4 neonke i jos mogu da stavim 2. Toliko imam mesta. Morao bi malo da preradis haubu ako bi se odlucio za to. Za MH bi morao da skidas haubu a za T5 bi morao da je preradis. Kako god okrenes moras da radis i preradjujes da ne kazem budzis. Wink na tebi je odluka. Srecno i postavi slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slike mogu da stavim kako sada izgleda... ako vas to zanima? Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 12:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa bilo bi lepo da predstavis svoj akvarijum. Da vidimo sta komentarisemo. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na 36 cm mozes da zbudzis bar 5 T8 a moze i celih 6, sto znaci da t5 moze da stane bar 7 komada ali evo slike mog poklopca pa se uveri sam. Dakle na slici su cetriri reflektora predvidjena za T8 rasvetu postavljena na sirinu od 28cm, stim sto sam ja na dva stavio t5. Da sam malo bolje promislio mogao sam malo smanjiti reflektore i staviti 5 t5 neonki. Reflektujuca povrsina reflektora je kao sto vidis ogledalo sto izuzetno pojacava refleksiju, mnogo bolje od bilo kog uglacanog metala od kojih se prave firmirani reflektori. Naravno necu reci da su moji reflektori bolji od ovih novih parabolickih firmiranih, ali sam ja zadovoljan:)!


Image

Poenta price, sve se moze kad se hoce, sad iams i par lepih primera pa je sve na tebi. naravno i ja bih najradije stavio mh ali eto nema se para a i ove t5 su mi nekakoo elegantne pa cu najverovatnije napraviti nove reflektore i dodati jos jednu i naravno zameniti ove dve t8.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Filip:)
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2009
Poruke: 211
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 12:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj krov je 32cm ovo kod tebe super izgleda Smile
ako skupim para radije cu onda MH a ako ne onda cu probati t5 kao sto su kod tebee Smile
@GoranVrsac ja sam to hteo da uradim ali sam se predomislio jer realno jos nije zavrsen i zbog tog osvetljenja imam biljke samo po sredini ii to samo valisneriju i nista vise msm imam i ribice ali od biljka samo to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License