Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko rasvete Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovako dostao sam cito vezano za akvarijum na forumu skoro po ceo dan ali nemogu nikako da nadjem odgovarajuce osvetljenje pa bi mi dobro doslo ako neko moze da mi kaza koja je najbolja kombinacija i cena da ne bude preskupa za moj akvarijum.Akvarijum je dimenzija 100 x 40 x 40 sto je 160l bruto,od biljaka u akvarijum planiram da ubacim sledece
Echinodorus bleheri
Anubia nana
Rotala rotundifolia
Ludwigia repens
Limnophila sesillflora
Taxiphilum barbieri
Ja sam gledo neke neonke po prodavnicama online i u aqvasshopu i jedan neonka je preskupa i jos na to kad se doda armatura i sve ostalo ispalo bi ko zna koliko,pa me zanima koja bi kombinacija ispala najbolje za moj akvarijum,kod mene u banji ima jedna elekro prodavnica i jedan pet shop u kome imaju samo red atman sijalice od 20w?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 10:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nelle333
Akvarista



Registrovan: 16 Avg 2011
Poruke: 56
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najjeftinije bi te onda izasle stedne sijalice! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje stedne sijalice,jel mogu obicne one,ili moraj isto neke posebne sijalice?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 1:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima gomila tema o tome - trazi stedljive koje imaju 6400K ili vise temperaturu boje (mora da pise na kutiji) i gledaj da uzmes neke kvalitetnije, a ne neke kineske.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koje su najbolje ja sam cito da su najbolje philips ali meni treba sigurno jedno 5 neonki za akvarijum od 160l,i jel mi za svaku neonku treba posebno prekidac i posebno uticnica?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stedna sijalica ide u klasicna grla kao i zarulja, a neonka ima drugi tip paljenja i drzanja. Za pocetak konsultuj se sa nekim ko to moze da ti potanko objasni ili pokaze pa se onda dalje bavi izborom sijalica za akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za grla,ali gledo sam ovde u slikama one haube sto su pravili , i vido sam da je jedan stavio stetne sijalice i da je ispovezivo nekako ali ja to nikad ne bi znao da ispovezujem a i neznam koga da pitam za to da mi objasni sve Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mish
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2013
Poruke: 52
Lokacija: Bar,CG

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako se odlucis za stedne lako ti je to ...javi pa cu ti iscrtat to ..
a stedne nisu lose i ja ih imam samo moras pazit kad kupujes koje uzimas ako nadjes 6500k te su ti odlicne za tvoj akvarijum ja mislim 5 kom bi ti bilo dovoljno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 10:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene u akvarijumu (80x40x40) su montirane tri stedljive budjave BBlink od 20w 6500k i 1200lm i vecina biljaka (skoro sve koje imas na spisku) napreduje jako lepo. Dakle, ti bi mogao da dodas jos jednu za tvoj aq i da uzivas. Pored pored boje ( 6500k iliti cold white) gledaj da sijalica ima sto vise lumena.

Sto se povezivanja tice, ako ne uspes sam to ti moze odraditi svako ko je u svom zivotu zamenio fasung za sijalicu a da nije zapalio kucu ili poginuo od udara struje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako izgleda to u praksi:

Image

Sa desne strane ti dolazi struja, ulazi u prvu sijalicu tj. grlo. Kada šrafiš te žice koje dolaze iz štekera zajedno sa njima zategneš i žice od koje vode do drugog grla i tako sve do n-tog grla.

Što reče Mish ti bi mogao i 5 da staviš mada verujem da bi ti i četiri bile dovoljne jer imaš nezahtevne biljke po pitanju svetla, tj. manje bi problema imao sa algama

Ukoliko ti nešto još nije jasno slobodnoj pitaj ili ovde ili na pp ( ne postoji glupo pitanje, postoji glup odgovor)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,havala ti za ono dosta si mi objasnio ,ovko koliko kosta jedna ova tvoja sijalica,i jel su ti ove sve tri sijalice iste?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim jel su sve iste marke ,posto sam cito da treba da se mesaju xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijalice su sve istog tipa. Platio sam ih dosta jeftino, negde oko 250din jer kao što rekoh u pitanju je manje poznat "brend", BB Link. Inače su takve između 300-400din, u Merkuru na primer imaš dobar izbor a naravno tu je i buvljak na NBGD gde sigurno možeš naći nešto što ti odgovara po dobroj ceni.

Mislim da se ništa strašno ne bi desilo i da pomešaš tipove sijalica, samo što bi možda izgledalo manje lepo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lazar96 ::
...ali ja to nikad ne bi znao da ispovezujem a i neznam koga da pitam za to da mi objasni sve Very Happy


Najdobronamerniji moj savet ti je: nemoj sam da krenes u instalaciju elektrike ako to do sad nisi radio ili ako ne vladas osnovnim pravilima, zbog tvoje bezbednosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma necu ja to da povezujem nikako zvacu nekoga ko se razume u to Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License