Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
fekete
Banovan
Banovan



Registrovan: 02 Jan 2013
Poruke: 11
Lokacija: backa palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne biljke su gajene pod vodom hocu reci covek prodaje biljke kad mu se namnozi pelcera.biljke sam nabavio u novom sadu.sad tragam za PANJEVIMA ali ovde kod mene nema.spasavajte ako boga znate ili ako imate na prodaju lepih panjeva mangro ne vinove loze i tako toga.postavite slike.hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 11:33 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 07, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelju, nemo' da se ljutiš, ali kako bi bilo da otvoriš svoju temu, pa da lepo predstaviš svoj akvarijum, fotografijama i ostalim podacima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubačen osmokot u koren biljaka. Ostaje samo da čekam i pratim promene, ako ih uopšte bude. Takođe, pojačao sam filtraciju vode još jednom pumpom, koju uključujem noću. Dakle, aeracija i pojačana filtracija noću, a DIY CO2 danju. Pojačao sam rasvetu za 10W. Ehinodorus kojeg sam kupio još u septembru konačno počeo da raste. Već sam odustao od njega, kad odjednom počeo da raste i izbacuje nove listove. Od njega je bio ostao bukvalno samo koren. Pošto volim ehinodoruse lepo će mi ulepšati ambijent u akvarijumu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jan 12, 2013 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skljocni koju fotku da vidimo sad stanje. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos, tvoja reč je moja zapovest. Smile
Image
Ehinodorus se lepo razlistao, ali mi je blyxa stagnirala. Sad Zato sam ubacio osmokot u koren blyxe. Ostaje da čekam da li će se oporaviti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U bre, pa ovo je pocelo da lici na akvarijum slaganje
A barbusi, vidim, jos malo pa mogu na tiganj Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druže. Mikrosorum mi je zavezan za kamen u levom uglu. Kada se razraste popuniće taj ugao. Barbusi su moje omiljene ribice. Sa njima ti nikada nije dosadno. Zaista su porasli. Kada uporedim fotografije sa početka teme i sada, zaista se vidi razlika. U tome i jeste draž...da ih posmatraš kako rastu. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa ovo sve bolje izgleda. Sto se tice blyxe, stvarno ne znam sta da kazem, nadam se da ce osmokot da bude od pomoci.
Mozda bih trebao da stavis neku biljku zadnjeg plana kod creva od filtracije (levi zadnji deo), taj mi deo deluje prazno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasadio sam ludvigiju upravo ispred prelivnog creva. Problem je što u tom delu ima svega 20cm do površine, pa onda moram da ih često skraćujem. Sada razmišljam o tome da onaj ehinodorus (kupljen još septembra, a tek sada je krenuo da izbacuje listove) prebacim tamo. Mislim da on neće porasti više od 20cm, pa će taman pokriti ceo ugao. On je sada u prednjem delu, pa mu svakako sledi presađivanje. Takođe, na tom mestu je ispred creva na kamenu zavezam mikrosorum, ali je još uvek mali. I on će zatvoriti taj ćošak.
TeoDos, kakva je tvoja preporuka u vezi količine osmokota koju treba staviti u koren blyxe?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliko treba konkretno za blyxu ali stavi u celu podlogu tj. po celoj povrsini po malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK. Sutra ide osmokot po celom akvarijumu, sa sve kockicama leda. Možda moram da stavljam postepeno zbog leda...da ne zasmeta?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo guraj, nemas da brines
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni stize malo jato barbusa sledece nedelje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon, dobro došao u klub ljubitelja barbusa. Videćeš, nećeš zažaliti. Vrlo vesele i razigrane ribice, a pritom nisu preterano zahtevne. Smile
dundee, hvala za savet.
Zaboravih da se u prethodnim komentarima zahvalim TeoDos-u, na pohvalama. Zaista sam vrlo ponosan kada dobijem pohvale od tako opakih akvarista. Ja sam akvaristikom na ozbiljniji način počeo da se zapravo bavim septembra meseca prošle godine. Znate kako je drug Stari govorio: ''Učiti, učiti i samo učiti.'' hihihihi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo, trebalo bi da se zahvalim svima vama na nesebičnim savetima, pomoći, pa i dobronamernim kritikama. Sasvim sam siguran da bez foruma i forumaša moj akvarijum ne bi ni približno ovako izgledao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License