Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zoom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi akvarijum sam uzeo cisto da imam neki ukras u sobi, mislio sam da drzim jednog borca, nanu na kamenu i staru olupinu broda. Tako je na pocetku i bilo, posle 5 dana sam poceo sve vise da se interesujem za akvaristiku. Polako kupujem opremu, ostale stanovnike i biljke, naravno! Sada mi je u planu jedan manji akvarijum od 8l za visak nekih biljaka, u kome cu drzati kozice. Treba da dobijem jos jedan akvarijum od 25l, ali videcemo... Very Happy

Vec sam se susreo sa Ichom, borac mi je bio na samrti, ali sam ga uspesno izlecio i sada je sve u redu...

Ovaj akvarijum ima 25l, u njemu se nalazi sundjer filter i grejac od 50w. Sundjer filter pokrece pumpa Champion CX-0078. Akvarijum osvetljava jeda stedljiva sijalica od 20w, koja je u jednoj obicnoj crnoj stonoj lampi. Podloga je kvarcni sljunak, granulacije ja mislim 1-2mm. Boja sljunka je belo-zuta, u pocetku mi je izgledala kao prljava i nije mi se svidjalo, ali od kad su stigle biljke, mnogo bolje izgleda. U podlozi se nalazi osmokot. Ispod akvarijum nije stiropor, vec Karlie podloga za akvarijume. Dekoraciju cine mangrov panj i dva lava kamena.

Fauna-borac, 3 platike, 2 corydorasa i 5 malezijskih puzeva. Planiram samo jos 2 ancitrusa...

Flora-Ludwigia repens, Vallisneria spiralis, Bacopa monieri, Limnophila sessiliflora, Riccia fluitans, Pistia stratiotes, Sagitaria sabullata, Nana i mahovina. Procitao sam da Sagitaria i Vallisneria ne idu zajedno, pa cu verovatno izvaditi Vallisneriu. Od biljaka mozda ubacim jos neku Bacopu...

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sve sugestije i savete prihvatam... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 9:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo lep početak. Stavi neku tamnu pozadinu. Tada će biljke i ribice doći do izražaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep pocetak.

Par sugestija vezano za uredjenje - gurni ove visoke boljke (ludvigiu i sesillifloru) u levi i desni zadnji cosak. Iskoristi ih i da malo zamaskiras grejac i filter. Probaj da nadjes neke suve grane ili koren, da malo ukrasis to - ovaj mangrov se uopste ne vidi (probaj da mu nadjes neki drugi polozaj)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Vrlo lep početak. Stavi neku tamnu pozadinu. Tada će biljke i ribice doći do izražaja.

Da, definitivno nedostaje pozadina, uskoro cu nabaviti crnu.

chikavili ::
Lep pocetak.

Par sugestija vezano za uredjenje - gurni ove visoke boljke (ludvigiu i sesillifloru) u levi i desni zadnji cosak. Iskoristi ih i da malo zamaskiras grejac i filter. Probaj da nadjes neke suve grane ili koren, da malo ukrasis to - ovaj mangrov se uopste ne vidi (probaj da mu nadjes neki drugi polozaj)

Ja racunam da ce Bacopa kad se razmnozi u potpunosti sakriti filter, a Sesilliflora grejac... Pokusavam da nabavim Bacopu australis, ona ce biti takodje u levom cosku. Planiram da dodam jos jedan mangrov panj, neki manji, jer nema toliko mesta. Ovaj mangrov sto sada imam se ne vidi od mahovine, ali ce biti mnogo lepse kada se malo razmnozi...


Poslednji izmenio zoomzoom dana Ned Dec 02, 2012 10:48 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko ce da se razmnozi, panj ili mahovina Wink

Salim se... bas zato ti i kazem, panj se vec sada ne vidi, a treba da se vidi da ima i neko drvo unutra Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Ned Dec 02, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

AHAHAHA
Bice, bice... Very Happy


Poslednji izmenio zoomzoom dana Ned Dec 02, 2012 11:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 2:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 3:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Komso, mogu ti reci da uopste nije lose. Odlicno si posadio biljke i dobro si vezao ricciu. Vidim, dosle su i crne pozadine, kao i nova poluhauba Smile.
I ja trenutno na jednom od akvarijuma koristim slican princip osvetljenja (lampa sa stipaljkom Very Happy ) dok mi ne stigne hauba. Budi siguran da je lampa dovoljno odmaknuta od vode, zbog mehurica, kao i to da je dobro pricrvrscena. Nije se zezati sa tim stvarima.
Na vecem akvarijumu slobodno zalepi jos 1 sloj izolir trake, ispod ovog na vrhu, i naspi vodu do njega. Lepse je kada se ne vidi povrsina vode. Osim toga, svaka cast Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Prvo da se izvinim na jako losem kvalitetu fotografija, ali macor je sredio foto aparat. Very Happy

Dakle, u medjuvremenu je stigao jos jedan akvarijum od 12L. Od stanovnika su tu 2 gupike, 10 kozica i 3 helene. Danas sam dobio male gupike i odvojene su u treci manji akvarijum. Od biljaka tu su Valisneria spiralis, Valisneria tortifolia, Cryptocoryne wendti, Riccia fluitans, Sagitaria sabullata, Pistia stratiotes i mahovina. Mislim da cu uskoro dobiti i male kozice...

Nadam se da ce uskoro biti boljih fotki...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 3:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zaboravio sam na Marsileu u prednjem planu.

reventon ::
Komso, mogu ti reci da uopste nije lose. Odlicno si posadio biljke i dobro si vezao ricciu. Vidim, dosle su i crne pozadine, kao i nova poluhauba Smile.
I ja trenutno na jednom od akvarijuma koristim slican princip osvetljenja (lampa sa stipaljkom Very Happy ) dok mi ne stigne hauba. Budi siguran da je lampa dovoljno odmaknuta od vode, zbog mehurica, kao i to da je dobro pricrvrscena. Nije se zezati sa tim stvarima.
Na vecem akvarijumu slobodno zalepi jos 1 sloj izolir trake, ispod ovog na vrhu, i naspi vodu do njega. Lepse je kada se ne vidi povrsina vode. Osim toga, svaka cast Wink

Hvala. Sto se tice lampe, na akvarijumu ima i poklopac, a lampa stoji na njemu, tako da ne moze da dodje u kontakt sa vodom. Da, sigurno cu zalpiti jos jedan sloj trake, tako da je to prihvaceno. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvarijum je prelep,sve pohvale Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo komšo, lepo!

Strpi se još malo za mahovine, nisam te zaboravio Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 14, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo lepo. Čini mi se da sam video na nekim starim fotografijama da imaš trakasti termometar. Ja bih ga zamenio staklenim...sigurniji je. Tu više nema šta da se kaže. Uživaj u svojim akvarijumima. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Uto Jan 15, 2013 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima.

HORUS, razmisljao sam da promenim termometar, tako da je i to prihvaceno.

Nadam se da cu uskoro moci da postavim bolje slike da vidite kako zaista izgleda. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zoomzoom
Akvarista



Registrovan: 14 Nov 2012
Poruke: 38
Lokacija: Beograd (Banovo Brdo)

PorukaPoslao: Ned Mar 03, 2013 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle, trenutno stanje...

-Akvarijum 25L
fauna-3 platike, 2 ancitrusa, 2 corydorasa, borac i nekoliko malezijskih puzeva
fauna-Ludwigia repens, Bacopa monieri, Bacopa australis, Limnophila sessiliflora, Riccia fluitans, Pistia stratiotes, Sagitaria sabullata, Rotala rotundifolia, mahovina i nana
Osvetljenje je stedljiva od 21W, a fotoperiod oko 10h, s tim sto pravim pauzu od 2h. Od prihrane pored osmokota u podlozi dodajem makroelemente.

-Akvarijum 12L
fauna-9 malih gupika, 3 helene i oko 20 kozica
flora-Valisneria spiralis, Valisneria tortifolia, Cryptocoryne wendti, Riccia fluitans, Sagitaria sabullata, Pistia stratiotes, Ludwigia repens, Hemianthus micranthemoides, Marsilea hirsuta, Heteranthera zosterifolia i mahovina
Osvetljenje je stedljiva od 11W. Fotoperiod oko 10h, bez pauze. Nema hranjivu podlogu, od prihrane samo makroelementi.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nikako da se setim da kupim izolir traku za veci akvarium, ali se nadam da cu uskoro. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License