Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto pošto sam se detaljno predstavio u forumu upoznavanja da sada malo i ovde predstavim kako stvari stoje . Postavka je stara oko godinu i po i već joj je vrijeme za mijenjanje a za novu postavku . Inače od hemije samo dodajem profito. Evo sada opet malo podataka o akvarijumu .

dimenzije:100š.40v.40d
hauba:fabrička sa dogradjenom rasvjetom ukupno 90w foto period oko 10h (mada haubom i nisam baš zadovoljan )
podloga:tera magma,šljunak gr 0,4-0,6 pa 0,2-0,4
filtracija:pregradni cijelom zadnjom stranom zapremine 32 lit.,pumpa atman at 103 a filter medij perlon,keramičke kugle,i još po nešto ručne izrade
grijač:jager 300w
co2 ručna izrada ali uskoro bi trebala da dodje boca


od riba:
kraljevske neonke 5 kom.
skalari 6 kom.
borac+ženka
ancitrus
ksifo 2 kom.
i kamara puževa (naravno barskih Confused )

od biljki:
anubias nana
valisneria gigantea
javanska mahovina
Cladophora
Sagittaria subulata
Riccia_fluitans
Cryptocoryne Wendetii Green
bacopa_monnieri
Apongeton
i jedan ogroman Echinodorus


Do sada akvarijum nije imao neki hard skejp pa bi ovo rasturanje bilo ujedno i zbog toga da se doda koja grančica , panj i kamičak - dva . Do sada je bilo bazirano na gušće sadjenim biljkama ali mi ljepše djeluje sa nekim dobrim skejpom . Sve što je do sada bilo to je jedan manji panj + grnčica i kamenčić do dva i to je ostalo neprimjetno pored biljki. E sada moje drage kolege ako imate neki predlog , savjet kako da to odradim sa već postojećim biljkama samo navalite pišite nemojte da se stidite Embarassed .Rado bih možda dodao po neku biljku ali nemam baš priliku da ovdje kupim pa ću to odložiti za neko putovanje gdje već mognem nabaviti. Panj koji vidite na prvoj , drugoj i trećoj slici i takve slične mogu da nabavim kod nas u prirodi prilično dosta ako se potrudim naravno Very Happy kao i kamenja (solidnog)

Početno stanje od prije godinu i po




Image

Image

Pa od prije 8 - 9 mjeseci


Image


I sada , malo je čupavo Wink malo je slabija rasvjeta jer riccia pokriva gotovo 30 % površine . Stalno je skidam al se brate razmnožava ko blesava .


Image

Eto sada je na vas red da vas čujem Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se dopada. Probaj malo da ga istrimuješ, kako bi više svetla doprlo do dna. Bojim se da će ti biljke na dnu stagnirati. Pazi, ti imaš haubu, i potpuno je nepotrebno da imaš plutajuće biljke, koje ti samo zamračuju atmosferu, a svakako se ne vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trimujem onako prilično često i naravno nevide se te plutajuće ali kad se samo sjetim koliko sam tražio tu ricciu ali nema druge leti napolje i u pravu si primjetio sam da mi neke niže bilje počinju da stagniraju i na nekima čak dolazi i do propadanja listova ali evo da povadim ricciu i možda pokušam da dodam još neki w svjetla pa da vidimo šta će da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da , i da mi nije toliko žao ovog Echinodorusa ma i njega bih najradije izbacio i on mi mnogo zaklanja svjetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li su ti po površini i listovi usterijane? Oni mogu znatno da prekriju površinu. Nemoj izbacivati riciju. Skloni je samo sa površine. Riciju je bolje vezati za panj ili neki kamen. Tada deluje vrlo dekorativno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Povremeno je vežem za kamen ali mislim da imam slabo svjetlo jer mi nakon nekog vremena propadne pa je zato čuvam da uvijek imam rezervu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 17, 2013 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj, nemoj ehinodorus da vadiš. Ja ih obožavam. Baš sam se oduševio kada sam video kako ti lepo radi. Odvoji taj ugao za njega, i ne diraj ga. Prelep je!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro 7 mjeseci se nije ni pomjerio i onda BUM raste ko lud , moraću da uzmem pelcere da ga još razmnožim pa ko zna možda neki veći akvarijum . . . ko zna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 4:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije los akvarijum,lepo si osmislio unutrasnjost istog i i biljke su ti zdrave i srecne samo vidi nekako obuzdaj ovu biljku u desnom uglu inace haos,a reci mi sta ti pretstavlja ona resetka u gornjem uglu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke dewsnog ugla su u većeni Cryptocoryne Wendetii Green koje planiram da povadim pa da vratim samo mlade biljke pa kad se razrastu opet čupkanje . A što se tiče rešetke u gornjem lijevom uglu ona pradstavalja preliv u filter a rešetka je stavljena da nebi manje ribe prolazile u filter a opet dovoljno rijetka da tek okoćene ribe bez problema mogu proće i izbjeći da postanu ručak ( dok sam uzgajao živorotke ). Inače to je moj "patent" jer sam htio da izbjegnem prlivne cjevčice koje mi izbiše oči a ovako se skoro ništa nevidi a i grijač je u filteru tako da se rešetkica zamaskirala sa malo riccie a unutra vidi samo vrh cjevčice od pumpe .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 12:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam moju amazonku morao da bacim jer niko nije hteo da uzme..poklopila mi pola aq,porasla na 45cm a isto toliko u sirinu...zauzima dosta mesta,malo ruzno izgleda,ogromna amazonka sa jedne strane i sve drugo sto sam imao od biljaka sa druge strane..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bluecrow
Akvarista



Registrovan: 11 Dec 2012
Poruke: 39
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni se lično postavka sa puno bilja sviđa, samo ih malo istrimuj i oslobodi površinu za svetlo. E sad, nadam se da ćeš uspeti, ali sam prilično sumnjičav prema kombinaciji neonke i skalari zajedno? Obično oni prvi završe kao hrana drugima, a borci znaju da često ostanu potpuno raščupani od skalara, pogotovo ako su krupniji skalari u pitanju. To je bar moje iskustvo, inače mi je akvarijum skroz ok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vorens, nisi valjda bacio takvu amazonku?! Sad Ja OBOŽAVAM EHINODORUSE!!! Znaš kako, za takvu amazonku treba da imaš veliki akvarijum. I još nešto, i ti imaš slični problem kao ja. Ja živim u malom mestu. I kada bih hteo nešto tako da poklonim nemam kome. Kod tebe je malo bolja situacija. Aranđelovac je ipak veći grad, ali naslućujem da nisi imao kome da daš, jer u Aranđelovcu nije bilo zainteresovanih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Sub Jan 19, 2013 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lično volim jako ubiljene akvarijume mada nekada se nema baš vremena za nekoveće trimovanje nego bude samo neko brzinsko čupkanje. Jedino šta mi ser nesvidja kod ehinodorusa je što listovi pokriju dobar dio površine pa zaklone svjetlost u dijelu gdje se sade Ali kada se odredi dio u kome će da raste samo ehinodorus onda može da se iskombinuje jako lijepa postavka pa čak oko samo biljke može i koja anubia nana jer nije baš neki veliki ljubitelj svjetlosti.

E sada što se tiče riba i kombinacije skalar - neonka do sada nije bilo problema kao ni sa borcima mada skalar hoće malo da zaganja ako mu se baš naruši teritorija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License