Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kornjace :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno je ispalo. Kakvo osvetljenje imas?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesantno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peco_edi
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 135
Lokacija: RAJVOSA

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Osvjetljene je SERA UVA+UVB Wink
Filter je tetra ex400
Grac 100 w

Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Par pitanja Sad > Da nije moza ovo prebivaliste, terarijum ,mali za ove kornjace? Kako cistis izmet izmedju ovih oblutaka ? Kolika ti je temperatura vode ? Da li su ti kornjace stalno u akvarijumu, setas ih li i suncas u letnjem periodu ? Koristis li neke preparate za kornjace ,tipa preventive ,zbog bolesti i slicno ? Da li ostavljas i vadis kornjace iz terarijuma u zimskom periodu i prolaze li ti fazu hibernacije ? Hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
don hose
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2011
Poruke: 111
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo odradjeno zaista, lepo mi izgleda i podloga, ovo krupno kamenje.
Fali samo bilja, ali kontam da su prozdrljivci pa nista ne bi mogao drzati Very Happy Very Happy

Ako si u kuci, jezerce napolju, pa ih pusti tamo leti Wink

Ja imam samo pitanje da li je kornjacama tezak izlazak na to ostrvo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehe, meni su kornjače prerasle tri akvarijuma a poslednji je bio dimenzija 80*40*40... Mislim da je po kornjači potrebno oko 100L... Ovaj izgleda veoma lepo ali se bojim da će ubrzo postati premali...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sta kaze wikipedija

Citat:
Међу првим условима је нешто већи водени простор, у којем обављају добар део животних функција, и сув простор, који је важан за сунчање и, самим тиме, синтезу витамина Д. Минимална запремина таквог акватераријума је око 250 литара, а оптимална величина за једну женку би била око 400 литара. У плитким пластичним посудама корњача не може да плива, а у њих није могуће ни поставити пречишћивач и грејач, који су неопходни за корњачино здравље. Поред тога, корњачи је обавезно обезбиједити и свјетиљку са ултраљубичастим свјетлом.
Yређење акватераријума не мора бити сложено, штавише боље је да имају што више простора за пливање. Са млађим корњачама могуће је поставити акваријумско биље, али веће корњаче ће обично грицкати биљке што их чини тешким за одржавање у животу. Ако то величина акватераријума дозвољава, било би добро обезбиједити и мјеста за скривање, јер ова врста корњача обично преза од човјека.


Mislim nemam ja nista protiv ovog sto si ti napravio, cak sta vise cool je. Samo treba im bas bas dosta prostora, da mogu plivati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super je ispalo, pravi ukras doma. Sigurno će prostor postati mali za kornjaču/e ali nemoj da brineš. Kada za to dođe vreme napravićeš ti njima i veći i lepši ! Smile Ovo ti kažem iz iskustva, ja sam imao dve kornjače i kada je došlo vreme da im pravim treći aq, jedna je nenadano promenila adresu i sada je ova sama u 60 x 35 x 35. I čini mi se da joj je ok. Verovatno ćeš morati povremeno da usisavaš te oblutke na dnu jer one baš mnogo prljaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
peco_edi
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2011
Poruke: 135
Lokacija: RAJVOSA

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 6:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako Very Happy hocemo li redom...

Prije svega hvala vam svima na lijepim rijecima, odlicnim kritikama i ugodnoj prici Wink

Kornjace nisu u mom domu, terarijum sa pravio prijatelju pa sam zamolio da postavim par slika jer sam posatvio i kad se previ na pocetku teme.

Terarijum je pravljen iskljucivo po njegovoj zelji, njegovim dimenzijama i njegovom mogucnosti sa prostorom.

Stan je relativno mali, ali je gospodin arhitekta pa je sve uklopio kako treba.

Sto se tice ishrane, paznje (korištenja preparata) i drugih stvari znam zasigurno da nezali na njima.

Kornjace su za manje od godinu dana narasle na ovu velicinu mislim da to sve govori.

Usisavanje oblutaka je rijeseno sa slaufom pri mjenjaju vode, ali smo i crijeva od kanistera provukli iza pozadine do samog dna pa vidjecemo svrhu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam 2 crvenouhe kornjace Andrea183 Na poklon 0 Pon Jan 24, 2022 4:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kornjace.... apingu Ostali Stanovnici 5 Čet Nov 17, 2016 8:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je vrsta kornjace vacko000 Razno 2 Pet Sep 04, 2015 5:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam dve odrasle kornjace Mitke Arhiva Malih Oglasa 6 Uto Avg 18, 2015 5:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Male kornjace mirovic2003 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Dec 07, 2014 6:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License