Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest borca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzijak pravi gnezdo (skuplja mehurice na povrsini) ali u isto vreme juri zenku pa sam je odvojio, kako da znam kad je gnezdo gotovo jer to do sad nisam video i kad smem ponovo da vratim zenku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 2:28 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nenad 98
Akvarista



Registrovan: 14 Jun 2010
Poruke: 52
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 2:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Namesti gnezdo 30-40 mehurica slobodno ubaci zenku ako je spremna on ce je oterati u cosak i nece joj dati da mrdne onda je izvadi!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 5:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bilo je puno mehurica, preko 50 a onda se porusilo sve i sad nema nista.
inace povrsina vode je mirna tako da nije do pumpe. Valjda ce napraviti ponovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 6:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras da spustis nivo vode na jedno 15-20 cm, akvarijum obavezno biti bez podloge.
Pozeljne su i plutajuce biljke kao socivica ili riccia. Zenku mozes da stavis u flasu sa odcecenim vrhom i pustis da pluta u akvarijumu gde muzijak pravi gnezdo da ne dobije batina pre vremena.
Zenka treba da bude dobro uhranjena zivom hranom, da se vidi da joj je stomak okrugao i pun ikre. Kada je spremna za mrest dobije pruge i iskoci joj legalica (pojavi se bela tacka na dnu trbuha).
Mrest je veoma nasilan, tako da ce biti peraja i krljusti na sve strane.
Kad zavrse zenku izvadis, muzijak ostaje dok mali ne proplivaju. Golo dno je obavezno jer ikra ispadne iz gnezda i izgubi se u podlozi a muzijak ne moze da je vrati. Nizak nivo vode je jer male ribice moraju sa dna da udahnu kiseonik.
Mozes da iskoristis trik, da stavis polovinu case da stiti gnezdo, evo ovde imas slike:
http://aqualandpetsplus.com/Be.....basics.htm

Mladi se obavezno hrane infuzorijom ispocetka, kasnije artemija/mikro crvi.

Ako sve uspesno prodje, ostaje ti problem, gde sa tolikim borcima, posto moze biti vise od 500 malih ribica, a svakog muzijaka treba odvojiti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja cekam da muzjak napravi gnezdo,da bi ih pario,inace borac mi je bio druga ribica koju sam imao,tako da o njima poprilicno znam,ako te nesto interesuje slobodnopitaj!Mladi nemoraju da se hrane inguzorjom,ja sam video moji ocima kako zena hrani sa obarenim jajetom!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i kuvanim zumancetom ali jako muti vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedan mali savet, kad se izmresti ženka, ostaviti upaljeno svetlo kod mužijaka da bi video u toku noći kad jajašca ispadnu iz gnezda pa da ih vrati. I nakon mresta obavezno i mužijaka i ženku hraniti što raznovrsnijom hranom i vitaminima(fishtamin) da se oporave. Srećno sa mrestom! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 8:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na savetima, zenka ima belo ispupcenje na stomaku i pruge preko boka, valjda je to to, stomak joj nije nesto veliki ali sad cu da ih nahranim dobro pa cu da vidim sta se desava, a sto se tice velikog broja boraca pa ima vas na forumu dosta, dobicete svi na poklon po koju ribicu samo da sve prodje kako treba Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Jun 29, 2010 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi samo da ih ne prehranis tj da poremetis hemizam vode trulenjem viska hrane .....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo novog izvestaja pa mi recite sta se desava.
Muzjak je napravio novo gnezdo koje sam pokrio prepolovljenom pvc casom i gnezdo je ok. On vise ne juri zenku nego mirno pliva pored nje i umiljava joj se. Ona je promenila boju i pruge su joj sad popreko a bile su uzduzne i legalica joj je veca nego juce, pa sta dalje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad zalegni i uzivaj u prizoru dok oni odrade svoj posao Very Happy.
Kad se cela igra zavrsi odmah vadi zenku odatle.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam mrestio borce, ali mislim da je pitanje vremena kad ce se mrestiti ( od par sati do par dana, u svakom slucaju sto pre to bolje jer ce biti jaci za vreme a i posle mresta ).


nisam primetio kad je Deak odgovorio ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
isako
Akvarista



Registrovan: 08 Jun 2010
Poruke: 294
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skakutanje skakutanje skakutanje skakutanje skakutanje Pocelo je pocelo skakutanje skakutanje skakutanje skakutanje skakutanje
svaki put kad se muzijak obavije oko zenke ona baca ikru i on je skuplja u usta, neka mu i promakne pa je zenka pokupi ali nije strasno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cestitam,nemoj prerani da izvadis zenku,jer ce ti uginuti!Meni se to desilo!A moj muzjak je poceo da pravi gnezdo,sada ima baloncica negde 3*3cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chicaan
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2010
Poruke: 400
Lokacija: Zemun, BGD

PorukaPoslao: Sre Jun 30, 2010 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jel' imaš kameru ili aparat ili telefon pa da snimiš? Baš bih volela da sam sad ispred tvog aq pa da gledam... Za mene je to najlepši mrest riba koji postoji(kako se samo grle)! Kad završe i kad malci proplivaju moraćeš češće da im menjaš vodu jer ne vole da im je prljavo(ko i sve druge ribe) i tu nemaš filter pa vodu menjaj na svaka 3 dana bar 1/4 i usisavaj dno obavezno! JOJ, BLAGO TEBI!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Blede krljušti borca. Zmaj Bolest 0 Sre Jun 23, 2021 6:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License