Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mutna bela voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A koliko da ostavim lufta zbog eventualnog prelivanja vode iz staklenog filtera?
Iznad crne trake do staklene pregrade od haube imam malo jace od 1 cm slobodnog prostora, sto mi daje oko 2.2 litra vode.
Bojim se da ne dodje do nekog haosa ako nivo vode dodje do armature sa rasvetom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 12:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Elmo
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 33
Lokacija: Teslić - Jelah

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš da ima lufta toliko da će akvarijum bez problema moći da primi količinu vode iz filtera koju pumpa izbaci u slucaju da ti se začepi prelivna cijev koja ide iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Namesti barem dve prelivne cevi velikog precnika i miran si sto se tice poplava i prelivanja vode iz filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Uto Jan 22, 2013 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zato ja planiram da napravim overflow, ne verujem svom filteru Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rešen problem mutne bele vode, a uzrok je bio nedostatak kvalitetne filtracije.
Konačno je stigao i stakleni pregradni filter Very Happy
Malo sam se namučio dok sam ga pustio u pogon, ali evo fercera već dva sata..
Moraću da prepravljam pregradna stakla i poklopac akvarijuma zbog prelivnih cevi, ali mislim da to neće biti problem.
Usput sam zeznuo nosač za neonku, ali svakako planiram da pravim "pravu" rasvetu, tako da će taj peh samo ubrzati realizaciju projekta.

Imam jednu 99% neiskorišćenu tubu silikona za akvarijume pa ako nekome iz komšiluka treba, neka me cimne na pp
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bela izraslina na zlatnoj ribici SanjaP Bolest 6 Ned Avg 08, 2021 5:49 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License