Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 tvrdoca vode - cesmovaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 4:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovih dana sam na poslu merio tvrdocu vode , a rezultat je bio od 3.91-5.4. S obzirom da planiram da izmedju ostalih riba gajim i diskuse , nadam se da imam dobru vodu. Interesuju me Vasa misljenja, o ovim dobijenim rezultatima, na koliko je potrebno meriti tvrdocu vode u akvarijumu i da li se ona , iz nekog razloga, moze znacajnije poremetiti u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 4:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je to tvrdoća vode iz česme onda je to super! Pošto ne znamo odakle si (nisi upisao u profil) možda je stvarno toliko meka voda mada mi je to sumnjivo. Čime si merio tvrdoću vode i da li misliš na GH ili na KH?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam iz Aleksandrovca (ZUPA) kod Krusevca. Voda koju mi pijemo dolazi sa planine Zeljin. Firma u kojoj radim , da ne reklamiram,(prehrambena industrija) radi svojih potreba, nosu tu "zeljinsku vodu" svakodnevno na analizu, izmedju ostalog i tvrdoce vode. U zadnjih nedelju dana pregledanog rezultata tvrdoca nije presla 5. Oni je zovu sirova voda a mislim da je to KH.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
coyote 77
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2009
Poruke: 60
Lokacija: Senta

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to mi se čini čak i suviše niskim, prema serinoj knjižici idealna vrednost kH je od 5 do 10, ja lično održavam na 8, a koje su ti ostale vrednosti, pH recimo ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam proveravao nista osim tvdoce vode. Moracu da odem do laboratorije da pogledam kompletnu analizu vode , pa cemo videti. Iznecu parametre cim ih dobijem!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blago tebi sa takvom vodom! Ovo je zaista retkost. Proveri i ostale parametre za svaki slučaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Čet Mar 01, 2012 12:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jednom, secam se, komsija koji je radio kao hemicar u fabrici koja je flasirala gore pomenutu vodu, izjavio da bi "ubio" svakog ko trosi pare na ona sretstva protiv kamenca za masine za pranje vese, jer je nasa voda izrazito meka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.
Posto sam zahvaljujuci clanu Krlle83 i ovoj temi www.akvarijum.org/forum/voda-nis-t9435.html saznao parametre Niske vode ( mada cu ih i ja izmeriti za svaki slucaj ) a meni bi trebala voda sa ph 8-9,5 i GH 15-20. Poceo sam da razmiljam da pocnem da koristim neke ph buffer-e i cichlid salt, i onda sam naleteo na jedan zanimljim link pa me zanima da li je neko probao i sta mislite o ovom nazovi receptu?
www.cichlid-forum.com/articles/buffer_recipe.php
ako se link smatra kao reklama nek ga urednici skinu pa cu prevesti tekst i naleputi ovde
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

OK je ideja, ali ipak izmeri parametre tvoje cesmovace, pre nego sto pocnes da je 'otvrdjavas'... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
guppykiller
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2011
Poruke: 360
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Jun 17, 2012 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nadao sam se da ces bas ti da mi odgovoris Wink
Kontam da ako je takva kao sto kazu da je bolje odmah da pocnem ili sa ovim receptom ili sa nekim puferom ,jer znamo sta mogu da urade oscilacije pH ( mada po teoriji ni u jezeru Tanganyika pH nije konstantno isti)... Naravno prvo cu da proverim ''cesmusu'' pa ako je takva ima da gu ''otvrdnem'' za sve pare Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mihajlo se vise nije javaljao a ja nadjoh jedan nacin kako da dobijem uzas meku vodu... bar 10litra na 3,4 dana.
voda koja ispari pa se onda opet sakupi Shocked
sad sam izmerio parametre, bar koje mogu, pH 7, KH 0 (na prvu kapljicu pozutelo), gh 0 ili 1 na prvu kapljicu pozelenelo

vodu dobijam iz masine za susenje vesa pa iz posude u kojoj se skuplja voda koja ispari iz odece pa se skupi u toj posudi, propustio sam kroz vatu da bih odstranio male sitne dlacice od odece...... neznam sta jos da proverim da vidim da li je dobra?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko slučajno nekada izmerio parametre vode koja se kondenzuje kod klima uređaja? Možda bi ona mogla da posluži za obaranje tvrdoće vode u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....10564.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gibanitza
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2012
Poruke: 76
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zhorz ::
mihajlo se vise nije javaljao a ja nadjoh jedan nacin kako da dobijem uzas meku vodu... bar 10litra na 3,4 dana.
voda koja ispari pa se onda opet sakupi Shocked
sad sam izmerio parametre, bar koje mogu, pH 7, KH 0 (na prvu kapljicu pozutelo), gh 0 ili 1 na prvu kapljicu pozelenelo

vodu dobijam iz masine za susenje vesa pa iz posude u kojoj se skuplja voda koja ispari iz odece pa se skupi u toj posudi, propustio sam kroz vatu da bih odstranio male sitne dlacice od odece...... neznam sta jos da proverim da vidim da li je dobra?


Da li si uzeo u obzir hemiju koju koristiš za pranje veša? Mislim, koliko je taj veš dobro ispran pre nego ga staviš u mašinu sa sušenje....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jbmga 4 vode ispiranja, omeksivac ne stavljam jel mi crko taj sistem ..... odnecu u insitut da proverim jbmga 4000din u odnosu na RO od 200e...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Losi parametri vode..Molim savet DraganNikolic Početak u akvaristici 4 Ned Okt 06, 2019 10:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY preciscavanje vode Doksas Uradi Sam (DIY) 55 Pon Apr 15, 2019 9:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License