Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 112l biljni by Mareti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 4:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

35-45 godina star akvarijum veruj nije uopste malo, vidi se da je kvalitetno izradjen kad je tolko godina drzao vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jan 27, 2013 4:11 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malezijci mi malo prave problem sa "Kubom". Samo je iskopavaju a ja samo sadim. Smile Valjda će biti nešto od nje.

Voleo bih da elodeu densu i rotalu rotundifoliu skraćujem i održavam na dužini stabljike od 25cm pošto su mi se uveliko pružile po površini. Tako sam Myriophyllum aquaticum skraćivao i skoro trećina stabljike je istrulila od mesta gde sam je presekao al su srećom bočni izdanci počeli da rastu.

Vallisneriju spiralis planiram da grupišem i skraćujem pri površini, mada sam čuo da je ne valja skraćivati. Navodno, listovi joj budu tanji i ne izgledaju lepo. Confused

Šta mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 1:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Volim divlji izgled akvarijuma, odnosno kada vuce na prirodno, ali tvoj mi deluje nekako mnogo haoticno. Slazem se da treba da grupises biljke, ali i pri tom grupisanju treba voditi racuna, da ipak ne izgleda kao vrtovi Versaja Wink . Poenta je da ne treba ici iz krajnosti u krajnost.
A sto se tice malezijaca, prvi put cujem da oni to rade. Meni su cesto koridorasi iskopavali marsileu, dok je nisam izvadio i poklonio. Imaj na umu da ti je podloga od peska, a on ne drzi biljke bas najbolje, pogotovo ne one koje se jedva drze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelju, nemo' se ljutiš, ali tih 112 litara mi nekako deluje mnogo manje. Čini mi se da si ga previše zagušio. Provetri ga malo, i biće bolje. Šta znam, ja sam protiv ubacivanja usterijane u biljne akvarijume, jer vrlo često zaklone svetlo. Akvarijum mora da bude baš visok da se to ne bi desilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Volim divlji izgled akvarijuma, odnosno kada vuce na prirodno, ali tvoj mi deluje nekako mnogo haoticno. Slazem se da treba da grupises biljke, ali i pri tom grupisanju treba voditi racuna, da ipak ne izgleda kao vrtovi Versaja Wink . Poenta je da ne treba ici iz krajnosti u krajnost.
A sto se tice malezijaca, prvi put cujem da oni to rade. Meni su cesto koridorasi iskopavali marsileu, dok je nisam izvadio i poklonio. Imaj na umu da ti je podloga od peska, a on ne drzi biljke bas najbolje, pogotovo ne one koje se jedva drze.


Šta fali vrtovima Versaja?? Very Happy

Šalim se. Smile Slažem se sa tobom da akvarijum sad izgleda haotično. Levo od alternanthere sam ostavio prostor za ludwigiu rubin ali verovatno je neću ni ubacivati već ću presaditi alternantheru da bude na sredini. Haotičnost bi trebala da se ublaži kad dođu panjevi, kad se levo grupišu nane a desno kad naraste i raširi se microsorum koji se ni ne vidi na slici. Nadam se da će umanjiti kontrast koji sada prave anubije. U zadnjem planu su brzorastuće biljke koje su tu zasađene najviše iz bioloških razloga. Nisam hteo puno da ih diram dok se ne prime i dok je akvarijum još u fazi cikliranja, mada su se brzo raširile ne baš onako kako sam zamišljao i napravile džunglu. Vallisnerija pogotovo, jer je svuda rasla samo nije tamo gde sam hteo da bude. Very Happy Verovatno bode oči i jarko crvena mrežica kojom sam obuhvatio mahovinu ali je ona tu samo privremeno. Wink

Malezijci su 100% krivci za iskopavanje "Kube" pošto sam ih uhvatio na delu. Bukvalno sam posmatrao velikog malezijskog puža kako rovari i vadi "Kubu" iz podloge. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Prijatelju, nemo' se ljutiš, ali tih 112 litara mi nekako deluje mnogo manje. Čini mi se da si ga previše zagušio. Provetri ga malo, i biće bolje. Šta znam, ja sam protiv ubacivanja usterijane u biljne akvarijume, jer vrlo često zaklone svetlo. Akvarijum mora da bude baš visok da se to ne bi desilo.


HORUSe prijatelju, pa što bi se ljutio? Smile Meni se jako sviđa kako si uredio svoj akvarijum i veliko mi je zadovoljstvo da čujem svaki tvoj komentar i predlog. Wink
Ljutim se na sve one dobre akvaskejpere koji se stide da ostave svoj komentar i daju neki predlog. Very Happy Opušteno ljudi. Bravo

Da, na frontalnoj slici zaista tako deluje. Kad sam uslikao akvarijum i video sliku, to nije bio isti akvarijum. Wink. Velike biljke u prvom planu i biljke zadnjeg plana koje su ga uveliko prerasle ostavlja utisak da se radi o mnogo manjem akvarijumu. Zadnji plan definitivno treba preurediti. Skratiti bljke i napraviti možda bolji raspored. Najas guadalupensis i hygrophila polysperma mi se nisu uklopile u skejp a vallisnerija raste gde i kako ona hoće, nikako da je ukrotim. Aromatica nikako da krene. Ubacio sam je jarko crvenu, a ona je nastavila da raste zelena jako sporo i ostala kriva kakvu sam je i dobio. Sad sam dodao Sylvania Aquastar neonku (bile su samo dve štedlljive od 6400K) pa se nadam de će biti bolje što se tiče crvenih biljaka.
Ta usteriana je veoma stara biljka. Ona je bila još u prvom akvarijumu kojeg sam video u životu i ima veoma simboličko mesto u tom akvarijumu. Ne pravi mnogo problema ukoliko se lepo održava i presađuje.
Te biljke uz prednje staklo meni lično pružaju osećaj netaknute divljine, tišine i mističnosti neotkrivenog sveta kad se posmatra uživo, mada je na slikama potpuno drugačiji utisak što HORUS kaže suženo i zagušeno. Mada, zavisi i kakav efekat želite da postignete, da dobijete utisak širine i prostranstva dubina ili da zavirite u sićušni skriveni detalj netaknute divljine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Apsolutno se slažem sa tobom, da je to pre svega tvoj akvarijum, i da ti treba da uživaš u njemu. Naravno da mi tu simboliku usterijane nismo znali. I ja sam tako sentimentalno vezan za neke biljke i ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako lepa biljka: Proserpinaca palustris
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Došlo je do malog preuređenja. Nadam se da je ovako malo bolje. Biljke su se baš raširile. Biće tu još dosta izmena a uskoro ubacujem i panjeve. Microsorum jako sporo raste i napreduje ali bar raste. Hrast je ogroman i ima jako debelu stabljiku. Nisam hteo da ga lomim za sada misleći na šta će ličiti slomljen, a pravi i lepu senku anubijama koja im, čini mi se veoma prija. Limnophilu aromaticu sam izbacio pošto nikako ne napreduje i nije repezentativna. Razmišljam da kad ubacim panjeve premestim i ove velike biljke iz prednjeg plana. Sve Anubije i Microsorum na panjeve a Usterianu najverovatnije u zadnji plan kod prelivne cevi, mada se od zadnjeg presađivanja i odvajanja pelcera nešto sporo oporavlja, ali mislim da će biti okej.
Još jednom, slobodno ostavite svoj komentar ili predlog. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo sve pohvale za trud da bi ovaj akvarijum ostavio
u funkciji. Svi znamo da bi te jeftinije izaslo da napravis nov.
Ja licno volim pesak u akvarijumima, ali mislim da nije
za ovakve postavke.Imas dosta lepog bilja, ali i mene kompletna slika nekako gusi.Utisak mi je da ima dosta visokog bilja, koje treba cak izbaciti. Koje ne znam.Prednji plan levo i desno mi bode oci.
Jos jednom, sve pohvale za ulozeni trud.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda je bolje da umesto đaka za krompir staviš mrežicu sa pakovanja za kivi. Potpuno je neprimetna. Ja sam danas stavio riciju, i verovao ili ne, kao da je ricija već duže vreme tu. Nimalo se ne vidi. Kao što ti je popaj, a i ranije već pomenuo, nekako ti je akvarijum previše zagušen. Moj ti je savet da ga malo provetriš i formiraš žbunove različitih biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 3:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravio sam manje izmene u postavci, pre svega u rasporedu nekih biljaka pa pogledajte i slobodno ostavite svoj komentar. Smile
Predstoji još puno izmena. Čokoti vinove loze su trenutno u pripremi pa ćemo videti kako će sve to izgledati kad se oni ubace i biljke poprime željenu formu i nađu najpogodnije mesto u akvarijumu. Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2013 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2013 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum izgleda mnogo bolje. Znaš šta bih pokušao da sam na tvom mestu...centralni kamen bi do pola zakopao u zemlju. Gornji deo je lep, ali mi ovaj crveni džak bode oči. Dakle, kamen prebaci u desni ugao i zakopaj ga do pola u pesak. To je moj dobronamerni savet. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljni AQ 300 l dulemali99 Razno 29 Pet Nov 04, 2022 5:10 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni 35, 125, 240 ivan_91 Akvarijumi 19 Pon Nov 22, 2021 4:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljni akvarijum za pocetnika-pomoc golff Početak u akvaristici 0 Sub Avg 14, 2021 12:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe i biljni akvarijum djilepfc1970 Ribe 2 Sre Okt 07, 2020 1:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 60l biljni svet Ultra Akvarijumi 6 Pet Nov 29, 2019 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License