Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum - dobrodošli svi saveti/kritike/ideje... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelju, a da ti lepo platiš nekom iskusnijem da obavi taj posao. Nemoj da te žena posle juri tandžarom, zbog toga što je sa splava morala da gleda TV. Mada, možda bi mogao za relativno male pare da nabaviš vodeni krevet. hi hi hi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 10:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Feb 02, 2013 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::

- Ova avantura je sasvim drugacija od ostalih koje si nabrojao. U pitanju je rad sa silikonom. Ako pozuris, pogresices. Ako usporis, uhvatice se korica na silikonu a samim tim i lepljenje ce biti lose. Pogotovo sto je tebi to prvi akvarijum, tako da ce ti vreme biti .... shvatices tek kad zavrsis lepljenje akvarijuma Smile .


Svaka ti cast na strpljenju i VEOMA korisnim informacijama... Smile Sada mi jos preostaje samo da skupim mu*a i da pocnem da radim Smile U ponedeljak cu vec naruciti staklo samo da povadim tacne dimenzije sa sve zazorom i onda pocinju igrarije... Smile
Sto se filtera tice, zbog sugestija koje ste mi svi vi dali necu ga postaviti na sredinu.. pomericu ga skroz u desno ali ipak da bude naslonjen na zadnju stranu zato sto mi tako koliko-toliko ostaje otvorena desna strana a leva bi bila polu zatvorena zbog akvarijuma i 3D pozadine.

Daka ::

Jos neki savet:
-Ne pocinji radove na takvom akvarijumu bez pomocnika (ne mislim na pomocnika tipa devojka/zena/, sem ako nisi u vezi sa amazonkom ili onim ukrajincem sa youtube-a koji lepi akvarijume zmureci )
-Smisli sta ce fiksirati stranice da bi se obezbedio prav ugao (ugao 90 stepeni) u odnosu na dno/bocnu stranu
- Strpljenje i pivo su potreban ali ne i dovoljan uslov da sve ispadne kako treba


Cura mi nije amazonka tako da cu morati nekog pomocnika da imam... no naci ce se vec neko... Smile Sto se tice fiksiranja stranica tu ce se naci one trake sto koristim za zastitu dok farbam a te trake cu ujedno i koristiti da napravim barijeru da mi silikon ne umaze preterano unutrasnjost akvarijuma. Kum bi trebalo da ima one stege pod 90% uzecu to tako da greske prakticno nema... naravno tu ce biti i "vinkl" cisto provere radi i zbog finih podesavanja Smile A piva ce biti na svecanom otvaranju i pustanju u rad akvarijuma... cisto da se zalije uspesan posao - ili da se utopi tuga ako akvarijum pukne Very Happy

HORUS ::

Prijatelju, a da ti lepo platiš nekom iskusnijem da obavi taj posao. Nemoj da te žena posle juri tandžarom, zbog toga što je sa splava morala da gleda TV. Mada, možda bi mogao za relativno male pare da nabaviš vodeni krevet. hi hi hi

Druze da budem iskren nije meni problem da platim ako ce covek da uzme neke normalne novce ali problem je sto ovi uzimaju 3k dinara za ruke i to za posao koji ne traje ceo dan a veliko je pitanje da li ce uraditi kvalitetnije nego ja... eto npr. par ovih sto sam pitao kako rade su rekli da bas lepe staklo na staklo bez zazora i to NA dno... sto ispade totalni promasaj... i sad ja da dam nekome da mi uradi tako pa da se posle kajem... ovako cu se bar kajati sto sam JA magarac koji je zeznuo stvari ali mislim da toga biti nece Very Happy
A sto se tice cure... ako dodje do problema i eventualnog pucanja akvarijuma to ce joj biti zamena za more... zato sto cu onda pare koje se odvajaju za more da iskoristim za zamenu laminata u sobi... Very Happy Very Happy Very Happy A nemoj se iznenaditi ako i do Bele Crkve dodje malo vode ipak nismo toliko daleko. Smile

@svi ucesnici:
Svaka vam cast svima ali ne samo ovima koje sam citirao iznad... svi ste mi puno pomogli i definitivno cu probati da ga napravim pa kako bude-bice Smile Jos jednom cu uraditi rezime svega i do ponedeljka komentarisite jer ce u ponedeljak biti kasno posto tada narucujem stakla Very Happy

Rezime:
1. Debljina stakla 8mm - bez ojacanja
2. Bocne strane se lepe OKO dna i kad god se lepe dva stakla pravi se zazor od 1mm za silikon (nikako staklo na staklo)
3. Silikon Tekafiks za akvarijume
4. Ivice stakala osmirglati vodenom smirglom 120-150 tako da one ne budu ostre
5. Pre lepljenja delovi stakla na koje ce se nanositi i na koje ce nalegati silikom obavezno odmastiti vatom namocenom u alkohol - pod alkololom se ne smatra pivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Ned Feb 03, 2013 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

S obzirom na to da nije bilo dodatnih ideja i kritika sutra narucujem staklo i kupujem silikon pa kad sve stigne pocinjem sa lepljenjem... izvestavacu vas kako stoje stvari a i slikacu korak po korak sta radim pa ce mozda nekome i zatrebati... Smile

Inace nasao sam neki kalkulator za proracun debljine stakla i jos nekih stvari pa cu ga podeliti sa vama jer mozad nekome i zatreba... inace potreban je Microsoft Excel isntaliran na racunaru da bi se mogao pogledati: PRORACUN DEBLJINE STAKLA ZA AKVARIJUM
Po tom proracunu kaze za moj akvarijum treba debljina stakla 6.4mm tako da cu definitivno raditi kao sto ste mi i preporucili sa 8mm i tako povecati faktor sigurnosti i povecati sansu da prezivim noc a da me cura ne ubije na spavanju ukoliko se razbije akvarijum Smile

Interesuje me vase razmisljanje sto se tice filtera... naime prvobitna ideja da filter bude u akvarijumu i to mi se sve manje i manje svidja a i svi ste mi sugerisali da nikako ne bi trebao da stoji na sredini... postoji varijanta da se on pomeri u stranu ali onda mi opet zauzima mesta unutar akvarijuma ali to i dalje ostaje otvoreno kao opcija... ali u svakom slucaju sada mi je aktuelno razmisljanje da uradim takozvani Top Filter Smile Ovo mi se svidja zato sto ce mi cela unutrasnjost akvarijuma ostati na raspolaganju za biljke itd a sam filter mi ne zauzima puno mesta... uskoro cu uraditi 3D skicu pa cu je okaciti ovde a do tad bih vas zamolio da prokomentarisete kako su se vama pokazali Top Filteri i sta mislite o njima... posebno bih voleo da cujem komentar od Nikouro zato sto sam video da ga je on pravio i da ga je koristio... pa me zanma posle duzeg koriscenja kakvo je zadovoljstvo?

A posto sam iz Vrsca a sam Vrsac je poznat i po Vrsackim vinogradima malko sam ih obisao i pogledao ostatke cokota loze sto su pobacali sa strane tako da ce biti i nekog "drveca" unutra Smile A sto se tice pozadine odustao sam od 3D stirodur kombinacije (bar za sad) i pokusacu sa crnom ili plavom pozadinom i sto vise biljki tako da mi 3D pozadina i nece trebati... bar se nadam... mozda sam previse ambiciozan oko svega ovoga ali videcemo... vreme ce pokazati svoje Smile

P.S. jedva cekam da pocnem da se bakcem sa ovime... osecam se kao dete koje ceka Deda Mraza... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Feb 03, 2013 7:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako planiraš top filter imaj na umu da ti on zauzima mesto predviđeno za rasvetu u haubi. Pošto ti je širina aq 31 cm i ako oduzmeš barem 10 cm za filter ostaje malo mesta za osvetljenje.Možeš da ga spustiš i niže, odmah ispod staklenog poklopca ali tada gubiš na visini vodenog stuba. Moguća opcija su i dva top filtera dugačka po 31 cm pa jedan levo, drugi desno- uz bočna stakla.
Što se mene tiče celokupan projekat je odobren ! Pristupiti realizaciji ! Sa srećom !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2013 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Materijal za policu narucen, staklo naruceno a za silikon umalo da se ispalim i to debelo... nadjem ja TKK silikon i oma strpam 3 tube u korpu, dodjem do kase i setim se sta mi Daka rece... "obavezno pri kupovini pogledaj rok trajanja silikona" Smile Pogledam ja... kad ono stampa na njemu 11.2012... ja reko to je mesec proizvodnje i ne mrzi me da procitam i ona sitna slova... kad ono prc... "vazi do" :S Vratim se nazad... pocnem da kopam po polici i nadjem dva sa datumom 02.2013 :S :S Celu policu sam preturio ali svima istekao rok tako da nisam nista uzeo... Sad Inace ja obicno ne gledam rok trajanja sta god da kupujem ali ovaj put mi se Daka javio kao glas razuma i sva sreca u njega Smile Sutra idem da obidjem jos par mesta na kojima moze da se nadje silikon ako ne moracu da ga narucim od negde...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Pon Feb 04, 2013 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

+ za top filter ukoliko si ogranicen prostorom i budzetom. nemas bolje. sto se tice same filtracije, ona je izuzetna, lako se odrzava. ako ne planiras dodavanje co2 i drzis manje zahtevne biljke, nema razloga da ne koristis ovaj vid filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Pakonja
Nije sveto pismo da se mora gledati u dan, ali ipak pametnije biti strpljiv i pronaci neki malo taziji silikon. (ako si sluzio JNA onda si vidjao konzerve iz vremena kad je Bregovic nosio dugu kosu i m..da na razdeljak, jeo k'o bela lala i danas si ziv)
I ne treba ti 3 tube, ne lepis olimpijski bazen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 10:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@sale
Bice top filter definitivno... imam neke prozore sto mi stoje sa strane a nikada mi nece trebati tako da cu njih da iskasapim i da napravim filter... jedino ce mi sad biti dvoumice da li napraviti jedan na zadnjoj strani ili dva manja na bocnim stranam kao sto mi je Nesha Barajevac preporucio... u principu mislim da je manje vise isto... a mozda i gresim?

@daka
Ma jasno ali ne bi da slucajno popusti silikon pa da se "obradujem" Smile Potrazicu danas sveziji ako ne nadjem jbg... nema druge...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale_
Akvarista



Registrovan: 21 Nov 2010
Poruke: 230
Lokacija: kikinda

PorukaPoslao: Uto Feb 05, 2013 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako hoces, to je nesto sto je na tebi. u sustini je isto, sta ti vizuelno vise odgovara i kako mozes bolje da sakrijes filter ili imas bolji pristup. fina vata i malo porozniji sundjer i to je to.

ukoliko ti vizuelno smeta top filter na akvarijumu, mozes napraviti overflow filter sa sumpom ispod akvarijuma u postolju. samo je to malo skuplja varijanta jer se koristi jaca (skuplja pumpa) ali ne mnogo. ali pri tome imas izuzetan filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Pet Feb 08, 2013 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staklo je stiglo, ivice sam obratio sa vodenim brusnim "kamenom" i upravo sam zavrsio lepljenje... evo i par fotki kako sam to uradio... Smile

Image
Slika 1.
Ove se vidi traka koju sam lepio da bi imao ravnomerno razmazan silikoni da ne bude sve umazano unutra Smile Jedino sto sam se malko zeznuo je sto sam napravio ostavio malo veci zazor tj. 3-4mm pa ce biti mozda malko sugavo ali jbg... taman ce ona crna traka sto sam planirao da stavim da sakrije to i to se nece videti... Wink

Image
Slika 2.
Eto ga taj zazor za koji sam se malko zeznuo...

Image
Slika 3.
I to bi bilo to... sve je lepo uhvaceno stegama da bi uglovi bili dobri...

Image
Slika 4.
Evo i jedan krupan plan stege... inace... ovu zastignu traku sam skinuo pre nego sto se osusi silikon... jedino sto nisam slikao taj korak...

Jedva cekam nedelju da se osusi silikon pa da vidim dal' drzi vodu... Smile Sutra idem da posetim nase lepe vinograde za neki lepi koren vinove loze a takodje poseticu i "rudnik" kvarcnog peska pa da pozajmim kofu ili dve istog... Smile I ako sve bude ok sa akvarijumom onda cekam utorak-sredu da stigne iverica koja je narucena pa da sklopim i policu... a u medjuvremenu cu napraviti i top filter... samo da smislim tacno kako zelim... Polako ali sigurno napredujem... Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast,ovako izgleda da je to tako jednostavno uraditi...... staklorescima ce opasti posao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala carp na podrsci! Nije bas jednostavno uraditi ali nije ni neko sveto slovo i DEFINITIVNO neko mora biti tu pored da pripomogne, doda nesto, obrise silikon... Ali u ponedeljak ce se cuti kako je prosao test (nisam spremio stiropor pa necu da ga punim bez njega) pa cu onda reci zvanicno da li je sve ok ili nije... za sada mi deluje kao da ce biti sve ok... Smile

Inace... jutros mi je u 08:30 zvonio mob a posto je subota planirao sam malo da duze spavam i da se odmorim i jos me zove nepoznati broj... ja ispizdeo u trenutku pomislio da je nesto vezano za posao posto imaju obicaj da me tako zovu... kad ono zvali me ovi za ivericu Smile 'ladno su isekli PRE nego sto su rekli sto je zaista retko desava... Smile Tako da sam neplanirao danas odradio i policu... ispod je slika... samo sam u zurbi zaboravio da uzmem one male plasticne kruzice sa eksricima za police pa nema 2 police na sredini ali bice i toga u ponedeljak... u svakom slucaju JAKO sam zadovoljan kako je ispala... bas kao sto sam planirao cak mi se i vise svidja ovako uzivo nego na skici koju sam poslao u prvom postu Very Happy

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

veoma lepo Smile
nego,mene brinu ta vrata i oitvaranje da neko ne zakuca njih u akvarijum i onda belaj Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehehe... ODLICNO zapazanje Smile Razmisljao sam o tome i moracu da stavim onu jednu kuglu koja je usrafljena u pod tako da ne mogu vrata da se otvore do kraja ili nesto drugo da smislim... bas sam gledao kad se otvore vrata kvaka tacno bi udarila u akvarijum... bas bi bilo veselo da se to desi Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Feb 09, 2013 8:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahaha Smile
Imas cudan smisao za veselje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License