Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Velicina akvarijuma za borca i neonke? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, hteo sam da oformim jedan manji akvarijum sa borcem i nekih 5-6 neonki, pa koliki mi je potreban akvarijum za njih, kontam nesto 20ak-25 litara?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 1:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Borac je bez sumnje, jedna od najpopularnijih riba u svakom akvarijumu. Pre svega zbog svojih divnih boja koje poseduje. Spada u grupu najizdrzljivijih riba. Zbog svoje agresivnosti prema svom suparniku (drugom Borcu) jako je retko da se obojica zadrze u istom akvarijumu. Dokaz da ni jedna vrsta nije savršena jeste njegova zenka koja nije blizu muzjaku po boji , a kamoli po izgledu. Borac je iz roda dvodihalica i verovatno jedina riba koja može da zivi u zatvorenoj kesi i do 7 dana. Može da se drži u posudi 0,5l vode, a u većem akvarijumu se predstavljaju graciozne i statične ribe koje vise vremena provode u skrovištima. Imaju vrlo zanimljiv mrest gde mužjak pravi gnezdo pri vrhu akvarijuma i svojim plesom je poziva na mrest.

Akvarijum: min. 0,5-2l
Ishrana u akvarijumu: listici, granule, tubifeks, larva.
Varijacije: po boji I perajima
Temperatura: 20-25 stepeni
Mrest: ikrašice
a evo ti za neonke
Neonka donosi osveženje svakom akvarijumu dodajuci mu boju i raznolikost. Poreklo ovih riba vodi iz Južne Amerike. Bez obzira na boju ribe zato sto se javljaju u više varijanti spadaju u grupu najtrazenijih jatnih riba. Među neonkama najviše se ističu crvena (kardinal ) neonka i plava neonka. Najbolji akvarijum za ovu vrstu riba je sa dosta bilja između koga graciozno plivaju u jatima. Drže se u sto vecim jatima od 5 komada pa naviše.

Akvarijum: min. 15-20l
Ishrana u akvarijumu: listici, granule, tubifeks, larva, dafnija
Varijacije: Crvena (kardinal) neonka, plava neonka, crna neonka, gracilis neonka...
Temperatura: 22-28 stepeni
Mrest: ikrašice
to znaci da bi ti trebao akvarijum od 25l. poozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

heheheh hvala Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po mom misljenju bolje bi bilo da uzmes akvarijum od 30 do 40 l jel ipak ono gore sto pise da borac moze da stane u 0,5 do 2 l cisto mucenje za zivotinju,tako da ako budes planiro da zasadis neku biljku i da stavis neki panj plus podloga trebo bi da uzmes akvarijum bar 35 l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vecina ljudi drzi borce u malim akvarijumima, i ja sam ga drzao u akvarijumu od 25l, ali to ne znaci da mu ne bi prijao i neki veci. Tako da, ako imas uslove, slobodno nabavi neki od 40-50l Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 8:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da svakako da bi mu odgovarao veci akvarijum ako ima prostora ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ogranicen sam sa prostorom stavljam akvarijum u neki stolic (ako se moze to tako nazvati) tako da i visina je problem mada sam citao da Borcu vise odgovara plici akvarijum a sa vecom povrsinom dna a nzm kako odgovara neonkama, moze biti viskok 20cm max 23cm, al duzinu sam mislio nekih 40-45cm i sirinu 25-30cm, sta mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa neznam sta dati kazem stavi maksimalno sto mozes odgovaraceim imas lepu povrsinu za rad.... mozes da napravis akvarijum od 30L po tim merama... neonke nemam u svom akvarijum pa nemogu nista dati kazem.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lazar96
Akvarista



Registrovan: 29 Dec 2012
Poruke: 121
Lokacija: Vrnjacka Banja

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa stavi onda 45 x 23 x 30.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
lifad
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2012
Poruke: 21
Lokacija: Sombor, Backi Gracac

PorukaPoslao: Sre Feb 27, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja drzim u akvarijumu od nekih 50ak l, borca, 8 neonki, 2 coridorasa I ancistrusa, po meni ovo je super kombinacija, borac uziva sa njima a I one sa njim
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su ovo zenke borca? Maridza Ribe 4 Pet Jul 07, 2023 9:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Čudno ponašanje borca mužjaka i ženke? Maridza Ribe 0 Uto Jun 13, 2023 6:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License