Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum od 110 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum/viewtopic.php?t=781

Skroluj malo na dole, imas fotku filtera. Naravno tada sam u njemu imao bespotrebne stvari, a manje vise Baia ti je rekao sta i kako. Kod mene je bilo od gore na dole: biosundjer (usisas mu povrsinu i cao, takodje lako se hvata zivi svet), vata, zatim keramicki prstenovi i bioball kugle. Videces ogromnu razliku kada odradis filter ovako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ukapirao sam.vecina prljavstine ode u onu desnu pregradu na dno koju posle usisas pa tek onda voda ide kroz filtere pa u trecu pregradu.samo malo vremena da uhvatim i odradicu ga ovako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rodjace daj jos nekoliko slika stavi Very Happy full pored kreveta 2 akvarijuma i uzivancija Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sinoc uradjena pozadina za akvarijum.Od velike crne kese ;)Evo slika koja kao i slika filtera...

Image
Image
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

oba akvarijuma su ti super samo me zanima 2 plave ribice sa narandzastim perajem kojesu ti? meni lice na tetre ali nisam siguran....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 17, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prijatelju, filter će morati ozbiljno da se dorađuje. Pa ti skoro da i nemaš filter masu. Pogledaj na forumu kako se formira filter masa. Nije mnogo komplikovano, ali će mnogo bolje da filtrira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 2:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nikola332 to su barbusi .
@HORUS pozabavicu se ovih dana oko filtera pa javljam rezultate Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 2:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Te plave ribice nisu barbusi nego trihogasteri.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ups, izvinjavam se. Te ribice sa narandžastim perajima jesu barbusi, ali oni su zelene boje. Tako ih i zovu. Dakle, zeleni barbusi. Zbunilo me je to što si pomenuo plave ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 2:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukapirao sam ja odmah sta je pitao:) Mada na blic jesu crne ali kad se zagledas onda vuku na zeleno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikola332
Akvarista



Registrovan: 06 Feb 2013
Poruke: 58
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bas su lepe i svidjaju mi se.... znaci zeleni barbusi..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da.Pogrsio sam samo sto nisam uzeo vise komada da budu u jatu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, barbusi su jatne ribice. Treba ih imati od 5-6, pa naviše. E sad, nemoraju biti samo zeleni. Mogu da dođu u obzir i tetrazoneri. Ja ih imam 9, i baš uživam. Stalno su u pokretu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cokilio ::
Koju ulogu igra vata kad ima sundjer?Hocu da naucim i da ispravim neke ponovne pocetnicke greske pa vas pitam da mi objasnite koji je redosled u filter.Sta prvo,drugo.....


Malo kasnim sa odgovorom, neko me je mozda i preduhitrio. Vata je mehanicki filter i sluzi da odstrani krupniju prljavstinu iz vode, istu ulogu ima i sundjer ali je vata dosta gusca i zadrzava sitniju prljavstinu od sundjera. Evo ti slike mog filtera koji filtrira akvarijum od 325l. Bilo je diskusije da li je dovoljan za toliki akvarijum ali sam nadam se dokazao da jeste. Ispasce da uvek pisam uz vetar i da se pravim najpametniji ali moram jos da napomenem da je taloznik po meni urbana legenda i da ne donosi benefite kakve mnogi tvrde da donosi. Ja sam ga u pocetku stavljao u svoje akvarijume ali sam ga vremenom totalno izbacio zarad mesta u povratnoj komori u kojoj uek mogu da smestim svu opremu ili neke ribice ako se desi da se mreste i tome slicno...

Image[/align]

Dakle voda ulazi u filter i prolazi redom kroz sundjer koji sakuplja najkrupniju prljavstinu i sluzi da pritiska belu vatu ispod sebe da se ne bi podizala a ujedno je sa njega lakse pokupiti kozice, puzeve, ribice kad zalutaju. Ispod ide perlon vata kao mehanicki filter a ispod nje aquakley i keramicki prstenovi kao bioloska filtracija tj kao mesto na kome ce se nastaniti nitrifikacione bakterije. Ja ovo perem jednom u 3-4 meseca sto me vraca na onu pricu o talozniku. Za koji ce mi andrak kad vatu hteo ne hteo moras oprati jednom u 3,4-5meseci a dobio sam ogromnu komoru za cistu vodu gde drzim zenku ramireza kad se izmresti da je muzjak ne ubije, gde spakujem svu mogucu opremu da se ne vidi u akvarjum ili gde odlazem bilje koje posecem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

axa.Reci mi samo jel mora u neki dzacic ovo zadnje i prezadnje ili moze cisto onako?A ovo aquakley jesu to one bioloske kugle a ako nisu mogu li one umesto aquakley?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License