Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Utvrđivanje trudnoće kozice? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
boja-boja
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ćao! Nisam stručnjak pa mi treba pomoć u utvrđivanju trudnoće ove kozice. Imam ih tri u akvarijumu, ali je ova malo mirnija i ima ogroman stomak.
Imam aq od 33 l, sa 18 gupika (još su male), jedna botia i jedan ancistrus. Ako jeste da li treba da je izmestim u manji aq, da se ne bi neko osladio bebicama.
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boja-boja
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sre Feb 20, 2013 11:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slika je jako losa, po malo prepoznatljivom bih rekao da je trudna zenka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinite na surovosti, ali jedno mi nije jasno ?
Kako kozica moze da bude trudna !?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako losa slika, ali mi se cini da jos uvek ima "sedlo" odnosno neoplodjena jaja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VeljkoXD
Akvarista



Registrovan: 29 Jun 2011
Poruke: 160
Lokacija: Sombor / Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slozio bih se sa *chikavili i meni se cini da jos uvek ima takozvano "sedlo",mada nesto mi je drugo zapalo za oko,a to je da imas i botiu u akv,botia i kozice ne idu nikako.
Ne moras da vadis kozicu u drugi akv kada dodje do izvaljivanja malih,samo se resi botie jer ce ti slatko poruckati i male i velike kozice..Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 9:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa posto sumnjas kupi u apoteci test za trudnocu i nateraj je da piski !
Btw ne moras da je izbacujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno joj je ono beličasto na leđima "sedlo" tj. neoplođena jajašca. Kada bude oplođena jajašca će da se "spuste" u trbuh. Tada će se jasno videti loptice ispod stomaka, tamo gde su joj one malecke nožice. Sve to traje...
Imaš to lepo objašnjeno u "Kozice", samo treba da se izlista 50-ak strana.
Usput, kako su gupikice u većem aq? Sigurno bolje nego u onom maleckom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 11:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo je jednostavno.

Neoplodjena jaja ili "sedlo":

Image

Oplodjena jaja:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boja-boja
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prelepa kozica...Shvatila sam u cemu je poenta. Pratiću je, pa ćemo videti kako napreduje. Hvala na tako jednostavnom objašnjenju.

Gupike su odlično, ludo se provode u novom ambijentu. A mislim da ni kozicama nije loše, jer kažu da je u njihovoj prirodi da se skrivaju, a moje stalno nesto raduckaju, plivaju i pentraju se po biljkama, Uskoro će dobiti i neku mahovinu za dno, pročitala sam na forumu da to vole.

imam već mesec dana botiu i kozice i zaista nije bilo nikakvih problema. Botia je malo stidljiva, zavuce se u zbunice, a izadje napolje kad je gladna. Gricka mi biljcice i ubacila sam joj neke vitaminske granule za somiće. To obožava. Da je agresivna verujem da bi se kozice više skrivale. Ispravite me ako grešim.

Cak sam videla jednom kada su kozice skupile granulice sa dna na gomilu pa izasla botia i pokupila im sve, a nije ih ni pogledala.Ali možda sam pogrešno protumačila...Pokušaću da nabavim bolji aparat pa da vam dočaram.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 3:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam dvije dosta velike makrakante sa kozicama, i broj kozica neprestano raste.. znaci nisu im neka prijetnja.

istina, vidim s vremena na vrijeme da poganjaju neku malo krupniju (male ni ne vide, cini mi se) al ona se spretno par puta odgurne repom i brzinom svjetlosti proleti akvarijumom Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Red rili kozice Zivadin Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 10:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice gotika Tražnja 4 Ned Nov 27, 2022 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sakura kozice m.vlacina Ponuda 1 Čet Sep 22, 2022 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red sakura kozice Zivadin Tražnja 0 Sub Avg 06, 2022 7:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka kozice Milivoje Lampa Ostali Stanovnici 3 Pet Apr 22, 2022 7:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License