Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Prvi akvarijum - dobrodošli svi saveti/kritike/ideje... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na podršci... ! Smile

Akvarijum uspešno drži vodu i pored svog kuckanja i lupkanja po njemu nije popustio... jedino čim sam sipao vodu pojavili su se balončići pri vrhu akvarijuma samo na jednoj strani... okačiću sliku kasnije pošto je nemam kod sebe trenutno. Ali mislim da oni neće praviti problem zato što su u sredini i kao da prave vakuum... i evo za 2 dana se nisu proširili tako da mislimd a je to ok. Inače duže stranice akvarijuma su se blago iskrivile kada sam ga napunio vodom... možda se jedna stranica iskrivila za 2mm ako ne i 3mm tako da mi je sad posebno drago što NISAM pravio od 6mm već od 8mm! Smile

Danas sam kupio "Čarobnu zemlju" i jedva sam je našao pa ako nekoga zanima ima je u Univerexport marketima (nadam se da ovo ne smatrate kao reklamu već kao pomoć prijateljima a ako je reklama - brišite). Takođe sam "kupio" i dve kofe kvarcnog peska po ceni litre soka Smile A kasnije idem do kule da potražim neke lepe kamičke i po neki panj ako uspem da nađem... tako da će verovatno sutra biti nove slike sa prvom postavkom i punjenjem.

Za početak (zbog moj nestrpljivosti da napunim akvarijum) improvizovaću top filter koji će raditi jedno vreme dok se akvarijum ciklira i dok ne budem našao sve što mi treba za DIY kanister filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 6:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uslikaj akvarijum sa gornja strane. To sto je akvarijum otisao za 4-6 mm po sredini tj sto je dobio stomak ... hmmmm, mozda ( ali mozda ) moraces u ijacanje po sredini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Feb 21, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necu moci da slikam dok ga ponovo ne napunim posto sam ga upravo ispraznio i preneo u sobu... nadam se da nece biti poplave kada ga opet budem punio... inace evo slike koju sam ranije slikao za one baloncice koje sam spomenuo...

Image
Ovi baloncici su nestali kada sam akvarijum ispraznio... malo je losa slika jer me fokus zeznuo a to sam tek sad video. Inace baloncici se ne protezu duz celih ivica vec samo po sredini i to 4-5cm od gornje ivice.

Poslacu i sliku od gore samo to ce biti kad je vec napunjen u sobi... nadam se da nece doci do pucanja... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Čet Feb 28, 2013 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za one koji su mislili da sam odustao od svega ovoga grdno su se prevarili... nije me bilo jer nisam imao vremena da slikam i kuckam ovde jer sam dosta citao i imao posla ovako sa strane ali evo mali update sta je do sad uradjeno...

Akvarijum je postavljen na predvidjeno mesto za njega i ispod njega je stavljen stiropor 1cm. Kao sto sam i napomenuo posatvio sam Carobnu zemlju kao podlogu u visini od oko 1cm pa preko nje je oko 5cm kvarcnog peska koji je prethodno prokuvan. Zemlja nije isla do ivice akvarijuma vec je napravljen jedan "prsten" od oko 4-5cm. Evo par slika da se vidi sta je odradjeno.

Image

Image

Image

Image

Improvizovan je top filter od plasticne flase u koga sam ubacio vatu i keramicke prstenove a vodu gura pumpa Sobo WP-3400 od 880l\h tako da sam prakticno pokrenuo proces cikliranja i u petak ce biti nedelju dana cikliranja... inace s vremena na vreme ubacim malo hrane za ribice.

Posto ce mi filter biti malo veci problem a ne zelim da izazovem poplavu uradicu na brzinu top filter u sirini bocne strane akvarijuma i visine 10cm cisto da radi dok se ne budem snasao i dok ne budem smislio neku drugu filtraciju. Nadam se da ce to biti dovoljno za pocetak Smile

E sad... doslo je vreme kada trebam da zasadim biljcice i u ovom delu ce mi trebati vasa pomoc... gledao sam kod kolege nam sa foruma BF-a biljke koje ima u ponudi i nesto sam planirao da postavim biljke po sledecoj shemi:
Image

Riciu bi stavio svuda po podlozi da pokrije skoro sve (mozda ostavim neki "puteljak") a ono na sredini sto nije obelezeno je kamenje. Sta mislite o izboru bilja i da li su ok pozicionirane? Njih sam povadio iz sekcije "za pocetnike" a tamo ne vidim koje su prednjeg, srednjeg i zadnjeg plana pa sam ih odprilike po visini i po boji poredjao a vi ispravite ako sam negde pogresio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2013 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drugare Smile citao sam od pocetka,ono sto bi ja uradio je longitudalno ojacanje na vrhu jer ce 6-ica na visini od 40cm napraviti trbuh sigurno nekih 3-4 mm na sredini. Kupi onu gumu koja sto se srafi u parket koja stiti vrata od lupanja to ce spreciti da kvaka ne zavrsi u akvarijum.
Ono sto bih isto radio da opet radim biljnu postavku je da mi podloga odstoji u kofi 2-3 meseca da se isposti. Moras krenuti sa vecom kolicinom biljaka da ne bi imao bum od algi,i neko bilje koje vise jede materije.
Bice to extra vec sad mi se svidja volim pedantne radove Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2013 7:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Staklo je osmica a ne sestica a sto se tice trbuha merio sam i ukupan trbuh na sredini duze stranice je 2mm tako da se razlikuje od onoga sto sam prvo rekao (zaista mi nije jasno kako sam uspeo da izmerim prvi put drugacije:S ).
Sto se tice zastite kvake tako ce i biti - to mi je jedino sigurno resenje Very Happy
Sto se podloge tice sad je vec kasno Smile Samo mi je preostalo da narucim biljke i da ih zasadim... nasao sam danas neki cokot loze pa sam ga gulio i trenutno se krcka u rerni po drugi put Very Happy Tako da ce uskoro biti i drvce unutra... pocela je druga nedelja tako da polako idem... nadam se da cu biti strpljiv i da necu pozurivati sa ribicama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2013 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hocemo sliku sa panjem. Smile ribe su kod mene u kanti i cekaju novi dom. Smile taman kada posadis travu i sve se stabilizuje moze polako po koja riba unutra. Devojka neka spremi onu lepu tortu da klopamo dok gledamo kako ribe plivaju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2013 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahha... pa znas kako... ne moze ista torta... mora drugu da sprema... neka sara malo... Smile
Bice uskoro slicka sa drvcetom... jedino sto mi ona improvizacija od filtera kvari sve Very Happy Ali neka... lagano... ne zurim nigde... jedino me nervira zelena voda... ide mi jako na zivce Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
GoranVrsac
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2012
Poruke: 156
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Sub Mar 02, 2013 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze i druga ne bunim se. Smile ma sve ce to doci na svoje kada dodje biljke. To je tako u pocetku. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i jedna slika kako napreduju stvari... stiglo bilje i to neplanorano i greskom kurirske sluzbe sam dobio 2 paketa... prvo jedan koji nisam ja narucio a rainforest mi je posle poslao i moj paket tako da sam gratis dobio jedan i ovom prilikom zelim da pohvalim profesionalnost Rainforest-a koji nije hteo da mu posaljem nazad taj pogresan paket koji sam primio i koji je pored mog insistiranja da bar platim troskove transporta za ovaj drugi paket ipak poslao o svom trosku sve. Profesionalnost na nivou i sve pohvale! Moracu da ga pohvalim i u njegovoj temi Smile

No da se vratim na sam akvarijum... evo kako sad trenutno izgleda:

Image

Treutno su unutra kamencici koji ce tu stojati dok ne nadjem neku lepu lozu ili neki lep panj mada... mozda i ostane ovako... jos samo da bilje pocne da buja i bice super Smile Moram pohvaliti i kolegu sa foruma i zemljaka GoranVrsac koji mi je puno pomogao oko svega ovoga i koji je ubacio i pilot ribice... ako se ne varam u pitanju su 3 koridorasa i 2 neonke Smile Evo vec 2 dan su zive i zdrave i veselo plivaju Smile

E sad... kao sto vidite i ono sto je veliki problem trenutno je osvetljenje (hauba) i filter... naime jos uvek koristim improvizovani filter ali vec sada on nece zadovoljiti potrebe akvarijuma pa sam resio da kupim kanister filter. Pokusao sam da napravim ali pumpa koju imam ne moze da gura na veliku visinu vodu i onda moram da kupim jacu pumpu a ako vec kupujem jacu pumpu za 2k dinara onda cu dodati jos para i kupiti kompletan nov kanister filter i da ne mislim vise o filtraciji.

PITANJE: Raspolazem sa 7-8k dinara pa me interesuje koji kanister filter bi mi vi preporucili? Gledao sam i u tom cenovnom rangu mogu da biram izmedju Atman EF4, Eheim Ecco 2232 i Tetratec EX600? Koji je vasa preporuka ili ako imate neki drugi da preporucite recite koji i po mogucstvu gde moze da se kupi (na pp da ne bi bilo reklama).

Sto se tice haube ona ce biti resena u ponedeljak-utorak samo ce biti problem period dok cekam filter da stigne i necu moci da je montiram zbog ove improvizacije filtera. Trenutno je "obesena" jedna stedljiva sijalica "General Electric" od 27w 6500k a u planu je da stavim za pocetak 3 pa ako bude trebalo stavicu jos.

Ispravljajte me ako gresim negde! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Mar 09, 2013 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro se ti snalazis u svemu ovome....korak po korak...ne zuri i bice sve...jedno po jedno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License