Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 HORUS junior akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je ćerin akvarijum zapremine 30 litara. Ima spoljašnji filter, grejač 100W, rasveta 25W. Podloga prirodni pesak granulacije 3-4 mm. Nema hranljivu podlogu, ali ćemo ubaciti osmokot. Od ribica: gupy (3), coridoras i ancistrus. Biljke: sagitarija sabulata, hidrokotila, bacopa i neka koju moram da proverim na netu.
Image
Ubacićemo još gupika i još malo biljaka. Molim za komentare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 9:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde ajde, ipak je za ceru, moze to malo bolje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, tek smo počeli. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svetlo nekako mnogo vuce na zuto, ne znam koje je u pitanju. S obzirom da drzis gupije, mislim da grejac nije potreban (a pogotovo ne od 100W). Ja bih dodao jos jednog ancija i jos jednog korija, da budu u parovima, i jos biljaka, naravno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu si. Svetlo koje je bilo u toj haubi je minjonka od 25W. To menjamo sa štedljivom, ili malom neonkom. Znaš kako, grejač jeste malo jači, ali ako se on podesi na 25 stepeni, on se uključuje samo kada temperatura padne ispod 25. To je naravno vrlo retko. Joj, koridoras je ionako suviše velik, a ni anci nije patuljak. Ako ubacim još neke ima da bude gužva u šesnaestercu. Nisam navikao na male akvarijume, pa mi ribice izgledaju kao kolosi. Imam već spremne biljke da ga još ubiljimo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece biti problema sa ribama, pogotovo sto imas dobru filtraciju. 4 ribe dna, 5-6 onih koje plivaju i nema frke Wink
A sto se tice svetla, steljiva od 16W ce odlicno raditi posao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče rasvete, mislim da će tako i biti. Sa ribicama idemo polako. Jednu po jednu. Ej, ti si maher za ovakve akvarijume. Mora stara kuka da se posluša. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre neki dan sam se malo igrao sa ovim mojim od 30l. Kako sam ga sad sredio, sam Amano bi mi zavideo Very Happy
Poslacu ti slike.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 15, 2013 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne sumnjam da je tako. Wink Očekujem dokaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni, i meni Cool Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kulence
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2012
Poruke: 137
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sa crnom pozadinom bi bilo mnogo lepse nego sa posterom, ali ok, stvar ukusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 16, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poster ide dole. Verovatno stavljamo tamno plavu pozadinu. Kada budem prao spoljašnji filter onda menjamo pozadinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 24, 2013 5:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mali update. Izmenjena pozadina, zasađene neke biljke i ubačen osmokot. Biće kasnije još posla, ali za sada je to to. Smile
Image
Čekamo da se biljke razrastu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2013 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas smo zamenili svetlo. Stavili smo štedljivu.
Image
Nadam se da se vidi razlika. Da ne bude kao što kažu u Beloj: ''Džaba si krečio''. hi hi hi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Feb 25, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

... i kori u krupnom planu! Smile Lepo, nisi dzaba krecio! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License