Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 umrle neonke preko noci Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
simex333




Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 1:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nov sam u akvaristici, molim vas za pomoc. Imam obicne neonke, preko noci su umrle 4 od 5....I to 3 na istom mestu. Zbog cega ? Voda je cista,temperatura podesena
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 1:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras da das vise podataka - koliki akvarijum, koliko riba, kojih riba, kada je formiran akvarijum, kakav je filter i slicno (slika je pozeljna). Bez toga niko ne moze da ti da odgovor.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simex333




Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Moras da das vise podataka - koliki akvarijum, koliko riba, kojih riba, kada je formiran akvarijum, kakav je filter i slicno (slika je pozeljna). Bez toga niko ne moze da ti da odgovor.

Akvarijum je 16l, dobio sam ga pre par dana... Naselio sam ga u subotu, sve po propisima...Otkuvano sve, odstojala voda...grejac je 50w *HL-50(filter wp 320f 5w...pored 5 neonkica tu su 3 crne moli, 3 gupi, cistac i muljas... i dve biljkice, prirodne... Nemam sad fotoaparat da slikam
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kako mi se cini, nije bilo bas sve po propisima. Da li je akvarijum cikliran? Ako nije, eto odgovora - uginule su zbog trovanja amonijakom.
Procitaj o cikliranju: http://www.akvarijum.org/forum.....-t264.html

Osim toga, previse je to riba za tolicni akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko sam u pravu i akvarijum nije cikliran, imas dve mogucnosti:
- bolja - ako znas nekoga ko ima akvarijum, prebaci te ribe kod njega dok se tvoj ne isciklira
- manje dobra - kupi neki preparat sa kolonijama korisnih bakterija (na primer: sera bio nitrivec), sipaj i nadaj se da nece uginuti jos neka riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simex333




Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Ukoliko sam u pravu i akvarijum nije cikliran, imas dve mogucnosti:
- bolja - ako znas nekoga ko ima akvarijum, prebaci te ribe kod njega dok se tvoj ne isciklira
- manje dobra - kupi neki preparat sa kolonijama korisnih bakterija (na primer: sera bio nitrivec), sipaj i nadaj se da nece uginuti jos neka riba

U pravu si, nemam mesto za sundjer, bio kugle... Radio sam ono sto su u prodavnici akvarijuma rekli...Kao i za broj ribica, a tek na forumu sam video da je to veliki broj...
I da napomenem, ribice su bile veoma aktivne juce pre mog spavanja... A danas su sve vise na povrsini vode...
Nemam nikog sa akvarijumom, znaci da cu morati neki preparat. ( a koji ?). Hoce li pomoci da zamenim 1/3 vode danas ?
Koji bi optimum bio za moj akvarijum ?
Hvala ti puno an pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
manje dobra - kupi neki preparat sa kolonijama korisnih bakterija (na primer: sera bio nitrivec), sipaj i nadaj se da nece uginuti jos neka riba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simex333




Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
chikavili ::
manje dobra - kupi neki preparat sa kolonijama korisnih bakterija (na primer: sera bio nitrivec), sipaj i nadaj se da nece uginuti jos neka riba

Hvala, nisam skontao nazive preparata. Citam celo jutro sve i svasta na forumu pa ocoraveo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Idi do tog petshopa i trazi da ti natoce 10l vode iz njihovih akvarijuma i sipaj tu vodu u tvoj akvarijum, to ce mnogo pomoci. Da li sam ja dobro razumeo da ti nemas nikakav filter?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simex333




Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 3:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polke ::
Idi do tog petshopa i trazi da ti natoce 10l vode iz njihovih akvarijuma i sipaj tu vodu u tvoj akvarijum, to ce mnogo pomoci. Da li sam ja dobro razumeo da ti nemas nikakav filter?

Imam filter pumpu, neka kineska wp 320F 5w
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

polke ::
Idi do tog petshopa i trazi da ti natoce 10l vode iz njihovih akvarijuma i sipaj tu vodu u tvoj akvarijum, to ce mnogo pomoci.

Moze i to da pomogne, ako nema boljeg resenja.

Za toliki akvarijum recimo 4-5 manjih riba tipa neonke ili gupi i 1-2 cistaca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedna "zrtva" saveta prodavca iz pet shopa.
Na zalost, ostaje ti da na tezi nacin naucis kako i sta pri formiranju i opremanju akvarijuma. I da uz ovaj forum pocnes iz pocetka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simex333




Registrovan: 02 Mar 2013
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
polke ::
Idi do tog petshopa i trazi da ti natoce 10l vode iz njihovih akvarijuma i sipaj tu vodu u tvoj akvarijum, to ce mnogo pomoci.

Moze i to da pomogne, ako nema boljeg resenja.

Za toliki akvarijum recimo 4-5 manjih riba tipa neonke ili gupi i 1-2 cistaca.


Pokusacu tako,ako ne uspe onda sve iz pocetka, ali kako treba.
A reci mi ako bi uspele ove ribice da prezive, 3 moli, 3 gupi, cistac i muljas je l bi bilo ok ? ( pretpostavljam da ce neonkica umreti jer je sama)
ps. E da i jos jedna mozda bitna stavka... Od tih 5 neonkica, te sto su umrle su isle zajedno, ova je imala neki svoj trip sama u biljkama... A ove neonkice sam nasao sve mrtve na istom mestu iza filterra... ( potapajuceg)
I jos jednom hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@simex: taj filter ako sam dobro video na netu je "sobo wp 320F" sa protokom od 500 litara/h što je protok da pobije ribice kad ih udari talas u tako malom akvarijumu.
Uzmi neki sunđer filter sa vazdušnom pumpom (neka ti ga zamene kad su ti tako pametno uvalili) i probaj sa njihovom vodom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Mar 05, 2013 4:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad čitam, pa dobro ih filter nije i samleo uz put, ipak su to sitne ribice a ovaj dobro uvlači za taj protok.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupovina neonke Kragujevac. IvanBo Rasveta 0 Sre Okt 07, 2020 1:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Slucaj misteriozno nestale neonke LaBuxna Početak u akvaristici 20 Pet Sep 18, 2020 9:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License