Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 18l Iwagumi by Mareti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je Iwagumi umetnost sa tako strogo definisanim pravilima uređenja i dizajna onda sam svakako promašio naziv teme. Iwagumi ipak nije to što želim trenutno u ovoj postavci. Ja umetnost ipak nekako drugačije doživljavam, volim slobodu izražavanja, kombinovanje boja i različitih oblika, dok čitajući sva ta pravila nekako se sve to gubi. Svakako ću isprobati više različitih kombinacija i kasnije krenuti u nabavku nekog novog kamenja kad mi ovo dosadi. Wink Ko zna, možda se neka buduća postavka i uklopi u sva Iwagumi pravila. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 7:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
Talasi su korisni, jer sprecavaju stvaranje bilo kakve skrame na povrsini vode. A prskanje, ukoliko imas poklopac, takodje ne moze da skodi Wink


U pravu si Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 7:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A kako vam se sviđa ovakva varijanta? Smile Šteta što je ovaj mali kamen baš odudara. Sad

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda ok. Jedino sto bi mogao da uradis je da taj tamno sivi kamen pomeris malo ulevo kako bi sto vise zaklonio filter. A i lepse ce izgledati kada ima malo vise prostora izmedju kamenja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Mar 21, 2013 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Varijanta sa tri kamena...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi, nisam stručnjak za iwagumi, ali sam malčica čitao. Kamenje u iwagumiju bi trebalo da bude iste vrste. Tako bar Takaši kaže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno, to kamenje u tom akvarijumu neces moci nikad da ukomponujes da izgleda dobro. S druge strane, neka visoka razgranata grana bi bila vise nego odlicna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Mar 22, 2013 12:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Vidi, nisam stručnjak za iwagumi, ali sam malčica čitao. Kamenje u iwagumiju bi trebalo da bude iste vrste. Tako bar Takaši kaže.

Odgovorio vec covek Wink
marjanb021 ::
Ako je Iwagumi umetnost sa tako strogo definisanim pravilima uređenja i dizajna onda sam svakako promašio naziv teme. Iwagumi ipak nije to što želim trenutno u ovoj postavci. Ja umetnost ipak nekako drugačije doživljavam, volim slobodu izražavanja, kombinovanje boja i različitih oblika, dok čitajući sva ta pravila nekako se sve to gubi. Svakako ću isprobati više različitih kombinacija i kasnije krenuti u nabavku nekog novog kamenja kad mi ovo dosadi. Wink Ko zna, možda se neka buduća postavka i uklopi u sva Iwagumi pravila. Smile


Za ovakve dimenzije akvarijuma, ja bih se zadrzao samo na ta dva crvenkasta kamena koji su slicni i dodao bih jos peska da se napravi veci ugao od zadnje strane ka prednjoj.
A uzeo bih u razmatranje i granu, kao sto rece polke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Mar 23, 2013 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Vidi, nisam stručnjak za iwagumi, ali sam malčica čitao. Kamenje u iwagumiju bi trebalo da bude iste vrste. Tako bar Takaši kaže.


Istina!

@marjanb021: Zasto ne procitas malo o ovoj vrsti postavke, cisto da steknes siru sliku o tome sta je Iwagumi. Stvarno je tesko da ovolikim kamenjem docaras bilo sta u tako malom akvarijumu. Treba ti vise komada iste teksture a realno obe vrste kamena prosarane belicastom teksturom su prelepe. Probaj da nabavis jos neke komade pa da to slozis malo drugacije. Primetio sam da kamenje mnogo lepse izgleda kad se malo bolje zatrpa u pesak a ne kad se samo povrsno polozi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marjanb021
Akvarista



Registrovan: 10 Feb 2012
Poruke: 129
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon puno kombinovanja, nameštanja, ponovne nabavke kamenja pa opet slaganja, kombinovanja, nameštanja sve dok osmokot na kraju nije isplivao na površinu i napravio totalni haos, akvarijum je rasformiran.
Nisam odustao od ideje. Šljunak sam očistio od osmokota (čar akvaristike) i sve oprao pa redom iz početka.
Ovog puta, na dno sam stavio tanak sloj zamlje za cveće "Čarobna zemlja" koja je prethodno odstojala u vodi, zatim preko toga osmokot pa nakvašen običan pesak i na kraju crni šljunak koji je već bio u akvarijumu.

Što se rasporeda kamenja tiče odlučio sam da uvažim predloge i sugestije, a i obećao sam u naslovu teme da će biti Iwagumi akvarijum, tako da je stanje sledeće:

Image

Ponovo sam posadio Hemianthus Callitrichoides "Cuba" u nadi da će se ovog puta primiti. Uskoro nabavljam Echinodorus Tenellus, a u pozadini je posađena jedna biljka kojoj ne znam naziv. Ne vidi se na slici. Ima duge, ravne i izuzetno tanke listove. Uslikaću je bolje kad malo naraste ako se bude primila. Voleo bih da nabavim Eleocharis Acicularis (Hairgrass) ali na žalost već neko vreme ne uspevam. Sessiliflora i Cabomba, kao i par gupikica su tu samo privremeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

u principu bi to trebalo da izgleda na ovu temu nesto, naravno u vecem akvarijumu

http://fish-etc.com/aquascapin.....-aquascape

ovde mozes da se uputis u osnove iwagumi postavki. nisu pravila stroga kao sto ti se cini, to su pre smernice nego striktna pravila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas tri kamena, dva treba da budu uzdignuta, a jedan polozen dole. I nebi trebali da budu simetricno postavljeni kao sada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A dajte ljudi (nikome nista licno, naravno), pustite coveka da uziva malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vidis reventon, u pravu si, od ovolike pomoci pocece coveka da boli glava i da mu presedne rodjeni akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
A dajte ljudi (nikome nista licno, naravno), pustite coveka da uziva malo...

Znas kako ja to gledam - ako okacis na forum i pitas za misljenje, normalno je da ocekujes razlicita misljenja, sugestije, kritike... a licna je stvar da li ces i sta da uvazis. Tome forum na kraju krajeva i sluzi. Mislim da nema konkretne koristi (osim kratkotrajne satisfakcije) od komentara tipa "Super je, uzivaj" Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka King Kong iwagumi m.vlacina Akvarijumi 12 Čet Apr 15, 2021 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 30l - iwagumi alman Akvarijumi 0 Sub Mar 04, 2017 11:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Nano Iwagumi itan Akvarijumi 5 Pon Mar 30, 2015 11:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Remake - Iwagumi Nikolac Akvarijumi 7 Sub Feb 28, 2015 5:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iwagumi nano 10L srki.acs Akvarijumi 29 Čet Maj 08, 2014 10:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License