Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetak u akvaristici... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pocetnik u akvaristici....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovde cu postavljati slike akvarijuma,bebirona,ribica i postavljacu pitanja i podpitanja a svako ko ima zelju moze mi svojim savetima pomoci da nesto i naucim...

Hvala unapred svima ljudima dobre volje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Ovo sam vec postavio, al posto opdavde krecem ispocetka...evo ponovo mog jedino prezivelog malca... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

ovo je moj sadasnji akvarijum, a planiram da ga zamenim sa vecim (da bude oko 20l) i tada cu vas bombardovati sa pitanjima, kako sta...da ga uradim zglavno...nemam ni para za bacanje...pa mi je svako resenje dobrodoslo... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep aquascaping...vidim lepe i zdrave biljke Very Happy
Salu na stranu Smile

Ne treba ti plastika i ti dvorci u akvarijumu.Nemas podlogu.Preporucujem kvarcni pesak ili sljunak (sta ti vise odgovara)
Nadji par nezahtevnih biljaka.Na zadnje staklo zalepi tamnu podlogu(crnu ili plavu) i jos puno toga...Nadam se da ce se ostali akvaristi uskoro pridruziti i pomoci Very Happy
Lepo sedi,razmisli,napravi plan...CITAJ forum.Ne zuri...
Kreni odavde :

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
http://www.akvarijum.org/forum.....12804.html

Srecno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fender ne mogu da razumem kako podlogu možeš da zalepiš na staklo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samolepljiva podloga (čitaj- tapet,folija,)
Usvakoj knjizari je ima

Sad jasnije? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam na primer koristio ovu varijantu

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I naravno ispod akvarijuma ne idu ploče, daske, fosne ... laminat, stavi najtanji stiropor.
Podloga, cikliranje, dekoracija drvo/kamen, panj ...biljke i ribice.
Tu dekoraciju koju imaš napolje, uskoro, jedna po jedna ribica će nestajati u toj i takvoj postavci to je neminovnost i na kraju pod takvim okolnostima sledi frustriranje i odustajanje od ovog prelepog hobija sve to jer nisi čitao, pitao i uradio po pravilu i redosledu.
Ćitaj i samo čitaj, ali isto tako pitaj šta te buni, šta te konkretno muči..
Sretno i iskreno mislim ako odvojiš malo vremena za prostudiranje napravićeš svoje prelepo jezerce ili vremenom more. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Snajper ::
Image

Image

ovo je moj sadasnji akvarijum, a planiram da ga zamenim sa vecim (da bude oko 20l) i tada cu vas bombardovati sa pitanjima, kako sta...da ga uradim zglavno...nemam ni para za bacanje...pa mi je svako resenje dobrodoslo... Very Happy


Moram da te posavetujem, veći akvarijumi se lakše održavaju i početnicima bih predložio akvarijum najmanje litraže 40 l jer skoro 10 litara ode na dekoraciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doc ::
I naravno ispod akvarijuma ne idu ploče, daske, fosne ... laminat, stavi najtanji stiropor.
Podloga, cikliranje, dekoracija drvo/kamen, panj ...biljke i ribice.
Tu dekoraciju koju imaš napolje, uskoro, jedna po jedna ribica će nestajati u toj i takvoj postavci to je neminovnost i na kraju pod takvim okolnostima sledi frustriranje i odustajanje od ovog prelepog hobija sve to jer nisi čitao, pitao i uradio po pravilu i redosledu.
Ćitaj i samo čitaj, ali isto tako pitaj šta te buni, šta te konkretno muči..
Sretno i iskreno mislim ako odvojiš malo vremena za prostudiranje napravićeš svoje prelepo jezerce ili vremenom more. Smile



Upravo to mi se desavalo, promenio sam vec 10 garnitura ribica, i malo je falilo da odustanem od svega, ali reko ajde jos jednom da probam, ali ozbiljnije, da citam, da pronadjem na internetu(tako sam i naleteo na ovaj divan forum koji je aktivan,bilo ih je mnogo gde su poslednji postovi bili 2009 Very Happy ), kao sto sam gore i napisao nabavicu veci akvarijum oko dvadesetak litara (jel to ok litraza, posto kazu da sam malim akvarijumima ima mnogo posla), da postavim podlogu,grejac,jaca pumpa,filter,prirodne biljke...itd...itd...... Imam drugara koji ima akvarijum od 300l, bavi se i ribicama i biljnom akvaristikom,tako da cu imati i "uzivo" asistenciju...oko tog cikliranja....

Tipujem na neke ribice da su trudne(ako se tako kaze), da li bi znacilo da slikam i okacim sliku i neko iskusniji da proceni da li sam u pravu i da li da ih premestim u mrestilicu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno, svi smo tu da bi pomogli.Ne kaže se trudne već skotne (nema veze početnička greška i meni se dešavalo Smile )
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

scalar 3 ::
Naravno, svi smo tu da bi pomogli.Ne kaže se trudne već skotne (nema veze početnička greška i meni se dešavalo Smile )


Very Happy hvala...

Sad sam na poslu, slikacu onda kad dodjem kuci, probacu sto bolje da je uhvatim...pa da cujem vase misljenje... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje uzmi akvarijum od nekih 40-50 litara. Nije neka velika razlika u ceni, a mnogo je bolji i laksi za odrzavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Snajper
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 24 Mar 2013
Poruke: 5
Lokacija: 023

PorukaPoslao: Pon Mar 25, 2013 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

chikavili ::
Bolje uzmi akvarijum od nekih 40-50 litara. Nije neka velika razlika u ceni, a mnogo je bolji i laksi za odrzavanje.



Ovaj od dvadesetak litara dobijam za dzabe.... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povratak akvaristici Uros1999 Početak u akvaristici 0 Čet Jan 26, 2023 3:45 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 112 litara (80x40x35) - prvi put u ak... mekses Akvarijumi 20 Sub Feb 26, 2022 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skroz novi u akvaristici BogdanM Upoznavanje 0 Sre Nov 24, 2021 11:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License