Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koje ljubimce imate ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan98nbgd ::
@fender kako ti je slatko i medeno kucence.^^
Kako se zove?

Zove se Bela ima godinu dana i nije normalna Very Happy Smile
Inace pre nje sam imao jos 3 pekinezera .1 je umrla od epilepsije,drugu su mi ukrali,treca je baka od ove sada sto imam,ona je umrla na porodjaju Crying or Very sad
A mnogo pre ove armije Pekinezera sam imao dva Nemacka ovcara Very Happy

Sve u svemu ceo zivot oko mene se mrdaju neke zivuljke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Mar 06, 2013 12:30 am Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je naš Kiki. Smile
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja ceta placenika Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 3:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Plavsic88
Uz ove pse mislim da prilice samo pirane u akvarijumu. Laughing Izgledaju opako dobro.. Posebno ovaj levi na slici je ispao u pm.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro i pirane su maze,Sale dokazao Smile
Ali po lepoti i ponosu im po meni diskusi odgovaraju Smile
Hvala ti Smile
Taj levi je Loki,u maju ce 6 godina,u sredini je Tina,ona i Loki su strasno povezani.A ovaj blesavi sa desne strane je Haron,Lokijev sin,i od neki 40 slika ova je ispala ok,jer Tina i Haron nisu mogli da se smire Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

plavsic88, druže nemo' se ljutiš, ali ja sam uvek za neku miroljubiviju varijantu. Recimo, bernški planinski pas. Smile Ovi psi su genetski ''NAPRAVLJENI'' da ubijaju, a genetika je čudo. Naravno, sve je stvar ukusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih da ulazim u raspravu,ali imas totalno iskrivljenu sliku toga sta su ovi psi,i za cega su oni "pravljeni"...Svako ima pravo na svoje misljenje i ukus naravno,ali ja sam ekstremno osetljiv na neistine o bilo kojoj stvari,a pogotovo o zivotinjama u ovom slucaju psima.Oni su nastali od rase pasa koja je koristena u svrhe zabave ljudi tako sto su se borili sa pacovima u pocetku,ali kako smo mi ljudi najvece zlo na svetu poceli su da se bore sa vecim divljim zivotinjama i bikovima u jamama,otud on "pit-bull" u poreklu imena.Selekcija je vrsena i podelila se rasa na nekoliko pasmina (Staford Terijera,Staford Bull terijera i Pit Bull terijera).Pitovi su nastavljeni da se koriste najvise u borbene svrhe i najcesci su u ringovima.Ali to opet ne umanjuje samu svest psa i rase i ono na sta ga odgajivac napravi.
Svet je pun predrasuda prema rasama koje su "pravljene da ubiju" a u stvari se tu radi o psima koji su svesni svoje snage,stalozeni,miroljubivi,socijalizovani i jako vezani za porodicu,naravno to sve vazi ako su kod normalnog odgajivaca i ljubitelja zivotinja.Kod debila od gazde ce i Bernski planinski pas postati ujedljiv.
Ako cemo radi primera u svetu je registrovano ne znam tacno koliko vise ujeda i nasrtaja na decu i ljude uopste od strane Zlatnog retrivera,nego od Staforda i slicnih iz tog roda,od Rotvajlera,Cane Corso i ostalih...
Nisam hteo tebe da prozovem,ali moras shvatiti da najvise problema nastane iz neupucenosti i loseg iskustva.Mnoge je ujeo staford ili pit bul,ali sta je taj pas kriv,kriva je dzukela koja ga vaspitala tako...
Opet kazem nemoj ti da se uvredis,ja stvarno i bez rezerve volim svaku pasminu,i svaka je po necemu posebna i po tome odgovara odredjenom tipu ljudi.Poenta je kad bi ljudi prestali da slusaju predrasude bilo kog oblika i time se vode sve bi bilo drugacije. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Totalno se slažem sa plavsicem, sve je to u odgoju, vaspitanju, uslovima držanja itd... i odnosi se na sva živa bića. Čak i blesavi papagaj će da te ujede ako mu nagaziš na žulj.
Moje mišljenje je da je čovek najpribližniji opisu "napravljen da ubije", ne mislim tu na kriminalce i slično, globalno gledano na čoveka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vaspitanje može donekle da utiče na ćud, ali GENETIKA je genetika. Od nje se ne može pobeći. Ti NIKADA ne možeš da garantuješ kako će taj pas reagovati. Pa ja znam kako su ludi mali nemački terijeri, a kamoli ovi. U kinologiji tačno imate karakteristike pasa. Recimo, za neku rasu genetika kaže da je miroljubiva. Naravno da ni tada nisi siguran u karakter psa, ali su priznaćete mnogo manje šanse da unakaze neko dete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali,ja sam tebi opisao da su selektovane 3 rase iz te prve koja je uzgajana za borbu.Stafordi generalno kao rasa su generacijski uzgajani i izdvajani primerci koji prolaze drustvene standarde,samim tim se i uticalo na njihove gene.
Ja HORUSE uvek,ali pazi uvek mogu da garantujem za moje pse,jer znam sta sam kupio i odgajio.Jer u svakom momentu se trudim da kontrolisem situaciju koliko mogu kada sam u setnji sa njima.Pod tom kontrolom mislim na to da obracam paznju na druge kerove,reakcije ljudi i ponasanje.Kad sam sa mojim kerovima u setnji ja se ne sekiram da li ce napasti,jer nece,ali ce me odbraniti ako zatreba.Ja sam tu da obratim paznju da neki ker ne napadne na mene i mog kera.
Terijeri jesu blesavi kerovi,ali NLT i Stafordi imaju dve svrhe i samim tim se biraju kod jednih i kod drugih kerovi sa odredjenim genetskim materijalom.NLT su jamari,a Stafordi poziturni i ponekad radni psi.I mi u akvaristici imamo opise vrsta itd pa je sve mnooogo drugacije zapravo.Sto bi se reklo "i na tarabi pise svasta"...
Recimo za (opet se hvatam za njih) retrivere vazi da su jedne od najvecih mazica i dobrica a oni opet zapravo nisu toliko stalozeni i dosta su plasljivi,a plasljiv pas ce prvi napasti.Ovo se naravno odnosi na kerove koji su u vlasnistvu isto labilnih i nesigurnih osoba.Svaka rasa ima neku razlikumali se sve svodi na jedno,nebitno je koji je pas i koja je vrsta u pitanju,on je ogledalo gazde i sve sto gazda oseca se prenosi na psa koji postaje takav.Samo je stvar u tome kako se koja rasa nosi sa odrdjenim stvarima.
Za staforde je siroko poznata cinjenica,barem ljudima bez predrasuda,da su jako velike maze,a da deci nece naneti zlo nikada,i da ce se povinovati detetu pre nego gazdi.Staford zbog svoje stalozene naravi generalno ne reaguje naglo na pokrete iznenadne koje deca prave i samim tim nema mesta za paniku i neku zajebanciju.ALI opet to se sve svodi na gospodara i njegov odnos prema psu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 9:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da dodam i ja ponesto na ovu temu o stafordima... ja sam od malena sam imao svakojake pse od mesanaca do cistokrvnih, trenutno imam staforda a pre njega sam imao pita... oba vaze za "krvolocne" ali mogu ti reci da je sve u odgoju... kako ga ti izdresiras i kako se ophodis prema njemu takav ce i on biti. Nijedan ni drugi pas NISU napadali NIKOGA ko ih nije prethodno dirao... imao sam jedan slucaj gde je pit skocio na komsiju zato sto je ovaj ludak prolazio pored njega i NAMERNO mu suskao kesom oko glave... a iskreno da i vama neko to radi skocili bi na njega - zar ne? Smile Samo sa tom razlikom sto je moj pas skocio na KESU a ne na komsiju ali ovaj se uplasio jer je pomislio da je skocio na njega... Smile
Nikada, nijedan moj pas nije napao neko dete cak stavise pas kao pas voli da se igra,da skace, da se gura i svastanesto ali da UJEDE to ne... Problem kod staforda i pitova je ako vlasnik nema autoritet nad psom i onda je pas u stvari "gazda" i to mogu da se pojave problemi koje Horus kaze tj "genetika" mada to nije cista genetika vec je mozda vise dresura. Smile

I samo za kraj: Dobar pit je UMORAN pit Smile Ovo vazi i za staforde Smile Ako su odmorni oni su puni snage oni bi samo jurcali, trcali i skakali a kad su umorni onda su zlatni, zato sto vise setnje sa njima! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Manite se ljudi tih predrasuda o "opasnim" rasama. Necu da ponavljam ali sve sto je plavsic88 napisao je cista ISTINA.
Mogu samo da dodam da je ogrooomna razlika izmedju AST i pita odnosno njihova namena za koju su je ljudi stvarali je potpuno drugacija.
Na nasu zalost u ludim devedesetim kad su po ulici setali neki momci sa gornjim delom trenerke uvucenim u donji deo i koji su dobijali devijaciju kicme od lanaca oko vrata i opasani sa kojekakvim vatrenim oruzjem, pitove su masovno selektirali iskljucivo za krvolocne borbe, drzali ih u tamnim i memlivim podrumima da sto vise pobesne i da im donesu koju marku u dzep. Pokusavalo se u to vreme i sa ostalim "opasnim" psima na isti nacin ali je islo teze i bili su retki primerci koji su dostigli tu njihovu slavu kao pitovi.
Sve u svemu, postoje OPASNI vlasnici a nikako "opasni" psi.
Ja se bavim odgojem i radom sa rasom koja itekako moze biti zloupotrebljena u pogresne svrhe ali kad se sve to lepo kanalise onda svi mi uzivamo u lepoti i njihovim stabilnim karakterima.

Da li mislite da bi mogao jedan takav "opasan" pas da se dovede na izlozbu i izvede medju ljude i druge pse sa jednom da kazem obicnom pertlom oko vrata. Evo jednog slucajnog snimka na koji sam naleteo jednostavnom pretragom "AST izlozba"


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A evo malo da skrenem sa teme i pohvalim svog naslednika koji je skoro imao izlozbeno vatreno krstenje. Smile


Link



p.s. Rotvajleri koji sve slusaju decaka od 14 godina. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pohvale za naslednika,i dugu karijeru sa podrazumeva se dosta pehara Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Mar 31, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo jos jedan klip...


Link


Poslednji izmenio plavsic88 dana Ned Mar 31, 2013 10:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje zaštitne rukavice koristiti - ak... Peku Razno 4 Uto Apr 21, 2020 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 200l koje ribice mogu da drzim Uros1999 Ribe 6 Uto Jan 29, 2019 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje osvetlenje led ili obicne neonke scorpion Rasveta 1 Uto Sep 11, 2018 11:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koje biljke trpe jako strujanje vode? PAN Biljke 5 Pet Jun 22, 2018 10:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License