Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aq za početak - n barajevac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 3:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvi akvarijum za prijatelja, četvrti koji sam lično lepio. Uspeh.
40d - 30v - 24š
filter- diy hamburški = sunđer + pvc flaša + češka pumpa


Image


sa hranjljivom skromno, čisto da ima


Image

ovde sam se malo zezao

Image

nastaviće se ... ...2013-te !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 3:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 7:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze ovo zezanje da ispadne jako lepo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i idemo dalje...
Po želji novopečenog akvariste neće biti haube i staklenog poklopca ( za poklopac ga još ubeđujem ali videćemo), samo Kineska lampa sa štipaljkom i jedna štedljiva sijalica od 15w.
Pumpa za vazduh i češka pumpa će najverovatnije biti zamenjeni nekom malom potopnom ( ako neko ima predlog koju pumpu da uzmem cenio bih).
Od biljaka su u planu:
mahovina
riccia
ludwigia x aracuta
ludwigia repens rubin
rotala colorata
ceratopteris siliquosa
i možda još neka.
Malezijci su već ubačeni a verovatno i koji barski puž.
Od riba zasigurno ide 1 anci i 2-3 korija.
Nagovaram ga da uzme platike u raznim bojama ili čak neke tetre npr keri ili čak hasemania nana. Ni sam neznam šta od riba da stavimo u ovu litražu, predloge bi rado razmotrili. Uskoro koja sličica...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman F301 je dusu dao za akvarijum te velicine Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Jan 04, 2013 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ajmo slike .. dokle smo stigli ???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Jan 13, 2013 7:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na moju veliku žalost i razočarenje ovaj akvarijumčić je završio kao dom za dva glodara- leminga. Šta da se radi, prijatelj se odlučio za piljevinu, točak i sve što ide uz to, al ajd sad. Ispunio sam dato obećanje a on kaže da je srećan i da su leminzi super ljubimci. Tu je priči kraj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao u nekoj priči ovaj akvarijum je ponovo u mom vlasništvu, ima 15-ak dana. Uginuše glodari kao da ih nije ni bilo. Donese ortak staklo nazad sav razočaran zbog toga, jedva sam izdržao da ode pa da se bacim na pranje. Smile
Ipak će to biti pravi početnički akvarijum i to za komšinicu od 6 godina. Mala sutra dolazi sa rekreativne nastave pa će da se obraduje. Ciklira se desetak dana i sutra ću da ga odnesem prekoputa i da pustim par Banjalinih gupika, za probu.
Sutra ću da slikam aq i, nadam se, jedan džinovski dečiji osmeh !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me zasto bi promenio hs filter i gde nabavljate te ceske pumpe koje se uvek spominju? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Feb 18, 2013 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter je trebao biti promenjen po želji prvog, nesuđenog vlasnika i to zbog vazdušne pumpe koja ga je nervirala. Istu tu flašu i sunđer sam posle iskoristio za drugi akvarijum.
Češku pumpu može da napravi svako. AquamEn je to objasnio u jednoj temici u DIY
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 9:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro, malo kasnim ali idemo dalje. Posadio sm još par pelcera i ubacio mahovinu i riciju, dodao još kojeg malezijca i akvarijum se polako stabilizuje. Hard je nabacan na brzinu jer iznenađenje nije smelo da kasni a ni ja nisam neki skejper. U mali mobilni HS filter sam ubacio potopni filter SOBO WP 310-f kojim sam fasciniran. To je ustvari minijaturna motorna glava (4 x 4 x 3 cm) sa isto tako malim ( skoro beznačajnim) kontejnerom i parčetom sunđera. Ima čak i kišni nastavak i dodatak za aeraciju.
Ubacio sam 2 mužjaka i 3 ženke gupi. Jedna ženka se prve noći okotila što je izazvalo oduševljenje mlade i već ponosne vlasnice.
Evo kako to izgleda

Image

Na staklo se malo nahvatala prljavština pa deluje mutnjikavo


Image

Ima li veće nagrade od ovog osmeha?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skroz fino to izgleda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto skinu mahovinu sa panja (prva slika)? Bas sam hteo da vidim kako sad izgleda s njom. Vidim da si sve komplet promenio. Sto si menjao postavku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Mar 04, 2013 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa vidiš šta se dešavalo ! Prvo je ortak hteo akvarijum i ja sve napravim i počne cikliranje kod mene kući. Posle desetak dana dođe on i hoće leminge. Ja sve rasturim i on odnese staklo u NS. Uginuli mu glodari i vratio mi staklo i sada ga ja ponovo ciklirao za malu komšinicu. To mi dođe kao neko istureno odeljenje Smile . Imam još te grane sa mahovinom u velikom akvarijumu, možda ih vrati, videću.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 12:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juče sam obišao istureno odeljenje u komšiluku, ubacio 3 zebrice i 3 kozice za probu. Gupike se kote kao na traci, izbacićemo ženke tako da će da ostanu samo mužjaci i zebrice. Verovatno će kasnije da odu i ta dva mužjaka pa da se ubace neke "ozbiljnije" ribe. Puževi se nisu prenamnožili što je dobar znak. U mahovini se pojavila zelena končasta alga i zahvatila je i ricciu tako da sam i to izbacio. Očekujem pojavu još nekih algi jer se svetlo pali pre vrtića a gasi tek uveče oko 21:00. Zato će mlađana vlasnica za rođendan, koji je uskoro, da dobije jedan divan tajmer pa neka se češe Smile. Drvce je mestimično pocrnelo, ne znam zašto jer i u mom akvarijumu stoji isto to drvo koje je ok. Verovatno će i ono napolje. Biljke fino napreduju i uskoro sledi prvo sređivanje. Ubaciću i 3-4 ludwigie rubin da malo prošaramo.
Ovako trenutno izgleda

Image


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 01, 2013 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fino to napreduje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak - Rio 125l savet za odabir ri... MiskoBG Početak u akvaristici 2 Ned Avg 06, 2023 9:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početak- Juwel Primo 60 roachdani Početak u akvaristici 2 Ned Okt 10, 2021 9:05 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo početak marinko Akvarijumi 1 Čet Feb 25, 2021 4:22 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License