Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Da li su barski puzevi opasni ili samo ruze akvarijum? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Drug mi je rekao da su ovi puzevi opasni i da mogu da pojedu biljke u akvarijumu. Ja sam, ne znajuci to, ubacio jednog i sad ih imam desetak malih...
Negde sam procitao i da ih malezijski puzevi jedu pa sam ih ubacio...
Interesuje me da li barski puzevi mogu da naprave neku stetu biljkama ili samo ruze akvarijum...
Hvala unapred Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 11:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ni jedno ni drugo ni trece! Smile Barski su malo nezgodni kad se previse namnoze. Hrane se ostacima hrane koju ribe ne pojedu. Malezijski puzevi su korisni da se imaju, a ono ne jedu druge puzeve. Verovatno si ih pobrkao sa helenama po obliku kucice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 06, 2013 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Ni jedno ni drugo ni trece! Smile Barski su malo nezgodni kad se previse namnoze. Hrane se ostacima hrane koju ribe ne pojedu. Malezijski puzevi su korisni da se imaju, a ono ne jedu druge puzeve. Verovatno si ih pobrkao sa helenama po obliku kucice.


Sta znaci "malo nezgodni"? Zbog cega ih ljudi ne vole? Smile
Da budem precizniji za malezijske sam procitao da jedu jaja barskih pa ih na taj nacin eleminisu i to bas negde na ovom forumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa kad ih imas toliko da gde god pogledas vidis puza. Smile Ali njihov broj zavisi od tebe. Ako hranis previse ribe, ostaje dosta hrane, samim tim se sticu idealni uslovi da im se populacija uveca. isto ti je kao i sa glodarima. Ima klope u izobilju, macke nema i udri! Smile
Ako redovno usisavas podlogu, ne prehranjujes ribe, nece ih biti u nekom ogromnom broju. Ako jos imas i 2-3 helene, pisaces ubrzo post u "traznji" da ti trebaju puzevi. smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 12:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto rece jovica, ni jedno ni drugo ni trece.

Ukratko:
Barski puzevi nisu opasni, a cak su i korisni
Jedino "nezgodno" je ako se prenamnoze pa nisu bas lep prizor
Ako su se prenamnozili, znaci da ima viska hrane u akvarijumu.
Helene jedu barske puzeve
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 11:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Necete verovati, ali jedu ih i japanke! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 11:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ja sam ubedjen da akvaristika ne moze bez puzeva a kao sto rekose chikavili i jovica koliko ce ih biti u aq zavisi od tebe i to moze da ti bude neka vrsta alarma ako pocnu mnogo da se razmnozavaju znaci previse hranis i higijena u aq nije bas sjajna
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Xaxaxaxaxaxa...Nema viska hrane u akvarijumu...U stvari jedva se izborim sa pravim vlasnikom akvarijuma kad zelim da ih nahranim Smile
Helene necu da cuvam jer mi je nekako degutantno da kucne ljubimce hranim drugim kucnim ljubimcima a nabavio sam i malezijske puzeve pa se plasim tj sigurno bi i njih pojeli Laughing Laughing
Ako se bas budu prenamnozili procitao sam na forumu da mogu da ih se resim pomocu barene sargarepe. Bitno je da su moje biljcice bezbedne.

Ja sam totalni amater sto se akvaristike tice ali planiram da podignem to na malo visi nivo.
Rece mi drug da jos i kozice (racice) nabavim ali ne znam da li ce napadati puzeve???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 12:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U svakom slucaju hvala svima na odgovorima... Nadam se da necu da se zadrzim na statusu "slucajni prolaznik" Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nmeuncn ::
Rece mi drug da jos i kozice (racice) nabavim ali ne znam da li ce napadati puzeve???


kozice su miroljubljive i plasljive bitnije je koje ribice imas da ne napadaju kozice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Ako jos imas i 2-3 helene, pisaces ubrzo post u "traznji" da ti trebaju puzevi. smeh


Ovo je potpuno tacno. Isti slucaj kao kod mene Laughing


nmeuncn ::
Helene necu da cuvam jer mi je nekako degutantno da kucne ljubimce hranim drugim kucnim ljubimcima a nabavio sam i malezijske puzeve pa se plasim tj sigurno bi i njih pojeli Laughing Laughing


A sto se tice ovoga, ja to gledam na ovaj nacin... Meni su helene postale prioritet otkad su krenule da se razmnozavaju. Nekad sam hteo da imam sto vise puzeva, a helenu sam ubacio cisto radi fore jer je nikad nisam imao. Sada imam 10ak helena koje vrse teror Very Happy . Ako nabavis helene, neces se pokajati, prvenstveno sto zbog toga sto su neuporedivo lepse od malezijaca.

Od ribica, broj jedan unistitelji puzeva su botije, ali one zahtevaju malo vece akvarijume, sto zbot toga sto mogu poprilicno da narastu, sto zbog toga sto bi uvek trebalo drzati po nekoliko komada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[/quote]

kozice su miroljubljive i plasljive bitnije je koje ribice imas da ne napadaju kozice[/quote]

Kao sto rekoh, kod mene je sve na nivou amaterizma...Ribice moraju da izdrze temperaturu vode u akvarijumu bez grejaca ( sam akvarijum se nalazi u toploj prostoriji ) pa sam u skladu sa tim vrsio i odabir ribica...Gupike, ksifo, cistaci (2 vrste...onaj standardni i onaj sto se lepi za staklo), black molly, neki zuckasti puz kome bih voleo da znam vrstu i od juce zebrice...
Imam i blagi problem sa prenamnozavanjem gupika koji ne znam kako da resim...Tj za sad je ok ali se progresivno mnoze Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nmeuncn ::


kozice su miroljubljive i plasljive bitnije je koje ribice imas da ne napadaju kozice[/quote]

Kao sto rekoh, kod mene je sve na nivou amaterizma...Ribice moraju da izdrze temperaturu vode u akvarijumu bez grejaca ( sam akvarijum se nalazi u toploj prostoriji ) pa sam u skladu sa tim vrsio i odabir ribica...Gupike, ksifo, cistaci (2 vrste...onaj standardni i onaj sto se lepi za staklo), black molly, neki zuckasti puz kome bih voleo da znam vrstu i od juce zebrice...
Imam i blagi problem sa prenamnozavanjem gupika koji ne znam kako da resim...Tj za sad je ok ali se progresivno mnoze Laughing[/quote]

Mene pre svega odusevljava cinjenica da mogu da stvorim citav jedan eko sistem na malom prostoru...Sad znam da su i predatori deo toga ali ja ne mogu to nekako da radim iz prostog razloga sto plen nema nikakve sanse bas na tom malom prostoru...Pre bih to resio bacanjem puzeva u reku pa cak i u wc solju...na kraju oni i preko kanalizacije zavrse tamo mada verovatno prezive u niskom procentu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...otvori temu i prestavi akvarijum slikaj pa ce pomoc doci da sa amaterizma podignes na visi nivo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nmeuncn
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2013
Poruke: 21
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi ::
...otvori temu i prestavi akvarijum slikaj pa ce pomoc doci da sa amaterizma podignes na visi nivo


Sad cu da snimim kamerom sto ce, bar mislim, biti svrsishodnije...
Kako da naslovim i gde bi bilo najbolje da okacim tj u kojoj sekciji? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License