Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 "Amazona" novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da te mnogo cekamo! Da vidimo sta i kako izgleda, pa da hvalimo! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, aj sto si akvarista na glasu(dobrom, naravno Smile ) nego sto si i jedan od najvecih kavaljera ovde, ma najveci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, upropastismo ti temu Smile Evo ja necu vise van teme, samo da pitam, jel si to ti na avataru? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa ::
Jovice, aj sto si akvarista na glasu(dobrom, naravno Smile ) nego sto si i jedan od najvecih kavaljera ovde, ma najveci Wink

Cool Embarassed Jos kad to kaze jedna dama, bas prija! Hvala,hvala! Bravo
Looniz:
Recep Ivedik! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Looniz-u, ne brini sve vreme smo u temi dok hvalimo Jovicu Smile Mislim, njegova je tema, njemu dajemo ego-boost - ne moze da ne valja, moze samo da se pozitivno odrazi na njegov akvarijum Smile

Realno, ja volim da pohvalim coveka i dam kompliment, pogotovu sto javnije Smile

Mislim da se Jovica ne ljuti Wink

P.S. guglala sam ovog lika sa avatara, covece neko tursko ludilo izgleda Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgledajte pa se valjajte i vi od smeha! Smile
jovica ::
Meni jedna fi13mm vraca vodu preko motorne glave. Pumpa je na max 250l/h. To je ok. U trecoj komori nivo vode je nizi za nekih 5mm od ostalog dela filtera. Mene zanima ako pumpa gura 250l/h u akvarijum, jedna cev vraca iz ak u filter 250l/h. Dve cevi vracaju podeljeno sa 2, cca 125l/h svaka. Samim tim usisna sila po cevi je slabija? Ili se varam?

Zna li neko? Pojavljuje se malo plesni na ovoj grani vinove loze. Stojala je isecena mesec dana, 3-4 dana sam je susio u smederevcu, zatim je oljustio, krckala se u loncu ceo dan, i na kraju tri dana bila potopljena. Taman ancistrus da se sladi! Smile Sutra cu ubaciti ribice, pate se u kanti od polikolora! Sad 48h, valjda se stabilizovao koliko-toliko.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videla sam da te ovo citirano muci, al nemam iskustva sa tim problemom.

A sto se tice plesni - mislim da nije frka, nestace to vec,kapiram da je samo malo.

Drzim fige za ubacivanje riba, mislim da ce sve biti ok jer si ipak koristio dobro, iscikliranu vodu i plus preparate. Sutra odma da padne fotka kad ih ubacis Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Zna li neko? Pojavljuje se malo plesni na ovoj grani vinove loze.


Ja sam formirao 2 akvarijuma, onaj od 40 i 22 litara, i u oba su mi se na panjevima, staklu, podlozi stvarale bele skrame, plesni.. U prvom, velikom akvarijumu su ancistrusi sredili situaciju u roku od 1-2 dana od ubacivanja, a u malom je Nerita odradila stvar, panj cist, a taklo bolje ocisceno nego magnetom da sam cistio.. Wink Takodje na panju u malom akvarijumu je bila i zelena vunasta alga, onako se viorila pod talasima na povrsini, cime se lepo nakrkala Nerita i sad samo brekce Laughing Od alge nema ni "a" Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za plesni znam, nego ono citirano me kopka! Laughing
jovica ::
Meni jedna fi13mm vraca vodu preko motorne glave. Pumpa je na max 250l/h. To je ok. U trecoj komori nivo vode je nizi za nekih 5mm od ostalog dela filtera. Mene zanima ako pumpa gura 250l/h u akvarijum, jedna cev vraca iz ak u filter 250l/h. Dve cevi vracaju podeljeno sa 2, cca 125l/h svaka. Samim tim usisna sila po cevi je slabija? Ili se varam?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Kod prelivnih cevi ide grupica ovakve biljke koja ce zaklanjati prelivne cevi

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kulence
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2012
Poruke: 137
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odlicno! ovde sada ima mesta za nekoliko zutih gupika Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 07, 2013 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec ih imam 5 komada odraslih, 2 platike, 2 zebrice, 2 zute moli, 2 sijamca, 2 korija, moracu i 1 ancija malog da kupim da pojede plesan sa grane. Ove moje ancije sam menjao za stakleni filter! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bice to fino kada se sve razgrana Bravo
I ne mogu da ti opisem koliko mi nedostaje "cackanje" malog akvarijuma Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druze, jos sirokolisni limun na sredini iza grane i ludvigia levo kod prelivnih cevi i bice ekstra. A poznajem ja te tvoje male akvarijume kako ih "cackas"! Bravo Evo jedne tvoje masine, posalji mi u pp jos neku sliku ako imas tvojih "malaca"! Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 5:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dacu ti ja malog ancija Smile zato sto imam 2 velika muzjaka i jednu zenku Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License