Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hauba sa led rasvetom Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
LakiSREMAC




Registrovan: 25 Mar 2013
Poruke: 0
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cao ljudi.evo danas sam odradio LED rasvetu za akvarijum 120 litara i mogu vam reci da izgleda mnoooooogo dobro.imam dve trake od 0.5 metara.jedna je topla bela a druga je topla zuta (tako pise na pakovanju).inace te diode koristim za rasvetu automobila.nisu ona kineska sr....
i takodje sam stavio 5 plavih dioda kao efekat mesecine.lepo izgleda .sve sa adapterima i trakama izadje 2000 dindzi.i da,zauzima jaaako malo mesta.kakav efekat ima na biljke josh ne znam ali cu da javim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 1:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Mello
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2011
Poruke: 389
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 6:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajmo ovako da to objasnimo na primeru akvarijuma bas od recimo 200l.

Da bi neko malo zahtevnije bilje uspelo u tom akvarijumu sa LED rasvetom bilo bi potrebno sledece:

Uzmimo da ukupno osvetljenje po onom sistemu W/L bude nekih 150W jer kazem zahtevnije malo bilje.

Pod uslovom da nadjes one najace led diode koje nisu preskupe 34din/kom sve preko ne dolazi u obzir

obicna sijalica od 100 Wat-i, da 120 cd. Ako uzmemo za srednju vrednost 120 cd, onda bi za sijalicu od 150 Wat-i odgovaralo 180 cd, sto je u slucaju LED diode koja daje 02 cd, potrebno oko 720 LED dioda da ta istu jačinu svetlosti.....

Naravno da bi bilje radilo, za same ribe to nije neophodno, iskreno u mresne akvarijume sam stavljao LED i ribice imaju neverovatne boje, ali bilje nece moci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
skoki




Registrovan: 30 Jun 2010
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 08, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram da priznam da mi nikako ne ide shvatanje rasvete...Sad

Meni se svidja LED rasveta, pa sam mislila da je iskoristim za akvarijum. Planirala sam da napravim haubu od Aluminijumskog lima i u njega stavim LED trake. Preporučili su mi da koristim lim zbog boljeg hlađenja istih. Od čoveka sam kojim sam pričala sam dobila sledeću preporuku:
Da uzmem najmanje traku od 5m sa 300 led (predpostavljam dioda) sa mogućnošću odabira između neutralno bele - 4500K, bele 6000-6400K ili toplo bele 3200K sa tim da traka ima potrošnju od 74W.

Kako mi nikako ne ide računica, da li mi neko može reći da li je ovo ok i da li može da zadovolji potrebe akvarijuma od 120L?

Inače cena ovoga izađe 4300 RSD bez haube.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 2:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da sam video taj oglas: Ja pročitah ovo:
Izuzetno kvalitetna LED gro luxrasveta koja ima funkciju pospesivanja rasta biljaka u Vasem akvarijumu i sprecavanje pojava algi i lisaja.

Ozivljava svet mikro flore i uporedo sprecava preveliku ekspanziju zamucenosti.


Dužina od 80cm košta 1500

Jesu li ove diode korisne za bilje ili nisu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili su više kao ukras?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 9:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postavi štedljivu sijalicu 6500K za početak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 12:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je neko svetlo korisno biljkama gledamo u odnosu na njegovu kelvinazu. Ako je tacno da su te diode 6500K onda je sve jedno da li si stavio stedljivu ili diodu. Medjutim moze da se desi da te trakaste diode ne mogu da obasjaju dno na dubini od 40-50cm(usta iskreno sumnjam). Tako da ja kazem zasto ne probati cak i sa tim trakama koje su najlosija od svih mogucih led varijanti.

Gledao sam malo cene na eBay-u. ukoliko bi se kupovale neke malo jace diode (mislim na one kineske od 3W i velikim izborom kelvinaze) onda je cena led rasvete tri do cetiri puta skuplja od obicne T8 neonske rasvete racunajuci tu i kupovinu hladnjaka i drajvera za diode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo, tip mi kaže da jedna traka ima 6800 kelvina. Ja naručio jednu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 23, 2013 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene trgovci obrade za čas Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problemi sa rasvetom i barbusima. IvanBo Rasveta 16 Ned Sep 27, 2020 10:31 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hauba za kotobuki akvarijum ninoslav030 Uradi Sam (DIY) 5 Pet Apr 03, 2020 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem akvarijum sa rasvetom. VusaBEJBE Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 02, 2019 4:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum 100x67x50 sa led rasvetom i... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Sep 22, 2018 8:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka staklena hauba nzivkovic Arhiva Malih Oglasa 2 Ned Apr 01, 2018 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License