Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nervozan ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dva ancistrusa, kupljeni pre 7 meseci na duzini od oko 2cm. Sada je jedan skoro duplo veci od drugog (ima oko 7-8cm) i pojavili su mu se brkovi, pa kapiram da je decko.

E sad, vec par meseci je "gazda" u akvarijumu i sve ribe beze od njega, a pogotovo kada ih hranim. Problem je sto to vec postaje prilicno nezgodan - juri i bije druge ribe, a ponajvise jadne korije i u poslednje vreme skoro non-stop ima "ratnicke boje", tacnije nije taman sa sitnim svetlim tackama kao obicno, vec veci deo vremena ima velike blede fleke koje je ranije pokazivao samo kada se tek upali svetlo ili kad prckam po akvarijumu.

Nisam pametan sta da radim. Da li da ga ostavim ili da ga menjam/poklanjam, a sebi trazim drugog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 3:13 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 3:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je zenka takav harambasa Smile isti takav slucaj, druga je na pola rasta zbog tog sto ova sve pozdere Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 3:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam takvog baju, ili sto rece cvrs bajinica je bila u pitanju. Smile Takvog je temperamenta, i neces nista moci da promenis. Isto je tako dobijala te blede fleke, i sva pobledi, samo sto je preko dana kulirala na filteru, i ako je neko uznemiri, bude tuce, pogotovu kad treba da jede, onda nastaje lom! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 3:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eliminises te "problematicne" i nabavis manje/mladje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 4:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eliminisi ga kod mene xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čak i kod njih važi da se bolje osećaju a i ponašaju kada ih je više. Od kada ih imam 4 u akvarijumu nema nervoze.
Reaklo bi se, chikavili, da je vreme za otiće. 3 komada, makar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reaklo = Reklo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 6:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogo je to kume! smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

isti problem samo ja imam muzjaka i zenku od nekih 5cm sa tako belim flekama a muzjak bije zutog (albino) ancitrusa koji je takodje muzjak od 4cm i plekostomusa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
patus
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2011
Poruke: 203
Lokacija: jajinci-beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nediraj ništa...samo je u pubertetu...adolescent, pa je najjjači...proćiće ga to...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy bice da je to Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Uto Avg 06, 2013 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi izvinjavam se što budim temu,samo da pitam...Uskoro ću verovatno nabaviti Ancije,pročitala sam da idu sa svim ribama...E sad...Od riba imam 1 Skalara,6 Crnih Tetri,3 Koridorasa Paleatusa u 50l...Inače u akvarijumu trenutno nema puno bilja ali biće dosta uskoro...Da li da ih stavim...Pitam zbog Korija i ove agresije...I koliki bi bio optimalan broj,razmišljala sam da stavim 2 ancija,mužijaka i ženku?!Šta mislite o tome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam sto toliko brinete oko tih stvari... Vecina nas se trudi da u akvarijumu stvori deo prirode. Ako je vec tako, onda idimo do kraja. Normalno je da se ribice pojure s vremena na vreme, da se malo tuku oko hrane, da se neka ne podnosi sa nekom. Mislim da ne treba reagovati dok ne dodje do toga da jedna bukvalno pocne da jede druge...
Uzimam sebe za primer, kada bih svaku ribu koja je agresivna izbacio iz akvarijuma, ostali bi mi samo malezijci i barski puzevi. 2 velika ancija jure ostale ancije i vecinu korija, bikolori jure neonke, crne tetre jure bikolore, barbusi jure koga stignu, ramovi jure barbuse... Tako da, ako brines da li ce anci da pojuri korija, ne brini, sigurno nece biti krvi od malo jurnjave Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reventon, nije problem oko jurnjave i cackanja, skalari mi se povremeno pokace, bolivijski ramovi se non stao jure i cackaju jedan drugog, ali ovaj moj anci stvarno maltretira druge ribe, a najvise korije. Jedan kori je na zalost nastradao. Video sam da se anci navrzo na njega, danima ga jurio i maltretirao i na kraju sam ga nasao mrtvog do pola pojedenog. Drugi anci je susta suprotnost od njega, samo "cucla" i nikoga ne dira.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Sre Avg 07, 2013 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što kaźe @chikavili,imala sam isti problem sa jednim Tiger Barbusom u prošloj postavci...Ta riba je bila toliko agresivna da je jurila koga stigne...Ubio mi je ženku koridorasa tako što ju je tukao u glavu jedno pola sata i povredio joj brkove i usta...Nije mogla da jede i uginula je...Ubrzo je isto završio i mužijak...Nego jel imate neki savet kako da prepoznam temperament ribe kada odem u prodavnicu i posmatram ih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License