Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Preporuka za kanister filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O fluvalu 405 mogu da kazem par stvari koje ima za razliku od drugih.
Rucku s kojom zatvoris vodu u obe cevki, voda ostane u cevima i mozes da odvojis kanister.
ima vakum pumpu kojom nateras vodu da udje u filter kada punis prvi put, ili posle ciscenja
ima 4 korpice za filter materijal plus njegov dupli sundjer filter
na youtube ima dobro objasnjen rad i prikaz
pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je Eheim Classisc 2213 dovoljan za filtraciju 250 litara? Na deklaraciji piše da je on dovoljan za tu litražu, ali bih ja voleo da čujem mišljenje vas iskusnih akvarista.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a zar eheim 2213 nema protok od 400l/h? neznam kako je on za 250litara akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice Fluvala i Eheim Krcko mislim da je koristio oba tako da ce ti reci najbolje.
Ja sam uzeo za 200L Atman EF2 i mogu ti reci da je totalno necujan ponekad pridjem da vidim da li zubori gore dovod da bi se uverio da radi. Mozda se meni takav zapao ali eto ja sam zadovoljan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To me upravo i brine. Za biljni akvarijum je potreban protok od 4-5 puta veći od zapremine akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 10:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda, GDE SI KRCKO?!!!! POMAŽI, POBOGU BRATE!!! Smile Sada vidim da postoji i Fluval 305, jedino je problem što je protok iskazan u galonima (260). Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konvertor protoka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada čitam da su i JBL kanisteri dobri. Recimo JBL e 1501.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Proba
Akvarista



Registrovan: 27 Dec 2010
Poruke: 146
Lokacija: Beograd-Borča

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 11:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Sada čitam da su i JBL kanisteri dobri. Recimo JBL e 1501.

Eheim Classic 2213 i JBL e 1501 nisu u istom rangu. Zajednicko im je jedino sto su oba kanister filteri. Prvi je za AQ do 250l, a drugi za 600l. Protok, zapremina, cena... im se bitno razlikuju. Ako imas novca za JBL e 1501, onda je Eheim Professionel 3 2073, najbolja kupovina za taj novac. Ali ako si ogranicen na 7-8.000din, onda je Eheim Classic 2215 dobar izbor za AQ od 250l. I Eheim Classic 2213 je po specifikacijama predvidjen za AQ od 250l, ali mu je to gornja granica, te samim tim sebe ne preporucuje za tu litrazu. Nije bas dobro kad neki tehnicki proizvod radi sa 100% snage dug vremenski period - ranije se javlja "zamor materijala"... i skracuje mu se pouzdanost, kvalitet, radni vek..., pa ako ne platis na mostu, platices na cupriji. Zato, Eheim Classic 2215 i imas nemca da brine o tvom AQ i ostavljas mu malo rezerve, da se ne "umori". Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, već sam skapirao da je Eheim Classic 2213 preslab. On svakako ispada iz kombinacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
marko.pa
Akvarista



Registrovan: 27 Nov 2011
Poruke: 139
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 11:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da nadjes dva polovna E.C. 2213 i pustis ih u paralelan rad pa na nedelju dana cistis po jedan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto me, pisaću malo duži post, nadam se da će biti pažljivo pročitan. Ovde sam amater-hobista, kao i većina. Akvaristika, kao i mnogo drugog čime se bavimo, zahteva puno osnovnih znanja, koja imamo iz škole, treba ih obnoviti i proširiti. Uz Fiziku, Hemiju, Biologiju, Matematiku...potrebno nam je poznavanje dešavanja u prirodnom okruženju i staništima živog sveta i biljnih vrsta koje hoćemo da stavimo u mali podbodni svet. Preporučujem puno čitanja, ne samo 2-3 Foruma, nego bar 20-30. Na Internetu će mo pronaći odgovore za većinu pitanja i nedoumica, jedino odgovore treba proveriti na što više dostupnih linkova. Često, posle mojih postova nailazim na odgovore: " Ne slažem se sa tobom...ja sam čitao na jednom forumu "...citira pročitano, da je pretražio bar na 5.
Ako imate prilike da se prilepite uz neku grupu iskusnih, pogotovu Akvarista stare škole, većina je, pri izboru pumpe-motorne glave zaključila da je to nekih 3-4 okretanja zapremine za slatkovodnu akvaristiku. Ovde je reč o deklarisanom" PROTOKU ", cirkulacija u samom akvarijumu, malo kasnije.
Za nešto manje od 10-tak godina, koliko sam u ovom hobiju, čitao sam sve na šta naiđem i još više pitao, ne uzimajući sve zdravo za gotovo, kao što ne treba ni vi da radite bez provera na više mesta, a pogotovu da tako nešto date nekome kao odgovor, nećete uvideti da ste pogrešili samo vi prihvatajuči to, nego time veći broj članova upućujete u gešku.
Moje akvarijume do sada su filtrirala dva Atman kanistera, 3335 i EF3, razlika između stare i nove serije je vidna u startu, svi u staroj seriji imaju pumpe za 150-200l/h većeg protoka. Posle njih, AquaEl Unimax 250. ova Poljska firma je vrlo ozbiljna, i to je kanister koji će povući vodu i kada je potpuno prazan-nije mi se dopalo jedno nezgrapno tehničko rešenje. Zamenio ga je SeraFil 1300( polovan ) moćna sprava, na žalost za njega nema više rezervnih delova.
Sada koristim Fluval 205( u 144l) i Eheim pro 3/2071( ~ 248l ), koga ću zameniti posle rasformiravanja ovog akvarijuma Fluval-om 305.
Malo tehničkih detalja, Eheim u svom sastavu radi sa MP aquarien i Jeger firmama. Izuzetno ozbiljni i, sigurno je provereno da ono što je napisano kao podatak, zadovoljava u potpunosti. U to sam se uverio.
Rolf C. Hagen u svom sastavu ima Fluval, Nutrafin, Marine firmu. U poslednjih nekoliko godina su uvek za korak-dva ispred konkurencije, prvi pametni Kanister, mikroprocesorski kontrolisan( FX 5 ), mikroprocesorski regulisani grejači i ono što bi svako poželeo [url= http://www.fluval-g.com/index.php]G SERIJA[/url].
Lično, dajem im prednost u odnosu na Eheim, zbog samog pristupa načinu filtracije, koji je u seriji 3 primenio i Eheim.
Nikako ne treba zaboraviti ni veliku firmu Rena, koja je unazad 30 godina bila pojam u akvaristici a, njihovi grejači i pumpe još i danas besprekorno funkcionišu.
Sada da se vratimo na izbor kanistera HORUS-u, u ponudi Aquashopa imaš i Sacem Marathon 1000, koji je na akciji sa povoljnom cenom. Sacem je ozbiljna firma, koja se drži prvobitnih, starinskih principa izrade kanistera, imao sam prilike da vidim kako radi na akvarijumu od 275-300l, vlasnik je bio izuzetno zadovoljan.
Neki zaključak, koliko para-toliko i muzike. Izbor je tvoj, srećno uz Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Edit, vidim da nije prihvatio link ovako postavljen, pa opet: LINK Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka ti čast krcko na vremenu koje si mi posvetio. HVALA!
E, ovo je neki uži izbor:
-Eheim Classic 2213- 4000 dinara (polovni), uzeo bih dva
-Eheim Classic 2215- 8400 dinara (novi)
-Tetratec EX 1200- 7000 dinara (polovni)
-Fluval 405- 7000 dinara (polovni)- on ima znatno veći protok
-Atman EF3- 7000 dinara (novi)
-Atman EF4- 7500 dinara (novi)- malo jači nego što je potrebno
E, sad da vas čujem? Otvaram diskusiju. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Apr 13, 2013 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poslusaj Krcka i neces se zeznuti Sacem Marathon 1000 i uzivas. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License