Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 voda iz zamrzivaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
ccmuva
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2013 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je pametno vodu prvo zamrznuti zbog kamenca jer on posle edledjivanja pada na dno suda i ostavlja povrsinski sloj oslobodjen poprilicno od kameca?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Apr 15, 2013 11:49 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa mozes to postici i kuvanjem, za zaledjivanje ne znam. ukoliko je cilj da dobijes meku vodu moraces neke druge metode da primenis (RO, jonoizmenjivacke smole, mesanje sa destilatom) zavisno od toga koliko meka voda ti treba i u koje svrhe
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kuvanjem voda isparava, a povećava se koncetracija nečistoća u ostatku vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ccmuva
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

interesantna je ideja mi sto nemamo ro uredjaj i ostale stvari recimo mozda bismo mogli da se posluzimo i ovim resenjem.Kod mene je voda strasna kada treba da menjam vodu meni je muka..jel se zna zilet mora da brija i onda kada sastruzem sve to cekam da se slegne na dno pa opet usisavam ..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
ccmuva
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo neznam da li smeta to sto je zamrzavana ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pallmall ::
Kuvanjem voda isparava, a povećava se koncetracija nečistoća u ostatku vode.

Tvrdiš li da se voda kuvanjem ne može omekšati?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne, samo kažem šta će da dobije kuvanjem vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Logično je da kuvanjem isparava H2O, a minerali ostaju sa preostalom vodom, što znači da se tvrdoća (i nečistoća) vode povećava.
Da li grešim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ccmuva
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

licno nisam probao ali moj ortak koji kada se sprema za takmicenje u bodibildingu ima ishranu vrhunski odradjenu kao i vodu i on je zaledi pa odledi pa tek onda pije u 15 litara vode kada procedi kroz gustu gazu ostane mu kafena kasika belih ljuspica kamenca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 1:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kuvanjem vode postizes da ti kamenac ostane na dnu, a nece ti valjda ispariti sva voda, pa neces je kuvati dva sata, dovoljno je da ti vri par minuta, onda lepo gustu gazu i prespes, pallmall ako ne verujes probaj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uostalom, mogu sutra napraviti mali ogled, kh, ph pre kuvanja i posle, javljam ovde rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ccmuva
Akvarista



Registrovan: 26 Feb 2013
Poruke: 135
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super mene interesuju rezultati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kulence
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2012
Poruke: 137
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 2:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri je u pravu. voda se kuva dok ne provri a ne do tacke kljucanja. kamenac i ostale soli metala i karbonata ostaju zalepljeni na dnu lonca a jedan deo pliva po povrsini sto se lako moze otkloniti odlevanjem i cedjenjem. ujedno, kuvanjem se voda i bioloski preciscava.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 4:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf kad radim do kasno pa se setim zamrzavanja vode Smile
Kao matori pančevac znam za tu priču o zamrzavanju vode, bio neki rus ovde, odavno nisam čuo za njega, i knjige je pisao, kako spremiti vodu da bude zdrava za piće i slične zdrave stvari kao na primer da vratiš deo onog što ispišaš u sebe. Lepo je zaradio na grupama, odu na sportski centar i duboko dišite lepi pančevački vazduh i malo šetkajte i svi se lepo osećate Smile
Dok sam studirao sam je kuvao, ledio, titrisao i nema to veze sa životom, imaš svakave vrste vode i svaka izgleda drugačije kada se zaledi u zavisnosti šta ima u njoj, a to opet zavisi odakle potiče (može i sa izvora, a ako je još na Velebitu onda tek da vidiš šta je tvrda voda) i tako dobiješ razlike u indeksu prelamanja svetlosti kroz led (i destilovanu zaledi na brzinu pa mi reci da je potpuno providna).
Postoje definicije šta je tvrdoća vode, ima i ovde na forumu o tome a i googl-e nije naodmet, i deo tvrdoće se otkloni kuvanjem i to je prolazna tvrdoća, stalna tvrdoća je nešto drugo i ne otkloni se kuvanjem.
Sličan slučaj je i sa zamrzavanjem (metali i ostalo kao centri kristalizacije) ali sa ponovnim topljenjem se takođe i oni rastvore. Ukloniš jedva neki deo ako iscediš koju kocku leda. Uglavnom je tu više u pitanju taloženje koje nastaje stajanjem vode i odatle mu kafena kašikica.
Pročitaj malo o tvrdoći vode, RO uređajima i šta se kojim načinom filtracije uklanja. Meni je najbolje kad sam ih čuo da pevuckaju vodi i usmeravaju pozitivne misli na nju i duhovno je oplemenjuju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Apr 16, 2013 9:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boomiri ::
uostalom, mogu sutra napraviti mali ogled, kh, ph pre kuvanja i posle, javljam ovde rezultate


Shocked Shocked Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License