Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanja oko akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
sve sto znam o akvarijumima to je ono sto sam procitao na ovom forumu u temi za pocetnike, sto znaci u sustini nista!
E sad da ne bih otvarao nove teme samo koje pitanjce posto to nisam nasao u ovom delu foruma. Kao pravo da kazem da je jedni sto sam zasad napravio jeste nosac za akvariju koji izgleda ovako

Image

Image
i postavio isti u cosak dnevnog boravka sto se vidi na drugoj slici, dimenzija 125x50.
E sad pitanja, posto sam pratio kako sam napraviti akvarijum definitivno sam resio da mi ga naprave stakloresci, dimenzije akvarijuma ce biti 80x40x40 il debljina 35 i tu me intresuje vase misljenje, planirao sam da mi filter bude 25cm, pa sad pitam jel treba da mi bude fizicki odvojen od akvarijuma il proto da bude nastavka na 80cm? Drugo pitanje je jednostavno, kako treba da izgleda filter posto sam gledao kako ga je momak pravio u temi "pravljenje akvarijuma" i nista mi nije jasno. Ako vam nije problem da mi posaljete sliku kako izgleda filter, tj kako ga napraviti da bih objasnio coveku sta da mi pravi. Druga stvar je gornji poklopac sa osvetljenjem, decko koji je pravio u vec navedenoj temi se fino potrudio, al on se ipak prilicno razum u akvarijume i nema reci kako treba da ledne gornji poklopac, tj jel se postavlja na staklo i ima li potrebe da se staklo busi? Za sad toliko.
U napred hvala
Dusan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Apr 20, 2013 9:01 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedna nedoumica, juce sam posetio pet shop i video sam da imaju vec gotovi filteri koji se lepe na unutrasnji zid akvarijuma, marke atman (at f103), pa bih hteo da cujem vase miljenje dal je bolji taj il filteri koji se rucno prave? Racunao sam ako su ti unutrasnji bolji rado bih produzio akvarijum za 20cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu bolji. Uostalom, imas vise tema o filterima, pa procitaj malo. evo jedne: http://www.akvarijum.org/forum/filteri-t1316.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neka ti filter bude fizicki odvojen od akvarijuma, posto ce ti tako akvarijum biti bezbedniji, a filter laksi za odrzavanje.

Sto se saveta za pravljenje akvarijuma, filtera i haube/poklopca tice, procunjaj malo po DIY sekciji foruma gde su ljudi diskutovali o pravljenju svega toga: http://www.akvarijum.org/forum.....y-f12.html

I samo polako, bez zurbe Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala puno, a zurbe nece biti, planiram ga zadnjih 15 godina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 2:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš mesta postavi filter sa zadnje strane. Moj akvarijum je istih dimenzija, i ja sam postavio filter sa zadnje strane po celoj dužini akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Apr 23, 2013 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da, to sam i ja hteo da predlozim. Napravi duzi akvarijum, a filter stavi iza njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 11:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na savetima, tako cu i uraditi e samo sto sam omanuo u dimenzijama nosaca on je 120x45 pa mi sad malo pomozite oko dimenzija aq
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav za kolegu pocetnika i ja sam moj planirao 15 godina,a ostalo je jos par dana do pocetka cikliranja pa sam se sav ucrvljao od nestrpljenja....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 12:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ankalagon ::
hvala na savetima, tako cu i uraditi e samo sto sam omanuo u dimenzijama nosaca on je 120x45 pa mi sad malo pomozite oko dimenzija aq


SVTB*
(citaj - sto veci to bolji) Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ankalagon ::
hvala na savetima, tako cu i uraditi e samo sto sam omanuo u dimenzijama nosaca on je 120x45 pa mi sad malo pomozite oko dimenzija aq


Najboje ti je da sam odaberes dimenzije svog akvarijuma, a to odredjujes na osnovu prostora i planova koje imas.
Duzina i sirina akvarijuma i nisu toliko bitne, al je zato bitno da visina bude oko 40-50cm zbog prostiranja svetla.
Akvarijumi koji su dublji od 50cm imaju problem sa osvetljenjem zato sto do dna ne dopire dovoljno svetla pa ne bi mogao da imas neke vrste biljaka.

Posto vec kazes da ti je nosac uzak (45cm) onda bi bolje bilo da filter stavis sa leve ili desne strane, da akvarijum ne bude previse "tanak".
Mogao bi da uradis npr. 100x40x45 pa da sa leve ili desne strane stavis spoljasnlji filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

horuse ako ti nije problem aj postavi sliku da vidim kako izgleda
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da nije problem. Smile
Image
Slažem se sa Fiber-om u vezi visine. Preporučujem ti da staviš bar 45cm. Moj akvarijum je dimenzija 100x35x40, pa mi fali malo visine. Ti možeš da ideš sa 120x40x50, ako naravno imaš prostora. Uskoro i ja pravim veći, pa će taj biti upravo ovih dimenzija. Smile Ako ti fali prostora za filter, ukoliko ga stavljaš iza akvarijuma, uvek možeš da drvenom pločom napraviš prostor iza akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo pojašnjenje. U drvenu ploču sa postolja ušrafiš još jednu drvenu ploču, ali malo širu. Filter će biti manje visine za debljinu ušrafljene floče, ali to uopšte ne igra neku ulogu. Svakako će filter biti dovoljno velik. Tako ćeš dobiti neki santimetar.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horuse, mislim da je čovek hteo da vidi sliku aq i iza njega filter.
Ankalagon, poslao sam ti pp pre 4 dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License