Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje u vezi filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dakle imam filterpumpu marke SOBO 200l / h

Osim sto je malo bucna, pravi mi veliku turbulenciju u akavarijumu i izbacuje mnogo mehurica a akvarijum ima 25L, medjutim kada smanjm malo dotok vazduha cini mi se da manje pravi promaju u akavarijumu.

Pa me zanima ako smanjim dotok vazduha na onom crevu da li ce se smanjti protok vode kroz filter, tj da li ce manje filtrirati vodu ili to nema veze sa samnivanjem dotoka vazduha?

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

flopsky
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 191
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sam si odgovorio na svoje pitanje. ako smanjis dotok vazduha prosto si smanjio dotok vazduha i jacinu aeracije, nema to veze sa filtriranjem, prljavstina prolazi kroz filter materijal a ne kroz dovod vazduha.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smanjis dotok vazduha onda ti se samo vizuelno cini da manje pravi pometnju jer ne vidis vise mehurice kako izlaze iz filtera, bar je tako kod mene bilo. Inace smanjenje vazduha ne bi trebalo da ima veze sa protokom vode kroz filter. Za protok odgovora polugica (ako je imas na tvom modelu filtera) kojom regulises protok.
Tako da proveri pod rukom sa kakvim pritiskom izbacuje vodu sa vazduhom ili bez. Ja sam tako proveravao kod mene, dok nisam nasao optimalno resenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Čet Mar 14, 2013 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet imam pitanje u vezi filterpumpe...

Pre neki dan dodjem kuci i vidim da pumpa ne radi, ja je izvadim malo protresem i pocne ponovo da radi ali kada je ubacim u akvarijum pumpa vrsi filtraciju ali ne ubacuje mehurice, ja je opet pomerim levo desno i kada sam je pomerio ka vrhu akvarijuma vidim pocinje da ubacuje mehurice, ja je malo gurnem dublje opet nista tj ne ubacuje mehurice. Tako da je sada potopljena vrlo malo, a da napomenem da je ranije bila skoro na dnu, a dubina akvarijuma je nekih 30-ak cm...

Sta moze biti problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 1:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Očisti je, posebno glavu i rotor, pa će raditi kao nova. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 1:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, ako samo moze malo pojasnjenje sta i kako posto nemam iskustva sa tim...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadiš 2-3l vode iz akvarijuma u neku posudu. Isključiš pumpu, izvadiš iz akvarijuma i rastaviš je, sastoji se iz dva dela, gornji je motorna glava u donjem je sunđer filter. Taj deo sa sunđerom odmah bućeneš u posudu. Sa donje strane glave je rotor, izvučeš ga sa osovine i četkicom za zube ili okruglom četkom za pranje manjih staklenih posuda očistiš otvor u koji se stavlja rotor, i očistiš i sam rotor. Sunđer i kućište opereš u posudi sa akvarijumskom vodom. Ovo možeš da radiš svaki put kada menjaš deo vode u akvarijumu i, filterpumpu uvek opereš u toj vodi. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
killik
Akvarista



Registrovan: 12 Mar 2013
Poruke: 20
Lokacija: kosovska mitrovica

PorukaPoslao: Uto Apr 30, 2013 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala,
sve uradjeno kako treba, ocisceno sredjeno...sad radi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License