Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ribice mrsave-pomoc Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 11:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh covece Sad

Hvala ti puno Jovice na odgovoru. Ne znam odakle su ribe i kada su dosle u radnju, ali ...... Nije dobro, znam. Papriku sam davala neki dan, svi su jeli, a juce sam probala i onih 6 koje ne jedu rade isto sto i pokojna White Cloud - - plivaju sumorno oko hrane i ne gledaju je. Tuzno. Nikakav lek? Vidim po gonjim postovima da lecenje i nije nesto dalo rezultate, ali opet- da ih ostavim da umru ? Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Apr 24, 2013 11:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.....da sam na tvom mestu izolovao bi sve sumljive ribe i poceo polako sa ciscenjej akvarijuma i pripremom za nove ribe i kad budes kupovala ribe preporucujem ovde sam foruma mnogo su kvalitetnije nego po radnjama,....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 2:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

....sad sam video lokacija belgija ako je to tacno zaboravi kupovinu ovde na forumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Apr 25, 2013 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada je od 8 sumljivo cak 6! Sad

Ove 2 jedu i bas su ok, vesele, stomaci im nisu uvuceni niti peraja spljostena.

Radnja je stvarno dobra, cista, ribe (deluju) zdravo, prodavci super druzeljubivi i normalni (normalno, morala sam ja da dam inicijativu inace bi oni ono standard hladno po belgijski Wink).... itd.
Znam, i meni pada na pamet da me uskoro ocekuje masovna smrt. Osecam se glupo jer ne znam sta da uradim, kako da im pomognem. Mislim da je to to, parazit u crevima, zato im se stomak uvlaci. Zao mi je sto nema proverenog leka Sad Ne znam, cekacu, dajem im samo mrvljenu spirulinu 1 dnevno, i menjacu vodu 2 puta nedeljno. Molim boga makar da ove dve preguraju! Cudi me da su u ovakvoj formi.

Neverovatno, sve se promenilo za par dana....Taman sam se skanjivala da otvorim temu i pohvalim se, stvarno sam bila zadovoljna svime i eto.

Hvala svakako.

P.S. Ako se veliki pomor stvarno desi, jel cu morati ceo aq da cistim i dezinfikujem? Verovatno se u ri ribljem izmetu nalazi taj prokleti parazit, ali jer cu morati ono bas bas da dezinfikujem sve ? Pretpostavljam da se u tim situacijama krene jovo nanovo sa cikliranjem - necu moci da sacuvam filter materijal sa vec nastanjenim korisnim bakterijama?

Mada cu razmisliti da li i kada uzimam ribe ako to bude Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...ja bi iskreno sve ocistio pa polako(ali i sacekao da sve pridje kraju) ali samo hrabro i to je sastavni deo akvaristike ova poslednja recenica mi se nije svidela (padamo da bi znali da ustanemo)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 2:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko je kad se oprastate od ribe koja umire od starosti,sto je u isto vreme i veliki uspeh.Kad mislite to da dozivite ako gubite vreme sa bolesnim ribicama?
Znam,gruba realnost...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 8:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja razumem Olju, naime, sve je pazljivo pripremila. vodila racuna o svemu i sada joj se desio peh sa ribama, uprkos njenom ogromnom trudu da sve bude ok.
Onaj osecaj kad ulozis sebe u nesto, a sve se okrene protiv tebe! urlanje
Glavu gore, nemoj da ocajavas, znam da veoma volis zivotinje, drzim ti fige!!!! Uz tebe smo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lose iskustvo koje smo verovatno svi doziveli...
A kad neka ribica uspe da prezivi problem,obavezno ostaju posledice koje uticu na dalji razvoj.Cak mogu da prenesu to i na potomstvo.
Kad sam jednom upoznao drugara sa mojom,slicnom situacijom,pa se jos pohvalio da su neke prezivele,on mi rece da to nikad nece biti ribe i da treba da ih bacim.Nisam ga poslusao.Posle godinu dana sam ga zezao kako nije bio u pravu i da su ribice super.Zamolio me je da dodjem da vidim njegove,malo mladje.Reakcija mi je bila kao u crtanom filmu,kad liku spadne donja vilica.Neuporedivo lepse i vece!
Samo mi je rekao"Zdrave ribe se gaje,majmune!"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 1:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za razliku u kvalitetu ribe postoji mnogo razloga. Jedan od njih je i ishrana. A primer toga je: Okotila mi se ksifo zenka, 3 malca prezivela, jedan iste noci pobegao u spoljasnji filter. Negde od prilike 2 nedelje je bio tamo sam, dok su druga 2 prezivela u zajednickom akvarijumu. Posle redovnog ciscenja, resio da vratim malca iz filtera. Kad sam ga video naspram ova druga 2 nisam moga da verujem. Za duzinu tela je manji od svojih vrsnjaka..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pet Apr 26, 2013 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moco,Sumi, Jovice, hvala na utesnim recima. Jovice, ti me kapiras do u srz, hvala ti puno to znaci Smile
Sumi - realno si to rekao, videcemo sta ce biti. Znam da mi je zadnja recenica glupa, ali grize me savest ako sve poumiru (danas onih 6 nije jelo vec 3.dan, one 2 jedu ko lude, i hepi su)..........da uzimam druge. Uf

Moco - jesi ispao surov ali sam ja crkla od smeha na ovu tvoju prvu poruku verovao ili ne!! Very Happy Malo je ono u fazonu eugenetika ali ima istine, priznajem ! Meni se to ne uklapa u moj emotivni sklop, ali savet na mestu. Olus sam defektolog, tako da kontas vec - meni su svi i svakakvi super Smile

Videcemo, pratim ih. Od onolike radosti i divnog jednog jata, sta je ostalo......... Nisu im svima stomaci uvuceni, ali svakako ne uzimaju hranu.
Aj da ne kukam vise istu pricu, javim ako bude promena, nadam se na bolje (mozda stvarno nisu jos skroz skontale da su im izasli mucitalji white cloud mountain minnow, navodno 'miroljubiva riba za zajednicki aq', pa su u traumi - to se ja tako tesim i nadam).


Pozdrav i uzivajte u pogledu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sub Apr 27, 2013 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh,da sam znao da si defektolog,suzdrzao bih se od komentara,za svaki slucaj,da ne bi osula paljbu po meni,he,he.Sreca,dobro sam prosao,zahvaljujuci tvom zdravom razumu,hvala ti.
Ja sam,izgleda,tvoj kolega iz davne proslosti.Npr.onaj iz filma "300",sto pregleda novorodjence nad provalijom...Mislis da je meni lako?!
Samo opusteno,bice Spartanaca:))
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Maj 01, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolega iz davne proslosti ahahahahah Very Happy

Inace, tvoje ime je isto kao i ime jedne jako vazne osobe u zivotu mog starog kolege defektologa (koji "radi" sa njim vec 30 leta Very Happy) hihihihiii necu vise da pricam Wink

Jes vala, zrav razum. Imam ga jos malo.
Situacija je sledeca: NIKO ne jede. One 2 sto su jele samo uzmu i pljucnu. Ostale nista, ali dolaze na hranu i idu oko nje. Odma imam sliku pokojne WCMM koja to isto radi, al dobro mislim da sam vec to ispricala Sad

Cini mi se da su veselije nego u pocetku (samrtnicki trzaji Sad ?), danas sam zatekla 2 muzjaka kako se nadmasuju u onom njihovom ritualnom ratnickom plesu! Prosto sam bila dirnuta, ribe koje nisu jele danima (mozda i vise od 7 dana, ne brojim vise, tesko mi je Sad ) a i dalje imaju snage za takvo nesto....... Ponekad pomislim da su site i da poste i da ce jesti za koju nedelju Wink Al to nema veze sa zivotom.




Dalje- IMAM BEBU u aq!!!!!!!! Very Happy
Aaaaaaaaaaaaa! Kolko sam bila euforicna (cela 2 minuta Sad ), tolko kapiram gde i kako ona odrasta i razvija se. U bolesti. Beba je od WCMM, jedina prezivela pored svih riba i puzeva. Majka joj je data pre 7 dana. I tako - ona jede i pliva u jednom delu aq. Ne znam sta ce biti, da li ce se zaraziti kako sta. Ali eto.


Negde sam procitala da ova bolest moze da napadne i nervni sistem, pa mozda su ove moje zato 'zivnule'. Ne znam. Lecenje nikakvo nije sprovodjeno niti planiram, ako vec ne postoje akvaristicki lekovi koji su pouzdani, necu trpati nista unutra. Ne znam ni sto pisem uopste, mogu samo da se javim sa RIP FISH za koji dan, al valjda mi lakse....... Pozdrav za sve kolege/koleginice! Zdrave ribe zelim!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Maj 12, 2013 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam da li si nabavila jato Tanichthys albonubes ili samo jednu ribu. Ukoliko je riba bila sama, to je prva greska, jer je jedan od faktora stresa. Kao sto sam vec pisao kada su u takvom stadijumu kaheksicnosti prognoza je nepovoljna. Moze da bude i tuberkuloza, moze da bude i heksamitijaza, ali pored ovih bakterija i parazita moze da bude i neki virus. Stvarno je tesko postaviti dijagnozu samo na osnovu anamneze, a cak i bez bilo kakve fotografije. Drago mi je da si lekar, pa znas o cemu pricam. Ja cu napomenuti da postoji nekoliko hiljada razlicitih bolesti riba, a epizootioloska mapa bolesti akvaticnih zivotinja u Srbiji je nikakva. Sto je najgore promenom klime dolaze nam i nove bolesti, pa je sve teze nama koji se sa bavimo ovim problemom. Ovde pokusavam vec duze vreme da naglasim, da nam za sada ovi mikroorganizmi predstavljaju problem i predstavljace ga sigurno i u buducnosti. Ono sto je moj problem je sto zaista nema sredstava da bi mogla da se rade dodatna istrazivanja u ovoj oblasti. Ali nesto sam razmisljao, cak i da ima sredstava, pitanje je da li bi i kada recimo virusi doslni na red, jer mi nemamo predstavu o tome koje parazite riba imamo, koje prenosioce bolesti imamo, koje bakterije riba imamo itd... Sve se radi ponmocu stapa i kanapa. Dakle sta god da je dovelo do takvog izgleda ribe, bilo da je to virus, bakterija, parazit izgledi za oporavak su jako mali. Ono sto mi kao akvaristi mozemo da ucinimo po ovom pitanju je dobra preventiva. Na prvom mestu odrzavanje higijene, dobar odabir riba i drugih zivotinja, ali i biljaka za akvarijum i truditi se da stres bude na najmanjem mogucem nivou. Bez obzira da li radnja ima dobre preporuke, uvek, uvek, uvek dobro pogledajte sve ribe i sve druge stanovnike akvarijuma iz koga hocete da nabavite ribu, a zatim sve akvarijume u radnji. Da li postoji neki poremecaj, kako se ribe ponasaju, kako izgledaju, da li se zajedno drze nekompatibilne vrste i sl. I uvek imajte na umu da 99,99% prodavaca ne drze radnju zato sto vole ribe, vec zato sto vole pare! To je tako kod nas, to je tako svuda u svetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi Zola,

Puno hvala na ovako isrcpnom vidjenju bolesti kod riba. Al me to cini jos vise paranoicnom hehehe.


Ne znam da li sam bila dovoljno jasna, mozda i nisam jer sam sludjena oko njih, ali moje pocetno jato je bilo 8 Mikrorazbora Galaksi pa je onda dodato jos 6 Vajt Klauda. Svih 6 je vraceno zbog maltretiranja Razbora (osim ribe koja je izvrsila samoubistvo, naravno i one koja je umrla ..............i koja mi je moguci prenosnik zaraze Sad ) i oni su ostavili bebu za sobom.
Citam ovaj forum ima vec godinu dana i stvarno sam puno naucila. Bas me je ovo sve pogodilo.

Situacija je sledeca - ribe ne jedu vec danima....ne znam ni ja sama, vise od 2 nedelje, prestala sam da brojim jer me prestravljuje pomisao da toliko dugo zive. Pokretne su, stomaci im nisu vise toliko uvuceni Od tih 8 riba 3 se smenjuju u jelu - jedan dan jedu 2 pa onda drugi dan druge 2 i sve tako. Neke od ovih 6 koje ne jedu vec 2 nedelje su svetlije boje, neke su svetle ko prvog dana. Beba jede i dobro izgleda. Sada je u onoj fazi da ima neonsko plavu boju, bas je lepa.

Izmeta nema maltene (sto nije ni cudno jer ne jedu), danas sam na dvema ribama videla belicast ali ne i sluzav izmet - mozda je to jedan od simptoma a mozda je i jer jedu samo biljnu hranu (poslusala savet kolege sa foruma - da im ne opterecujem vec potencijalno unisteni crevni trakt proteinskom hranom; svesna sam da su mesozderi). Trenutno im pravim artemiju, savet drugara koji ima radnju u BG - ako to ne jedu onda su stvarno izgubljene......... Sad

Akvarijum drzim maksimalno cistim, osnovna pravila o odrzavanju znaju i svi moji u kuci (i u Srbiji i ovde - jer u Srbiji sam ostavila mog 100 litrasa Wink), toliko sam ih puta ponavljala i sl..............

Potpuno sam zbunjena i zalosna.
Eto, to je moja situacija. Njihova, bolje reci Sad


p.s. sto se tice radnje, potpuno se slazem da svaka svakcijata riba mora da se pregleda u radnji, sto sam i uradila i nije mi bilo tesko Smile Stvarno neverovatno dobro odrzavaju akvarijume, a imaju ih dosta-radnja je ogromna, cak tvrde najveca ovde. Bas upravo zbog mrtvih i bolesnih riba koje sam videla u obliznjoj radnji sam krenula da putujem u ovu, 30min busem udaljenu i uprkos tome sto samo jedna osoba prica englski pa ako nisam dosla u njegovu smenu onda idu ruke i noge Smile Prodavac je cak naglasio da ne prenaselim akvarijum i bas samo se zdruzili, savetuje korektno i vidim da zna. Tako da.......ko zna. Mozda su ribe iz uvoza, pa su se vec napatile, a promena sredine im je doprinela da imuni sistem padne i razvije se heksamita. Ako je heksamita.

Ne znam da li neko moze da me posavetuje, tesko je..... Ne toliko za gledati, nisu polu-zive nego sama pomisao koliko su im prazni stomaci.

Hvala drugari sto postojite.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pon Maj 13, 2013 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

24.aprila sam se pozalila da mi jato ne jede. Eeeej pa to znaci da one ne jedu 19 dana Shocked
Sad
Osim one 2-3, a i to je kilavo.
Koliko ima zivota u njima i sta ce biti.... Jaaoooj Crying or Very sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License