Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ponovo pocetnik posle dvanaest godina... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2013 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pod je ravan poprilicno...libela je potvrdila. Ostalo je da malo nogice podesim i cekam akvarijum da stigne od majstora...Nadam se samo da nece neki zemljotres da nas zadesi u narednih 50 godina Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Mar 10, 2013 6:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 11:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno je ispalo, meni se licno bas dopada.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko te je kostala izrada ovakve stalaze ????????????????svaka cast za sada izgleda prelepo jedva cekam da vidim slike akvarijuma!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Mar 11, 2013 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Univer je kostao oko 6500, abs traka oko 1000 rsd, stelujuce nogice oko 1000 rsd, rucice za krila i fioku oko 1000. Otac je stolar tako da ruke majstoru nisam placao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 9:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakon krace pauze, zavrsen je akvarijum i palo pocetnicko formiranje, a za pocetnicke greske voleo bih da cujem vase misljenje, predloge i sugestije.
Ukratko da predstavim akvarijum.
Akvarijum je sa prelivnim filterom, dimenzije su 90x50x40, osvetljenje 2x39 watt t5, philips daylight i aqua medic plant grow. Filter je trokomorni, potapajuca pumba atman 302 i mala vazdusna pumpa za rasprsivac.

Od biljaka sam ubacio:
STAUROGYNE REPENS X 2
ANUBIAS BARTERI VAR NANA
Nomaphila stricta compact x 2
Eleocharis parvula x 2
GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES x 2
Sagitaria subullata x 2
Cryptocoryne undulate
Echinodorus rubin
Justicia gendarussa
Nymphaea lotus
MICROSORUM PTEROPUS
Ludwigia repens rubin
Ludwigia gladulosa PERENNIS
Hygrophila polysperma Sunset
SHINNERSIA RIVULARIS WHITE
Hygrophila corymbosa siamensis
NOMAPHILA STRICTA
ROTALA ROTUNDIFOLIA

Ispod kvarcnog peska sam stavio hranljivu podlogu od i osmokot.

Hteo bih pre svega da se zahvalim na savetima i pomoci Joci Apatincu, TeoDosu i ZoranuC

Image
Image
Image

Nisam bas vest u fotografisanju, a i voda je jos mutna. Tek dva dana je u fazi cikliranja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast batice, izgleda odlicno. Jedine zamerke sa moje strane su prednji plan i mooozda osvetljenje. U prednjem planu razbi malo to sto je "pod konac", da bi vise licilo na prirodu, a manje na bastu Wink. A sto se tice svetla, mozda bi ti dobro dosla jos jedna neonka...
I ako je ono u desnom uglu mikrozorum, izvadi ga iz podloge i vezi ili zaglavi u neko drvo. On se tako prima i raste.
Toliko od mene zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam znao za mikrosorum, stavicu ga na panj, a na njegovo mesto su mozda ove zbunice iz prvog plana. Ima dosta biljaka, ali sam namerno uzeo vise, jer ako nesto ne uspe, bar da nesto ostane zivo. Jos su mi neki rekli da pojacam svetlo, tako da ce i to uskoro biti sredjeno.

Hvala na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo napred, u hodu ces videti gde i sta treba da se doda-oduzme.
Sve u svemu, po meni lepo rasporedjeno i znam da ce tu biti premestanja za koji mesec, ali to i jeste draz akvaristike. Uskoro cemo to i uzivo da vidimo uz casicu razgovora. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si tako zasadio i nanu i nju vadi Smile Ja bi je vezao na neku granu tog drveta, recimo microsorum u sredinu tog velikog a nanu na ono desno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo lepo, nema sta! Wink A ovaj filter sa strane sa ovim rupama izgleda perfektno, nema cevi, nista ne kvari izgled, perfektno!! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako se po jutru dan poznaje biće ovo veoma lep akvarijum. Stvarno imaš mnogo vrsta biljaka ! Raspored biljaka je sličan kao kod mene, bez pravila, haos. Vremenom ćeš sve lepo složiti, dodati, oduzeti i to je ono što daje draž biljnom akvarijumu. Konstantno doterivanje i prčkanje po akvarijumu. Samo napred i čekamo prvi update Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno svima na lepim zeljama, nana je na panju, za nju sam znao da ne ide u podlogu, a za mikrosorum nisam znao, pa cu nesto da smislim....da ga uskoro vezem za neki panj.
Looniz, akvarijum je radio jedan clan sa foruma i on je osmislio ovo sa rupama i da se ne vide cevi. Ne smem da ga reklamiram, jer je to ovde zabranjeno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 15, 2013 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze TeoDose...da spremimo dom, a ti pripremi dva tri ancija Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ZoranC
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2011
Poruke: 286
Lokacija: ZEMUN

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fin pocetak,samo tako nastavi i puno srece,a iskustvo ce vremenom doci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Maj 16, 2013 8:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako je sve lepo, a za "uredan" raspored ne brini, za cas ce biti dzungla. Pametno ti je sto si krenuo sa vise bilja, izbeci ces alge, a lakse je izbacivati ono sto posle preraste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License