Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj prvi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 1:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovako moj prvi akvarijum dimenzija 60×30×60v pozadina DIY . akvarijum star oko mesec dana. interesuje me koje biljke da ubacim a da nisu zahtevne?
Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 1:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 1:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 2:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

60cm visina sto toliko? Obicno vrste kriptokorina su manje zahtevne po pitanju svetla kao i neke mahovine i anubije.
E sad nisi napisao kakva ti je filtracija, rasveta, stanovnici..........
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na 60cm dubine mozes da ubacis Valisnerije i Kripotokrinu krispatulatu koju kod nas pogresno zovu Aponogeton. One takodje nisu zahteve, visoko rastuce su i mozes ih lepo postaviti u pozadini.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hteo sam sto vecu litrazu jer u duzini nemam mesta.podloga je sitni kvarc 1mm filter spoljni trokomorni protok 450 l al mislim da mi je to malo,osvetljenje jedna neonka od 18w.stanovnici
2 skalara
4 trihogastera
3 crne tetre
2 ancitrusa
2 somica muljasa
1 borac
zasad je sve o.k. malo me nervira tamnija boja vode od mangro panja
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zippy96
Akvarista



Registrovan: 20 Nov 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd, Dobanovci

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slazem se sa azazel, stavis samo valisneriju i kriptu i bice ti super akvarijum Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koju debljinu podloge si stavio? I od toga zavisi izbor biljaka.Neke biljke imaju veci korenov sistem i zahtevaju vise mesta od drugih.
Drugo,mislim da je akvarijum dubok za tu jacinu( 18w).
Nezahtevne biljke su: anubije i neki microsorumi( rizom),mahovine,valisnerie i criptocoryne (korenov sistem).Naravno,bez hranjive podloge,odgovarajuce jacine svetla i co2,sve one ce mnogo sporije rasti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

podloga je nejednako rasporedjena al je u zadnjem delu preko 5 cm,i ja sam za varijantu anubij valisnerije i mahovine...:)dali da pojacam jos malo osvetljenje i za koliko Very Happy hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jos nesto dali je izbor ribica dobar i dal mogu da ubacim jos nesto?Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Novak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2011
Poruke: 110
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 3:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve sem borca sa njima jer ce skalati da mu ocerupaju peraja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 4:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna neonka od 18w je premalo za taj akvarijum.
Za ne zahtevno bilje ti je potrebno 0.3-0.5w po litru vode dok ti je za neko iole ozbiljnije bilje potrebno od 0.8w po litru pa na vise. Podloga za bilo koje bilje bi minamlno trebala biti 3cm pa sve do 5-7cm u zavisnosti od korena biljke. Za Valisnerije i lazni Aponogeton ce ti 3cm biti sasvim dovoljno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
azazel
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2012
Poruke: 89
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Realno bi ti trebale 2 ili jos bolje 3 neonke od 18w za tvoj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Neca1221
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Jan 2012
Poruke: 104
Lokacija: Konjarnik

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a te tamne boje ces se resiti samo redovnom promenom vode, a sto se tice svetla pa morao bi da imas bar 50w na tih tvojih 108l jer je veoma dubok!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda da ubacis jos koju crnu tetru jer su one jatne ribe i mogu da budu ili povucene i pod stresom (sto znamo do cega moze da dovede ne daj boze) ili agresivne (da cupkaju peraja) upravo Skalarima i Borcu. Mozda je trenutno ok, verovatno i jeste cim nisi nista napisao, ali ovo je neko pravilo. Sto ne znaci da ne postoje izuzeci Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sunce
Akvarista



Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 162
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 7:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izbor ribica je ok,ali njihovo stanje zavisi od higijene,koju trebas redovno da odrzavas.
Skalari ,trihogasteri i ancitrusi rastu prilicno veliki,tako da to imas u vidu...
Od ribica mozes da ubacis par platika,koje nisu agresivne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License