Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pozadine od stiropora Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
gagi007
Akvarista



Registrovan: 08 Feb 2011
Poruke: 128
Lokacija: kljajicevo

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

u planu mi je da napravim jednu pozadinu od stiropora cito sam o njima kako se prave i sve to ali me zanima jel neko ovde ima pozadinu i kako mu se pokazala dal ima neke probleme sa njima ili bilo sta da znam dal se isplati praviti da prodiskutujemo malo Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 3:29 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na ovoj temi je covek postavio to pitanje, pa prouci malo.

http://www.akvarijum.org/forum.....ht=#114572
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Lakiranje pozadine!
- 3D Pozadina by igorpeja
- pozadina za akvarijum
- Moja 3d pozadina
- Pozadina za akv.
- 3D pozadina + filter
- Prva 3d pozadina
- Moja 3D pozadina
- Pozadina za akvarijum (kao sto sam obecao)
- Problem oko bojenja pozadine za akvarijum
- Sanacija naprslog AQ (vatrogasni akvarijum)
- Moja prva pozadina - rucna radinost
- Mini 3-D pozadina
- Pozadina...pitanja...
- Napredna 3D pozadina

Ovo su teme u prvih 10 stranica pod foruma Uradi sam .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas sam nesto radio u garazi i slucajno mi nitro razredjivac kanuo na stirodur, to mi je dalo ideju da na tom parcetu probam napraviti reljef sa nitrom. Posto svakako imam u planu praviti 3D pozadinu a jos nisam nacisto kako i sta tacno.
Pitanje kada se stiropor odradi sa nitrom dobro osusi premaze sa cementnim mlekom, i ofarba, dali ce nitro moci da naskodi akvarijumu kad se sve to dobro osusi i premaze cementom. Nisam siguran dali nitro ako se susi vremenom ispari. Pitanje je ajd da kazem ludo ali me cisto interesuje iskustvo drugih i dali da se zalecem sa ovim.
Evo slike na nekom parcetu stiropora (stirodur)
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Ned Maj 19, 2013 7:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sacekaj jos neki komentar ali ja nebi radio nista sa nitro razredjivacem , cak i boja bi trebalo da je akrilna na vodenoj bazi a ne nitro ili uljana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
IvanGrozni
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2013
Poruke: 85
Lokacija: Mladenovac-Priština

PorukaPoslao: Pon Maj 20, 2013 5:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da iskusni akvaristi u pravljenju pozadina od stiropora koriste lemilice i one let lampe. Nisam siguran da je pametno u akvarijum ubaciti stiropor koji je prethodno tretiran nitro razređivačem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se trice nitra ne znam,ali znam da sam odradio jednu 3-d pozadinu koju sam lepo premazao sa 4 ruke cementnog mleka pa onda sa akrilnom bojom(kao sto je preporuceno u jednoj od tema DIY) jer ona plastificira vremenom(par dana). pa kada sam to lepo spustio i fiksirao u akvarijum sve mi je se lepo raspalo i u slojevima pocelo da se raspada... E onda sam lepo pregledao i uz pomoc Morton Bensona preveo sve ono sto rade blesavi amerikanci. A uz to i svaku svoju glupost izbace na Youtube. I tamo lepo kaze da treba koristiti Mortar ali ne obican sto bi mi rekli cement vec hidroizolacioni materijal i premazati 3 puta po vrsti materijala. E pa posto mi zivimo u zemlji Srbiji ja sam koristio silom prilika samo jednu vrstu te izolacije(koju mozes kupiti u svakoj bolje opremljenoj farbari) i sa njom uradio pravu stvar za sada. Moja 3-D pozadina stoji vec 2 meseca u akvarijumu sa sve ribica,trave i ostalih rka i nista se lose ne dogadja. Nisam uopste pristalica farbanja preko te izolacije jer boja otpada. Jedino je resenje naci izolaciju u boji pa kombinovati.Malo skuplja varijanta ali lepa...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Onix21
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 259
Lokacija: Dobanovci, Beograd

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 2:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj drugar i ja smo napravili par pozadina od stiropora i premazali ih prvo CM11 lepkom pa kada se osusi krece farbanje sa akrilnom bojom za beton i posle toga lakiranje sa akrilnim lakom, sve pozadine i dan danas stoje kao kad smo ih zavrsili Very Happy niko se do sada nije pozalio Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dacaarsa
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 172
Lokacija: Vranje

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam moju 3D pozadinu radio sa upaljacem,skalperom i premazivao samo akrilnim bojama za beton...u aqvarijumu sve lepo funkcionise vise od mesec dana...znaci nema cementnog mleka a ni fugomala... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Uto Maj 21, 2013 7:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na komentarima. Ovo sa nitrom mi se slucajno desilo , pa sam probao napraviti reljefe koji su mi se svideli. Skeptik sam i ja oko tog nitra pa sam cisto pitao za savet. Mada taj komad stirodura mi stoji u garazi i evo za par dana da kazem da je miris nitra ispario ne osetim ga, a povrsina se malo i plastificirala tamo gde je nagrizao nitro.
jos jednom hvala na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka vek trajanja DIY pozadine ljubisa03 Uradi Sam (DIY) 6 Čet Mar 24, 2022 6:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko pozadine! DejanNO Početak u akvaristici 6 Sub Sep 16, 2017 10:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Back To Nature 3d pozadine za akvarijum AkvarijumCentar Akvarijum Centar 8 Sre Mar 02, 2016 1:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko 3D pozadine TDI98 Uradi Sam (DIY) 14 Sub Apr 04, 2015 8:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pravljenje 3D pozadine pepa prase Uradi Sam (DIY) 6 Pet Jan 30, 2015 10:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License