Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginula gupika Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas dođem sa posla i zove me komšinica, kaže uginula gupika. Odem, izvadim ženku gupi kojoj su kozice i puževi pojeli utrobu i već načeli ostale delove tela. Pogledam malo ribu, kad ono u stomaku nešto mrda. Kao neki 5-7 mm dugačak crv, čini mi se malo pljosnat. Sivkasto braonkasta prokletinja. Ovo je verovatno neki gadan parazit.
Da napomenem da su u akvarijumu još 3 ženke i 1 mužjak, kao i sijaset malaca. Akvarijum je bio bez gubitaka od samog starta i nisam primećivao ništa čudno u ponašanju riba. Komšinica kaže isto.
Ako neko zna o čemu se radi neka pomaže. Predpostavljam da su sve ribe zaražene i ne znam šta mi je činiti. Akvarijum je inače opisan u mojoj temi "Aq za početak".
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Društvo, ja upravo odlazim na teren i neću biti kući 2 ili 3 dana. Ako je neko imao iskustva sa ovakvom gamadi neka priskače u pomoć. Hteo bih komšinici da objasnim šta i kako da radi u mom odsutvu. Biću na forumu preko moba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije najstrašnije. U pitanju je mf planarija, došla na leš ribice da se hrani. I dalje ne znamo zašto je uginula riba ali lakše mi je kad znam da nije neki parazitski crv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 11:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moraš nam dati još neke detalje, da li su na ribi postojali neki simptomi bolesti, kakvi su uslovi u akvarijumu itd.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Maj 29, 2013 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukratko: 28 l, HS filter protoka 200 l/h, ubiljen, grejač nema, redovna zamena vode, rečni šljunak i osmokot, cikliran i u funkciji par meseci, kozice, puževi...
Ne mogu da postavim link prema temi pomoću telefona ali može da se vidi u temi "Aq za početak-n barajevac".
Trenutno sam odsutan ali juče sam izvesno vreme posmatrao situaciju i sve je delovalo uobičajno.
Nema fizičkih promena na ribama, nema češanja, nema ubrzanog disanja ni udisanja sa površine, nema končastog izmeta, nema blejanja po ćoškovima, malci aktivni, mužjak se neprestano udvara, bacio sam malo hrane i sve su navalile.
Jedino mi pada na pamet da je u pitanju prirodna smrt- starost. Mislim da je baš ona bila najveća kada sam ih zimus dobio od druga Banjale.
I ove planarije, sve ću da ih pobijem kad im dođem tamo !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Maj 31, 2013 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malopre sam stigao i odmah proverio situaciju. Sve normalno ! Ribe žive i zdrave. Biće da je uginula od starosti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc, uginula zenka gupike posle okota Nemanja99 Ribe 0 Ned Apr 26, 2020 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li se samo meni ovo desava? Mrest ... Likan Početak u akvaristici 3 Ned Sep 22, 2019 5:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li su moje ribice skotne, pomoc (g... Likan Početak u akvaristici 11 Pet Sep 13, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License