Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Lenjivac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto me je malo smorila biljna akvaristika i drzanje raznih biljaka po akvarijumu odlucio sam se za low light varijantu leljivca. Sto manje posla oko njega Smile Vec mesecima planiram da predjem na low light ali zbog nedostatka vremena nikad nisam presao. Neki dan bez nekih velikih planova na brzinu sam zbudzio nesto Smile

Dimenzije akvarijuma su duzina 72, visina 41 i sirina 43 sto mu je od prilike 130 litara.
Osvetljenje su dve stedljive filipsove od 23 wata.

Od biljaka su uglavnom anubije i kripte za sada.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 7:38 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam iz istog razloga ubacio uglavnom niske biljke, pa ne moram da ih često trimujem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo izgleda, samo mi je malo mracno tu! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa i nije toliko mracno, malo je svetlije. Kad sam slikao malo sam zatamnio Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li ovo malo bolje da se fotografise...nesto se slabije vidi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 8:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na nezgodnom mestu mi je akvarijum. Nalazi se na stolu za komp a zaklonjen mu je desni kraj ormarom tako da je napraviti frontalnu sliku nemoguce jer ga ne mogu u komadu uslikati. Moram uvek slikati iz ugla.
Kad se pravio sto akvarijum nije bio u planu Smile


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na slici, lepo izgleda i ovako iz ugla slikano Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
branko.shane.pavlovic
Akvarista



Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 75
Lokacija: Vozdovac

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pored akvarijuma i jedno veliko bravo za Drzavni posao Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 06, 2013 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa fino si ti to skockao. Prva fotka jes malo pretamna, verovatno je tebi na monitoru brightnes dignut Wink

Koliko anubia je utroseno u njega?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da, drzavni posao Smile To se redovno gleda Wink
Bice slika jos, ove bas i nisu nesto ispale. Ovako cu naterati sebe da se malo vise angazujem oko akvarijuma.
Neznam tacno koliko ima anubija ali ih ima dosta.
Razmisljam jos da se poigram sa svetlom. Ovo je maksimalno osvetljenje koje ce biti. Probacu kombinaciju samo sa jednom od 23w i kombinaciju 23w+11w (cini mi se daimam i jednu od 11w). Mnogo mi lepse izgledaju kad ima manje svetla...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A od riba? Nešto što ne jede i ne prlja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 7:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy

Zaboravih napisati sta pliva. Tu je jedan par maticnih ancistrusa i par komada manjih. Nekoliko platika i gupika i jedno desetak barbusa titeja.
Tu su takodje i helene i kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čini mi se da nisi stavio stiropor ispod laptopa Smile
Od čega si pravio haubu, ja razmišljam da uradim od leksana pa me zanima da li jako probija svetlost. Ovako sa slike ne deluje da imaš puno rasipanja kroz haubu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokolopac je stakleni i on je iz dva dela i oba su oblepljena samolepljivom folijom. Oba se mogu pomerati. Zadnje staklo je nize za toliko da se mogu kablovi provuci tako da kad je mrak u sobi vidim da se zanemarljivo svetlo rasipa po zidu.
Osvetljenje stoji na staklu.
Na bocnim stranicama su zalepljena dva nosaca. Ako pogledas gornji deo akvarijuma gde je folija, tu sa strana su ti nosaci odnosno kao staklena ojacanja sto se stavljaju po bocnim stranicama. Na njima je staklo. I na zadnjem staklu takodje se nalazi stakleni nosac.
Desno bocno staklo sam prekrio sa obicnom folijom koja moze posle i da se skine jer mi je to bilo prvo pri ruci a taj deo nije ni vidljiv tako da nema rasipanja svetlosti ni po tom delu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok, hvala. Nije mi palo staklo na pamet, video sam negde sličnu haubu skroz izrađenu od od zelenog leksana mada mi se čini da je jače rasipala svetlo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Lenjivac sa kozicama 70L Cokilio Akvarijumi 44 Uto Jan 14, 2014 12:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License