Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta ja imam da ponudim a sta ''trazim'' od riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nije dobro opet Wink Very Happy Nisu mi na spisku Mikrorazbore G. uopste (imala sam lancane smrtne slucajeve necemo sada o tome Sad), nana takodje nigde je nema u mom spisku, pogledaj prvu moju poruku i od njih mi izaberi. Ali ozbiljno Cvrc, uzmi sve u obzir i daj pravi savet, od tebe se nista manje ne ocekuje Wink Malo me zezas, moze ti se Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 7:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sta da ti kazem, ja sam ti ubacio jos koju vrstu da imas na umu Smile

Sto se tice navedenih, colise su i moja neispunjena zelja, nisam ih hteo mesati sa kribovima.

Komunalce stavis (otociniklusi su moji favoriti, definitivno su najjac ), pande ti i navedoh zato sto su malo manji koriji.

Dzaba se bojis te preterane agresije, sto navodis. Mozes ti ubaciti 2 ribice i opet ne mora znaciti da nece jedna drugu gnjaviti. Sve zavisi od akvarijuma do akvarijuma i od ribe do ribe. Stavis lepo sta ti se svidja, naravno ne preterujes sa brojem nesto previse.

Ja bih na tvom mestu stavio par kolisa, jedno manje jato ( sta vec hoces ) i nekoliko komunalaca. Mada opet zavisi i od dimenzija akvarijuma ... Probas, vidis pa odlucis Smile

Nije ovo egzaktna nauka, pa da moze kako god zamislis, veruj mi sve kako zamislis uvek ode drugacije Smile Ti ubacis kokos, oni se zabiju tamo negde, posadis napred sagitariju, ona raste kao luda, posadis nazad ona kao najlepsi tepih. Ubavis sve miroljubive ribice, onda stavis par novih i pokolju sve ... Jednostavno 2+2= 5 ! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to je to Very Happy

Jes vala, nije egzaktna ali sam malo istraumirana zbog onoga sto mi se desilo sa M.Galaksi i sada citam jos vise i malo se i opterecujem, priznajem. Ali stvarno zelim da sve sto je do mene bude ispostovano (uslovi u aq i logistika pri izboru i nabavci riba Smile), znaci to ipak dosta + mirna mi savest.

Dimenzije as su 60x30x33 (DxSxV) (plus kad se oduzme dobar sloj podloge, pa silne biljke i granje....)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim, ne kazem da sam resila kad kazem 'to je to', nego to je ono sto sam cekala od tebe, da preseces pa da vidimo! Hm. Imam jos 2 nedelje fore da smislim. Sad kad sam videla titeje u radnji ne daju mi mira,uf.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 8:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jato titeja, i komunalnu sekciju, kori pande 5kom, jedno 3 otoa i to je to! A? Smile
Neko ima od kolega titeje ovde na forumu, pa bi mogao da ti kaze iz prve ruke nesto vise vezano za njih.
Kori panda su ti koriji koji ne rastu veliki, plasljivi su, zato sam ti napisao da ih ubacis vise komada. Isto vazi i za otocinkluse, mali, stidljivi, ali vole kada su u grupi.
Tako da bi imala jato titeja u plivajucoj zoni Smile jato korija po dnu kako patroliraju, jato otoa kako klopaju algice i sl po grani ili po biljcicama!
E sad kozice, ja mislim da mogu sa ovim ribicama, ali nisam siguran, jer su titeje vrsta barbusa. To ce vec morati neko ko zna nesto vise o tome da ti kaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 8:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa, jedva cekam da vidim za koje si se ribice odlucila Smile I ja sam videla skioro titeje (pogodilh li pravopis Smile ) uzivo i odusevila sam se. Moj glas za njih Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jun 08, 2013 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oljisa ::
Sad kad sam videla titeje u radnji ne daju mi mira,uf.

Cini se da se stvar lagano resava Very Happy .
Sto se korija tice,Jovica ti je dao lep predlog,ja bih samo rekao da pandice bas i nisu plasljive,ali ti treba barem 4 komada,a vise je i bolje.Da mogu da se snimim dok vijam ikru po zajednickom,a ubiljenom akvarijumu,da vidis kako ni ne obracaju paznju na ruku.Inace ni jednog momenta se nece bojati da izadju na cistinu(osim kad odmaraju).
Ostajem duzan i odgovor za lalie,i ako si sve dalje od njih(nisam bio pazljiv pri citanju).Uglavnom sam ih cuvao u paru,ali sa dosta mesta za skrivanje,zbog zenke,a pogotovu je dobro imati povrsinsko bilje,sa duzim korenom.Samo jednom sam stavio dve zenke,jer je muzjak bio srcaniji nego sto treba.Za njih je tvojih pedesetak litara po taman.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 2:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je postavka sa 7 titeja, dve platike (od mojih početaka su tu), 4 koridorasa (dva obična, dva albina) jedan crni ancistrus, jedan valjda lda 16.
Imao sam prvo pande, tri komada, pre titeja i ostale su bez brkova prvo, posle i uginule, a non stop mi se nešto plašile. Ovi obični koriji su već ogromni i kopaju po betonu bez problema Smile (planirao sam tri ali bio jedan što mu tetrazone sredile dva peraja pa uleteo gratis)
Ja bih na tvom mestu ako se rešiš za titeje, rastu do 4 cm, savetovao bar još jedno jato barbusa, imaš isto lepe, manje i mirnije vrste, čisto da malo zašareniš. Imaš veće dno nego kod mene i uzmi bar jednog ancistrusa i 4 do 5 običnih korija i milina. Plus obavezna dva velika puža amazonca (deci su ubedljivo najveća atrakcija) i par nerita.
Hrana je mešano meso Smile Sera san, tetra granule one crvene (mislim da su proteinske, zaboravih), tetra pro algae, sera gupi grain i neka tetra wafer tabletice (u kesici se prodaje, ancistrus i kozice na njoj, tj. kozice i ancistruse hranim sa njima).
Nemam uslova za živu hranu, probao sam smrznutu (mesnu) ali moram do Beograda pa da ukomponujem da idem pravo kući sad na ovo toplo vreme, probao sam neke recepte sa foruma ali ništa od toga, amazonci i ancistrusi dobiju obareni spanać jednom do dvaputa nedeljno (kad je i kod mene na trpezi), počapkaju malo i ribice. Ostalo povrće ne pipnu.
Uglavnom sve se pojede, jedino mi se serin gupi ne uklapa ali ga klopaju platike i titeje bez pardona. Uglavnom ne razmišljaj mnogo o tome, lepo jedu samo da je kvalitetnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, da stvar je resena Very Happy Very Happy Hvala drustvooooo!! Very Happy

Veceras postavljam fotku ovde, cisto da se usaglasimo oko riba dna, nije malo ali je prebukirano drvljem i biljem, pa da mi jos tu intervenisete i da sam mirna Wink


Titeje dolazeee jesssss!!!!
Necu ni jedno jato vise, Neso, meni je to puno. Volim da ribe imaju malo lufta. Tako je to u mojoj glavi Wink

Uzimam Otto-e sigurno, oni su mi preslatki, citam i vredni, a ja imam zelene alge pa ce im biti milina. Kad ponjupaju dobijace hranu i super.
Kori pandu ne znam dal da uzimam, Jovic, bas zbog brkova, nije mi podloga bas toliko nezna a oni najvise vole pesak. Nemam Sad

Razmisljala sam o Corydoras pygmaeus (Pygmy Cory) jer su mini, i onako smesni lete po akvarijumu. Iako nisi klasicne ribe dna, nasla sam info da kad im je zauzeta srednja zona oni se prilagode i vise ciste dno nego sto lete. Tako da ce biti pola-pola na dnu pola po aq.
Klasican kori raste poveci za moj aq, ne znam dal da se usudjujem da ih stavljam.


Vec imama 10ak helena, tako da puzeva vise nece biti.

Vidimo se onda veceras sa fotkom, pa da resimo ribe dna - znaci titeje i otoi dolaze garant! Bice to dobar zurka, dobra kombinacija i jedva cekam Cool

Hvala vam svima puno, najjaci ste! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš krupniji šljunak, izbegavaj Cory Pande, prilično su osetljive na podlogu.
Meni je 5 primeraka uginulo na isti način kao i kod nesa69. Od krupnijeg i oštrog kamenja im se oštete brkovi i uginu.
Ja sam dve uspeo da sačuvam tek kad sam dodao sitni šljunak, što možeš videti na slikama mog akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice klasicnog korija ili paleatusa, ja ih imam 2kom vec godinu dana. Akvarijum 40l. Ne vidim zasto se ne bi usudila. Meni je podloga kvarc 2-3mm, fino im je. E sad generalno krupna i ostra podloga ne pogoduje ni jednom koriju, ali ovi su ti ludaci, kad naume negde da nesto iscackaju, kao prasci su! Smile
Ima dosta vrst pa biraj prema svom ukusu. Meni su se svidjali ovi zeleni i kraj! Smile Druge nisam imao.
Zet ima pande ali su dosta osetljivi, i ne trpe kasnije neko premestanje ako ih kasnije budes selila. Njemu jedan uginuo kad je selio akvarijum, e sad da li ga je zakacio mrezicom kad ga je lovio ili ovako, nezna se! Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 6:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolan: Hvala sto si se ukljucio u diskusiju Smile Bas to sam i ja rekla, mozda nisi procitao jer ja malo pisem opsirnije, sta ces - zensko pa brblja Wink (a i volim da izdetaljisem), ne bih da rizikujem zbog moje podloge. Nije previse krupna, mislim da je 3mm, ali su pande izgleda vise osetljivije sa tim brkovima, pa je Jovicin predlog za standardnog korija mozda bolji (ili se ja varam ili mi oni deluju nekako jaci ?)

A niste mi rekli jel imate iskustva sa Pygmy Cory-jima? Oni ostaju bas mali, a isti je fazon ribe.

I znas sta sam zaboravila, Jovice Very Happy Pa ti reci koliko volim ribe hahahah- zaboravila sam na Bebu!! Sve sam isplanirala (sad dovrsavamo plan za ribe dna al tu smo, pri kraju Wink) a zaborabih da mi u aq cuci Beba White Cloud. Ne bih da je dajem, stvarno je gotivim, al onda bi trebala njoj da dodam njeno drustvo. White Cloud MOuntain Minnows su isto tetre, pa kontam da bi isle uz Titeje ? Sta mislis (-te) ? Al da ne bude prenakrcano onda sa :


-6 titeja
-3-4 otoa
-3-4 ribe dna (videcemo jos koje, ja glasam za pigmejce jer su najmanji)
-ukupno (sa Bebom) 5 White Clouds-a.

?

I da li bi se mozda muzjaci ove dve vrste tetri nekad kidali oko teritorije (kad im dodje vreme mresta)?

Misterija Very Happy


p.s. uvece ubacijem fotke kako sada izgleda, pa procenite pliz kako deluje za ovaj broj riba, sa posebnim osvrtom na povrsinu i kvalitet podloge.
Lep dan zelim!! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 6:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jaoooooooooooooooooooooooooooo vratite me u klupu da ucim matematiku, od ove akvaristike boli glava ! Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 6:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Embarassed hihihihihi

Pa sta ces Razz Kad sam istraumirana od prosle postavke pa moram da tri put merim. A inace ja gotivim matis hehehehehe Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Jun 09, 2013 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa gotivim i ja, nego shvatas sta je pesnik hteo reci Razz

Ubacuj vise te ribe Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trazim maleziske puzeve Boksicdj Tražnja 0 Sre Okt 20, 2021 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License