Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kako povezati 3 neonke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ideja je vrh, nema šta... Bravo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 10:36 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 2:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sumi@ prigusnice su bilo gde spolja , unutar postolja ili pozadi negde, moze i sa strane. Ovo nije moje ruke delo, kao sto sam napisao Aleksandar R. je dosta lepih hauba napravio - ovo bese pre 6 godina.
Ubrzo je unapredjena i umesto plasticnih klemi su postavljene keramicke ( u neko vreme nije bilo izbora a potrebne su one koje imaju tacan razmak da bi mogle da naidju na neonku jer nisu fleksibilne kao plasticne i ne mogu se razdvajati - ako se razumemo)

U ovom slucaju su 6 radnih neonki i jedna pozadi koja vrsi funkciju nocnog svetla ( posto je ovo bilo mnogo pre LED rasvete )

Ja licno na otpadu kupujem polovne rastere "made in yugoslavia" i sa njih koristim nosace neonki na sinama , vrlo jednostavno za montazu i brzo prilagodljivo promenama. Morao bih to da slikam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 4:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rasteri su veoma bitna stvar, neonke poslagane jedna do druge zalepljene na raster su više nego slabo iskorišćene, važno je i koji je ugao rastera i koliko je neonka udaljena od njega, nisu isti rasteri odnosno odsjajivači ili reflektori za T5 i za T8 rasvetu. Po meni nema potrebe za keramičkim klemama sve dok postoje originalni prihvati ili fasunzi za T5 ili T8 grla, oni nisu skupi ako nisu u IP 65 izvedbi, čak i ako jesu to nije neka velika cifra s obzirom na cenu lampi a praktično traju večno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
akvadja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 101
Lokacija: Beograd-Ljubovija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 7:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

shonePa jel ti ovo ispod neonki folija ili nekakav lim ?
u sustini, sta imas od toga pravis pa kad dodje vreme promenis ( posto je tema UKRADI SAM Smile )
sve u svemu nije struja za igranje tako da saveti uvek dobro dodju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 7:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rekli ljudi da su "rasteri" bitna stvar, usmerivači svetla, obično od tankog lima veoma pogodnog za oblikovanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
akvadja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 101
Lokacija: Beograd-Ljubovija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 7:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok za rastere Smile nego kod shonePa vidim da ima nesto ispod neonki pa me interesuje sta je, provukao je kablove ispod toga ali ok mozda ima i ulogu rastera Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

akvadja@ lim je u pitanju , Aleksandar je to kupovao negde u Bgd ,neka molerska radnja, davno bese. Bio je bas tanak i lak za oblikovanje a najbitnije sjajan kao ogledalo.
Dosta smo raspravljali koliku ulogu ovaj "raster" ima u ovoj haubi jer je velika povrsina cevi, no cim je tu ne moze da skodi , sto znaci da moze samo da koristi...Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo je improvizovao ali imam par zamerku majstoru zasto si sve stalio sve u luster kleme kad treba da zamenis neonku moras prvo da odvrnes sraf pa izvadis klemu isto tako i za startere jednostavnije je kupiti grla i nosace za startere samo odvrnes cev i gotovo, i mislim da nije trebalo da stavljas neonke da jedna dodiruje drugu bas, trebao si malo da ih razmaknes, poz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
akvadja
Akvarista



Registrovan: 22 Mar 2012
Poruke: 101
Lokacija: Beograd-Ljubovija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako sam upućen majstor nije ni učestvovao u razgovorau nego je Shone postavio sliku jel da?
a za startere si potrefio i ja sam za sto lakse varijante Smile tako je i kod mene dosta omaski u improvizaciji Smile svejedno zato ste tu Smile smo tu Wink
OVO JE NAJBOLJI SAJT KOJI SAM POSETIO SmileSmileSmile
ali zaista da ne duzimo , ako neko jos ima nekakvih šema neka postavlja ovde ili negde uvek zatreba
a za lim npr ja imam na poslu nekoliko parčadi pogledaću kolika pa će da ih ubudzimo u buduću haubu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Salvatore: Bicu slobodan da ti odgovorim umesto ShonePA. Dakle ko se bavi akvaristikom unazad 10 godina sigurno pamti kakva je situacija bila sa nabavkom bilo kakve opreme pa i najprostije elektro opreme. U vreme kada je gore navedena hauba nastala tesko je bilo nabaviti bilo koji nosac za T8 rasvetu osim onih standardnih od 6-7cm koji su zauzimali duplovise mesta nego kleme o nosacima za t5 se nije ni mastalo. Rasveta na klemama je u to doba bila prava inovacija i prihvacena od strane svih. lako je danas biti majstor kada je proradio i eBay...

Jos jedna napomena. pre neki dan sam trazio nosace za t5. Od 5 prodavnica u obrenovcu samo je jedna pristala da mi naruci jer u ponudi naravno nemaju i kad su stigli smorio sam se kao pas jer nisu samostojeci pa sad moram da izmisljam posebno nosac za cev...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 10:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i mog skromnog predloga. Ovako sam ja to zbudzio kod mene u haubu. Inace to je kombinacija t5 i t8 rasveta. Ima tu i klema i pravljenih reflektora...ma za svakog po nesto:)

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 10:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Salvatoree@ koliko cesto menjas neonku ?

Jednostavnije je sve kupiti gotovo a onda se ova tema ne bi nalazila u DIY forumu Wink

Cenim i postujem razna misljenja ali ako bolje pogledas slikice na prethodnoj strani uocices da bas i NEMA mesta za razmak izmedju cevi pa shodno tome...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
blenki
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 28 Jan 2013
Poruke: 58
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Pon Jun 10, 2013 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam ludo pitanje sta bi se dobilo kada bi umesto rastera stavio ogledalo dali bi bilo nekog efekta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 1:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijalo bi na sve strane a manje gde treba. Uzmi parče folije, upali lampu i ugasi ostalo svelo. Sad stavi da se svetlo odbija od ravne površine, pa stavi da se odbija od polukružne i videćeš razlike u fokusiranju svetla. Ovo sad iz fotografskih iskustava, svetlo možeš da usmeriš tačno kako ti treba, ali je mnogo lakše sa limom koji oblikuješ kako ti odgovara i dodatno što je sama konstrukcija neuporedivo lakša nego sa ogledalom.
Svaka malo bolje opremljena prodavnica ima rastere, sve zajedno sa prigušnicama i starterima u kutiji, ako se ne varam cene su oko 2000 pa naviše.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jun 11, 2013 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je nesa69 upravu. Bolje je kupiti raster... Naravno,ako je potrebno dobro,jako i lepo usmereno svetlo... Ja na starom akvarijumu imam neku fabričku haubu,ne znam tačno čiju koja nije bog zna šta. Na nju sam dodao još dve neonke sa strane da bih postigao šta hoću u dyi varijanti. Video sam ovde onu foru sa rasterom od plastičnih cevi. Završava posao ali iskreno mislim da bez dobrog rastera nema pravog efekta i jačine cevi...
Naravno staviš više cevi pa time nadoknadiš to što se rasipa zbog lošeg usmerenja svetla. Smile Sad kome je koliko bitno i koliko kvalitetno svetlo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve ribice neonke akuar Na poklon 1 Uto Dec 13, 2022 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Armatura za neonke? milan64586 Rasveta 0 Sub Feb 27, 2021 10:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License