Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sta ja imam da ponudim a sta ''trazim'' od riba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 11:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi ljudi,

resena misterija Smile


Kolega Jovica je vec video na fejsu - uzela sam
Image


Ispiti u punom jeku, pa nisam smela da ulazim na ovaj super-zarazni forum Wink


Uzete malo po malo, trenutno imam 10 komada (sa sve mojom Bebom) i bogami, odlicne su! Mnogo zabavne, lude, drze se jata 4 m i 5 z je sada + Beba ciji pol ne znam i dalje naravno. Primetila sam da vole jaci protok, tako da im pored mog famoznog filtera (o tome cu posle Sad ) ukljucim i rasprzivac (koji sam inace razborama drzala iskljucen jer je jak i uz njega nisu mogle da plivaju:P) i nije im dobro kolko se zezaju, ulaze u struju skacu - ma cudo jedno su!!
Grejac mi nije upaljen, posto su one sub-tropske, sad cu i da ga izvadim, nema smisla ruzan je. Temp. je 22-23-24, rado bih im ja drzala na 22 jer to gotive, ali ne mogu sada da mislim i da vas davim i za hladjenje akvarijuma Wink A i nije im lose, obzirom dai h inace drze sa tropskim na 26.

Tako da ta famozna misterija je resena ! Very Happy Jeeee, mnogo sam srecna i zadovoljna!
Hvala svima! Smile

Nista drugo necu uzimati, necu da rizikujem pandine brkove, niti da kontam kako ce ko s kim - imam njih i volim ih i super su neka imaju 54l samo za sebe, nek uzivaju! Tu su i helene i to je to.


Filter: Jeste Neso - glupi fabricki stakleni poklopac je u pitanju. Mozda bi i mogao da se secna da se zakaci hang ili kanister ALI iskreno ne cima mi se sada (bas sam u brzom zivotu) a i nemam alata ovde Sad Ako budem primetila da treba menjati nesto, uzecu to sto mi je taj prodavac nudio - jeste unutrasnji ali ima vise vrsta filter materijala i samim tim ce biti bolja filtracija. Hamburski sundjer filter deluje fantasticno (s tim sto ne razumem bas na komp principu radi) ali to zahteva da se sve povadi da bi se on lepo namontiro tako da ne. Za sledeci put cu zapamtiti Wink




Cvrc, mozes da odahnes Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 17, 2013 11:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno sam znao sta ce biti Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 12:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pobednik talasi talasi ojha pijanka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeeeeeeeeeeeeeee Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

A kako si znao, Cvrc ? Kad sam se bila zalepila za titeje, kako si znao da uzimam Beli Oblak Smile (pazi kako zvuci, ko neki indijanski poglavica kad se prevede hahahaha) - ovde ih zovi Chinese Danio.


Mnogo su mi gotivne ribe, carice su!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 12:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa gledaj to ovako Smile

Oljisa ::

A kako si znao, Cvrc ? Kad sam se bila zalepila za titeje, kako si znao da uzimam Beli Oblak Smile



A onda Smile
Oljisa ::
Mnogo su mi gotivne ribe, carice su!


Sama si odgovorila Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aj,nek je sasrecom!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala hvala! Very Happy

E ljudi pa ove ribe su potpuno nenormalne Very Happy Very Happy

Pazite ovo (cak sam i snimak na jutjup upload-ovala, iako to ne radim nikad), ne znam sta da radim, dal da im dozvoljavam ova adrenalin-dzanki ponasanje, ovo stavljanje glave u torbu, ovo lansiranje u ogromne visine, ovu ludost i zescu zabavu:

Shocked

Na minut:01 se pripremaju za poletanje, jatno.
I ubrzo odustaju, ko zna sto. Prva bacanja u nebesa vide se posle 2. minuta.
na 3:21 vse cela gomila riba prikljucuje od odozgo Razz
I na kraju zajednicko lansiranje!

Nije lako za gledanje uzivo. Mislim zabavno je ali brate ribe lete ko lude!


Koja pisho riba ahahahaha


Inace su od 1. dana jatne, solidno, ali sada - sada im je misija okupljanja u jato da se zajedno lansiraju covece!!!! I to mahom muzjaci, mada ima i jedna muskaraca.
Ja znam da one u prirodi zive po vodopadima, brzim vodama, i da sam ih jakom strujom u aq ganula u zicu, ali brate nenormalne su. Stra' me da ne zviznu glavom u sprej bar Shocked

Jedna jeste zviznula glavu, danas cim je akcija pocela (danas sam izvadila grejac i promenila kako filter stoji), reko ode riba coveceeee! Kad ona nista, nastavi. Od tada sve. Sve sve sve, u grupi. Niko se nije zveknuo - fora im je da dodju do vrha, pa da predju do druge strane gde ih ceka masa baloncica od rasprsivaca Very Happy I to je to. Vidi se da mogu da iskontrolisu svoje ponasanje, tacno vidim da svesno to sve rade. Meni drago da se one zabavljaju al reko da se ne polupaju ? Razz

Kontam da se i u prirodi zveknu o kamen i to, i da su nekako kul s tim, al sta ja znam........

Potapajuca filter-puma je nesto bas silna, ne mogu da se setim koliko l/h ali mislim da se vidi na mom amaterskom snimku da te ribe leteeeeeeee
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iju, pa ja zaboravila snimak, eve ga:


http://www.youtube.com/watch?v.....e=youtu.be
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 10:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo nek je jurnjava, da nije dosadno! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ali Jovice, da li im je malo opasan ovaj njihov sport? Jesi pogledao kad se lansiraju pa tamo negde zamalo da se zveknu o sprej bar ?
Luuuudo se zabavljaju, i meni srce puno, sto jes jes !


I znas sta, mozda ja o njima sudim iz moje, perspektive bednog plivaca/ronioca - one su ipak ribe i znaju sta rade ! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi ti njima pregradno staklo, da ne zavrse na patosu kao moj sijamac i zebrica, a sto se tice udaranja, naucice raspored, pa ce znati za u buduce! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahahaha naucice raspored Smile Vala bas!

A na koje pregradno staklo mislis ? Imam poklopac. On moze da se skonta kao pregradno staklo izmedju zivota i smrti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini, zaboravih da si pisala vec da imas haubu. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Uto Jun 18, 2013 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma opusteno, kako da popamtis kad ja samo meljem Smile

Znaci, lansiranja neka idu kad i koliko se njima hoce, ja da ne brinem ? Evo upravo se skupljaju i zalecu joooooj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Trazim maleziske puzeve Boksicdj Tražnja 0 Sre Okt 20, 2021 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 40 L akvarijum, savet za broj riba uki01 Ribe 4 Čet Apr 15, 2021 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ime riba ? Trifke98 Afrički ciklidi 1 Čet Apr 08, 2021 10:13 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License