Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 LED rasveta 5x20w Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 12:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Nisu imas po meni jedne od ozbiljnih prodavaca LED rasvete, pronadji, ni ja nemam odmah sada da ti posaljem link.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 20, 2013 12:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 1:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozemo li se vratiti na ono pitanje zbog kojeg sam otvorio temu, a ja cu se vec snaci oko toga gde ih kupiti i kako (jednostavno sam resio da probam sa led rasvetom). U pitanju je biljni ak i treba mi savet oko boje svetlosti, tj koju kelvinazu uzeti, da li samo 6500K, ili recimo kombinovati 6500K i 3000K, ili neku drugu kombinaciju, npr vidim kombinuju belu, plavu i crvenu, koja je po vama optimalna i dobitna(ako moze ukratko i zbog cega)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

6500K belu, mozes i vise slobodno, a sto se tice crvene i plave, moze da bude jako korisno, ali valjalo bi da znas talasne duzine na kojima te diode imaju vecinu emisije, pa da prodiskutujemo. Kada bih sada radio LED rasvetu za biljni akvarijum, stavio bih recimo 50% belih 6500K, 30% plavih i 20% crvenih. Ovo je samo ideja, nije zasnovana na naucnim cinjenicama. Smile
Valjalo bi napraviti neke testove, te diode nisu sampioni ni po pitanju CRI, pa moze da se desi da pola boja iz spektra ne mozes da razlikujes, sto ce znatno srozati efekat koji akvarijum ostavlja, pod uslovom da je lepo uredjen, naravno.

Jos jednom ponavljam, ne odgovaram te od LED svetla, samo zelim da budes svestan svih cinjenica.
Jesi razmisljao o napajanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan001i
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2013
Poruke: 60
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pet Jun 21, 2013 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Renoviram sprat u kuci, gde sam vec isplanirao akvarijum, pa sve dok ne zarsim nista od akvarijuma, i eto razloga da istrazujem malo i probam nesto novo, mada nije iskljuceno u sekundi da se vratim na standardne fluo cevi Smile Odgledao sam mng i klipova, i procitao mnogo tema po raznim forumima i ima mng resenja, npr kao one od 20w sa svojim driverom posto rade na 30-36w, zatim od sam video i spajane na jedan driver sa ebay, pa i spojene na napajanje od kompa, sve u svemu najvise zavisi za koje se diode opredelim... Ima i resenje za imitaciju dnevne svetlosti, da se postepeno pale i gase, ono sto bi svi voleli da imaju Smile te primere i slike cu ti poslati na pp zbog zabrane reklamiranja. Prvo sam razmisljao da stavim sve od 6500K, ako ne bude nista od ovih italijanskih mislim da cu uzeti ove kineze, 10 komada od 10w za 15$ i drajver za njih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka LED rasveta Japonikus Tražnja 0 Uto Apr 12, 2022 2:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta Stefanbgd Tražnja 0 Uto Jun 01, 2021 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DIY led rasveta za morski. xxxvelja Uradi Sam (DIY) 12 Uto Mar 16, 2021 2:06 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Diy Led rasveta Malina Rasveta 3 Sre Nov 18, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License