Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hang on filter Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro, hvala vam, sutra idem pa cu videti neki od 50-200l/h valjda cu naci!
HVALA!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 10:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

ZEXM1994
Akvarista



Registrovan: 17 Jul 2010
Poruke: 547
Lokacija: Lajkovac

PorukaPoslao: Sre Jan 19, 2011 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Samo da dam jedan predlog ti hang on filteri se mnogo brzo kvare da znate samo bolji su oni mali obicni Smile ja sam takva 3 promenio isto za stari akvarijum od 40l i onda sam na kraju morao da uzmem onaj stakleni koji je dosta bolji Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I za ove filtere puno toga zavisi od proizvođača. Koliko para, toliko i muzike, važi i ovde. Ako izdvojite novac za Aqua Clear, Aquatic Nature, Fluval C serije, nećete imati problema kao sa Resun, Atman...Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima, ipak uzeo sam taj hang-on filter ALEAS xp-07 radi super i nema nikakvih problema, ima i slavinicu za stelovanje protoka. Jedino sto me jos interesuje jesto to, da li mi treba jos i vazdusna pumpa za unos kiseonika u vodi ili moze bez nje(samo hang-on)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bojan86
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2011
Poruke: 743
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi koliko imaš ribica i biljaka u akvarijumu. Ako ti je nivo vode niži, samim tim duža je putanja mlaza iz filtera do površine vode i ubacivaće više mehurića, a ako ti je nivo vode tik uz otvor za izlaz vode iz filtera, može se desiti da ubacuje nedovoljno mehurića tj. vazduha. Sve je to diskutabilno. Ako imaš par biljaka, ne previše ribica i nivo vode nije previsok, onda ti ne treba. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanja.lazovic
Akvarista



Registrovan: 18 Dec 2010
Poruke: 123
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Čet Jan 20, 2011 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2013 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikad nisam imala hang on i sad citam i citam i ljudi deluju zadovoljno (za spoljasnji stakleni sada nemam uslova, a za kanister nemam lovu Wink).
Koji bi preporucili za akvarijum od 60l (visok je cak 50, mozda je vazno to da naglasim)? Koja marka i koja jacina?

Posto imam fabricku haubu, prostor na koji moze da se zakaci filter je nepunih 12 dugacak a visok nepuna 3cm. Da li je to premalo?
Hvala!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2013 10:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hang on atman hf0400, ako moze da se uglavi u tih 12cm! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sre Jun 26, 2013 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam kako je u Belgiji, ali ovde kod nas i nije baš neki veliki izbor hang-on filtera, tako da verujem da 90% ljudi koji koriste hang-on, koriste neki od Atmanovih filtera. Samo je pitanje brojke, tj veličine filtera, što zavisi od litraže akvarijuma: HF-0100, HF-0300, HF-0400 itd.

Kod mene su trenutno dva akvarijuma u pogonu, jedan od 33 i jedan od 57 litara. Na oba je nakačen po jedan Atman HF-0300 i zadovoljan sam kako vrše filtraciju.

Kertridži su odavno završili svoju prvobitnu funkciju i zamenjeni su DIY varijantom. Verujem da i ostali isto tako rade, samo su verovatno u pitanju nijanse ko je čime i kako izvršio zamenu.

Ono što takođe mogu da pohvalim je to da su izuzetno tihi, gotovo da se ne čuju. Jedino ako je filter dosta iznad nivoa vode u akvarijumu, pa voda iz filtera pada sa određene visine, može se čuti žuborenje vode, kao potočić ili fontanica neka. I ponekad ako uvuku neku travku ili listić, ili ako se zaglavi mehur u propeleru, onda znaju da zazuje.

Oljisa ::
prostor na koji moze da se zakaci filter je nepunih 12 dugacak a visok nepuna 3cm. Da li je to premalo?
Hvala!!

Evo sad sam i premerio, širina HF-0300 iznad ivice akvarijuma je 11.5cm, a visina oko 4cm, tako da bi ovo bilo poprilično tesno za progurati kroz otvor tvoje haube. Jedino da se nađe nešto manje po dimenzijama, a ne manje po snazi. Možda bi ipak neki unutrašnji potopni filter bio bolje rešenje?

Prošetaj po okolnim akvarističkim prodavnicama i vidi najpre kakav izbor imaš, pa eventualno da te onda posavetujemo šta da radiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala lepo kolege!

Znas kako, netcrush-u, mozda bih i ja mogla da isecem taj 1cm jos ako je taj filter tako dobar ! Smile

Ovde je malo nezgodno sto imam samo 1 radnju u gradu (uzasnuuuuu - groblje riba i bahati prodavac monopolista) a ostale su min 30minuta busem. Idem prekosutra, pa cu da odradim turu. Malo je smor prvo obilaziti, pa posle odlucivati i - opet se vratiti mozda i na prvu poziciju. Unutrasnju bih gledala da izbegnem kako znam i umem- u prvom akvarijumu (srpskom) imam 3komorni stakleni spoljasnji i kad poredim koje muke imam sa 2. akvarijumom i njegovim unutrasnjim (vrlo redovno ciscenje) onda ne zelim da u 3. imam unutrasnji filter. Mislim da je 50l sasvim super za hang, samo da nadjem dobar i da pasuje (ili i malko da secnem haubu).


Meni zubor vode ne smeta, naprotiv, i ako nema nista vise od toga maltene to je savrseno. Samo, ovde su Atman bas slabo zastupljeni..... Do sada nisam vidjala, ponekad unutrasnja pumpa i to je to.Zato kanistera ima kolko hoces- traze ljudi valjda, moze im se Wink

Malo pitam pa cu da skitam, jer mi je prilicno hitno da postavim sve i krenem sa cikliranjem. Iz milion razloga.
Oticicu u radnje onda prekosutra pa javljam sta sam nasla.
Osim Atmana (daj boze da ga nadjem), sta mi jos savetujete da mozda impulsivno kupim Wink (mrzece me da se vracam tamo, osecam)


Koje marke?
Imacu u glavi dimenzije u koje mora da stane + da obrne 4-5 puta litrazu za sat.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 3:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo sad gledam, šta bi sve moglo da dođe u obzir, a da je hang-on.

Od ovih poznatijih marki za koje ja znam, vidim da Sera, Tetra i JBL nemaju na svojim sajtovima hang-on u ponudi. Za sada sam našao kod Eheim-a "Liberty 75". Eheim je ozbiljna marka, tako da bi i ovaj filter trebalo da je kvalitetan.
http://www.eheim.com/en_GB/pro.....escription

Evo, našao sam i kod Fluval-a, oni ih zovu "clip-on", imaju neka dva modela C i AquaClear. Tebi bi možda odgovarali C2 (do 115l, protok 450l/h) i AquaClear 20 (do 75l, protok 378l/h):
http://ca-en.hagen.com/Aquatic.....p-On/14001
http://ca-en.hagen.com/Aquatic.....ip-On/A595

šta znam, i Fluval je marka za poštovanje, trebalo bi da su ok filteri.
Nekako mi deluje da je moguće da ćeš naići na nešto od ovoga, sad samo vidi da li po dimenzijama mogu da se uklope u taj tvoj otvor na haubi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 9:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored ovako dobronamernih saveta i informacija koje si mi dao, sigurno cu imati srece i da nesto nadjem! Smile
Super, hvala.

I ja sam videla Liberty 75, u krajnjoj crti mozda uzem i Eheim pickup 60 (iako je unutrasnji, nasla sam dobra iskustva).


Lep dan zelim! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moca
Akvarista



Registrovan: 14 Apr 2013
Poruke: 126
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tamo negde se prodaju rupicaste stakleno keramicke kuglice(na YT sam video da ih zovu BIO MOTION).Kazu da su zaje.... vek,sto se tice prostora za bakterije,pa ih koriste kao pojacanje bioloske filtracije tako sto ih npr. ubace u flasu ili cev,dole naprave sistem kao za sundjer filter,a gore kroz rupice izlazi voda i vazduh.
To je potopna varijanta,moze da se zalepi za staklo i da se sakrije,nije lose.
Na YT ga zovu MOVING BED FILTER.
Izvinjavam se sto ne mogu da postavim linkove i sto nisam detaljnije objasnio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema frke, sad sam nasla na YT Smile
Dobra stvarica sigurno, ali samo dodatak bioloskoj. Ja se i dalje nalazim na mehanickoj, sto se tice novog aq Smile
Sutra, akobog da!! Da kupim filter, neke biljke i veeeeeeeliko i vitko drvo i da ukljucim cikliranje, JEEEEEEEE!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

šta bi na kraju? Nađe li kakav filter? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License