Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa visokom temperaturom u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2013 12:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ni aeracija ne moye da pomogne kada ubacuje vazduh koji je 35stepeni u prostoriji.
Ako nemate klimu u toj sobi onda flase kao sto kaze Del Pieroooooooo!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2013 12:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 24, 2013 12:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="Del Piero"]Moj predlog za smanjivanje temperature (iz iskustva, kako sam ja to radio u velikom akvarijumu)
Zamrznuti 2--3 flase vode, neke ono tipa 2l, sto mu prakticno dodje 6kg leda....
Zamrznute flase se najnormalnije ubace u akvarijum gde se drze dok se led potpune ne otopi, garantovano spusta temperaturu, barem toliko da nam ljubimci prezive paklene dane.
Resenje ako se gleda sa neke vizuelne strane mozda i nije nesto, ali su moje ribice zbog toga godinama izdrzavale leto.
Zhorz ::
orz"]ni aeracija ne moye da pomogne kada ubacuje vazduh koji je 35stepeni u prostoriji.
Ako nemate klimu u toj sobi onda flase kao sto kaze Del Pieroooooooo!!!!

Ali da pojasnimo, da ne bude zabune. Ne vazi za sve isto pravilo. Ako imate akvarijum od 30l i ubacite flasu od 2l sa ledom, mnogo ce naglo pasti temperatura. Smrznite vise komada, bar jedno 5-6 flasa pa na smenu, i obavezno pratite temperaturu, nebi snelo vise od 2 stepena +/- u toku dana da oscilira temperatura.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tosa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Jun 2013
Poruke: 7
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2013 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za takve prilike sa temperaturom ja sam sebi napravio hladnjak i vodu hladim areacijom.
Kupio sam storopor 5cm debljine i onaj najgusci i najtvrdji. Od njega sam napravio kutiju. u kutiji sam napravio jedno malo postolje na cemu stoji vazdusna pumpa.Oko pumpe stavljam zaledjene kese sa vodom (kese za meso) Izbusio sam malu rupu taman toliko da moze crevo od pumpe da prodje a sa druge strane kutije izbusio sam vise malih rupica da moze vazduh da ulazi.
Za aeraciju imam crevo dugachko 30cm koje mi ide po sredini akvarijuma i lepo hladi vodu. Ja sa tim uspevam da odrzavam temperaturu na 26 stepeni. svaki dan zamenim 3 kese sa zaledjenom vodom. prosto je i efikasno.

Cim nabavim aparat za slikanje dobicete i slike da vidite kako to izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jul 06, 2013 4:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svka cast za ideju...vredi pokusati....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License