Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 50 l mora ... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2013 3:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo ti to izvadi sto pre, akvarijum ti je na pola cikliranja a ti bi da ga otrujes amonijakom i da pokrenes novi ciklus Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2013 3:58 am Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2013 5:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedini recept za uspesnu morsku akvaristiku je iskljucivo strpljenje.
Lako je reci, a tesko poslusati na samom pocetku, ali ja se trudim da sve radim skolski i po oprobanom receptu, i nema glava da boli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2013 6:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem. Izvađeno sve. Mislio sam da vidim pred test vode da li bakterije rade svoj posao. Da ako ne skoče no3 u neke astronomske vrednosti to je to. Ali nisam mislio o tome kolike su te vrednosti itd... Skontao sam sad... Smile... Hvala na savetima ljudi... Da, na izgled i miris voda je i dalje normalna, bar izgleda kao i do sada.Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Test vode radim u ponedeljak. E sad imam jednu ideju! Very Happy Da li da menjam deo vode i ako da koliku količinu pre testa? Mislio sam da uzmem uzarak vode pre i posle zamene i uporedim vrednosti. Testiranje će da odradi kum u laboratoriji tako da će biti veoma precizno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 8:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

_Petar_ ::
Ako sve bude islo po planu, menjaj 10% posle mesec dana. Smile
zop
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Jul 12, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bih da budem indiskretan ali koliko kosta ova low-low varijanta? Sory za off.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sub Jul 13, 2013 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aleksandarm ::
Test vode radim u ponedeljak. E sad imam jednu ideju! Very Happy Da li da menjam deo vode i ako da koliku količinu pre testa? Mislio sam da uzmem uzarak vode pre i posle zamene i uporedim vrednosti. Testiranje će da odradi kum u laboratoriji tako da će biti veoma precizno...


Prvo izmeri parametre, da vidimo sta ce da kazu pa cemo videti koliko vode da menjas Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jul 14, 2013 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

milan1ns ::
Ne bih da budem indiskretan ali koliko kosta ova low-low varijanta? Sory za off.


Ništa, ništa... Ne vidoh pre poruku. Možda ne budem baš u dinar precizan... Akvarijum, pumpu i grejač sam imao od slatkovodnih. Tj. akvarijum sam dobio od kolege kome par godina skuplja prašinu u garaži. Rastrubiš malo kod poznanika i prijatelja i vrlo brzo se nađe neko ko nije shvatio akvaristiku kako treba pa ne uspeva u tome a oprema mu pravi gužvu... Smile Da, za kamen, polovan (krenuo čovek sa morem ali mu se razlepilo staklo) 5kg neke 3000 din, so i hidrometar oko 2500 din. Kupio jednu armaturu za T8 za 800din. Postolje i nosače za rasvetu sam sam pravio od hrastovine koju imam kod ujaka. Da ne računam šrafove za drvo i stopice gumene bilo nekih 200 din možda. Znači za sada nekih 6500 din. Treba za sada da kupim dve neonske cevi a kasnije još dve planiram. Jedna je oko 1500 din. I planiram da uzmem još 1kg svežeg kamena da dodam što je još nekih 1500 din. Ovo naravno ako odobre supervizori Igor i Petar... Very Happy ... E, posle, što se tiče korala i riba i ostalih organizama kada koliko možeš...
Ukratko, ne bih ništa manje novca dao da sam pravio neki iole ozbiljan slatkovodni akvarijum... Bar po mojim proračunima...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan1ns
Akvarista



Registrovan: 19 Feb 2013
Poruke: 48
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 14, 2013 8:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

videcemo do kraja... s tim da slatkovodni ozbiljan je 150l (bar) sa gomilom svega a ti sada imas kamen i akvarijum Laughing

Svaka cast i praticu ti temu jer mastam o morskom jos od prvog dana... Samo napred i ne odustaj a ja kada naucim dovoljno o slatkovodnim aq mozda budem imao para za neki barem kao tvoj. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Ned Jul 14, 2013 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ne brini što se tiče toga jel znaš ili ne znaš. Koliko ja vidim slatkovodni deo nema mnogo veze sa ovim sem toliko da stekneš iskustva da znaš kada si napravio dobru ravnotežu u vodi... A i prednost ovog low budžetnog mora je ta što ne zahteva mnogo za start. A posle kao i sve, što više širiš više trebaš da daš. Isto sam i ja mislio dok nisam krenuo ali sad vidim da nije nešto bog zna za finansije (dok ideš u okviru ove low priče, naravno). I ovde možeš da odložiš malo stvari. Npr. dok nemaš korale svetlo da ti skoro i ne treba. Ja se trenutno služim sa dve štedljive sijalice i dve kineske lampe... Smile . Koliko da vidim kakva je voda za sada... Smile Mada kada uzmeš svež kamen svašta možeš da očekuješ da "iskoči". Very Happy . E jedino je zahtevan po pitanju strpljenja a treba ga mnoooogo više nego u slatkoj vodi. Mada kasnije je nagrada stvarno odlična...
Hvala na podršci i trudiću se da iznesem svoja iskustva . Da ne idemo više u off.. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo stigao test vode ljudi... Ja cu da vam prikazem rezultate a vi pricajte sta dalje... Very Happy

pH 6,53
Elektroprovodljivost ogromna ali i za ocekivati (slana voda)
Ukupna tvrdoca 336 mg/l ili 18,8 dH
PO4 0.12 mg/l
NO3 35 mg/l
NH4 < 0,03 mg/l
NO2 0,03 mg/l
Fe <0,03 mg/l
Cl2 <0,05 mg/l
Cl- 205,43 mg/l
KMnO4 318mg/l
Mn <0,05 mg/l

E kum treba da uradi proracun za kolicinu kiseonika na osnovu ovog permanganata...
Koliko vode da menjam na osnovu ovoga? Da, uzimajuci u obzir da gradska cesmusa u sebi ima oko 3 mg/l NO3
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2013 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cl je hlor....ali ne valjda ovaj sto je u cesmusi....
to je jedino sto (ja) vidim da je povecano ali neznam sta je Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz česme može da bude ovaj Cl2 mada i ovaj Cl- kao katjon može da bude od njega jer se lako rastvara. Mada u morskoj vodi katjon hlora bi trebalo da bude više od soli... E sad čekam da mi kažu koliko vode da menjam zbog nitrata.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igoRR
Akvarista



Registrovan: 25 Nov 2011
Poruke: 215
Lokacija: Kalemegdan

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nitrati i fosfati su ti visoki (no3 i po4)

no3 drzi 5-10 a po4 0.02-0.1 za tu vrstu akvarijuma, za neke druge akvarijume idu i drugacija pravila Wink po ovome sracunaj koliko vode da promenis ali imaj u vidu da naprimer u akvarijumu od 100litara ako imas 100mg/l No3, sa zamenom od 50litara vode ne mozes da spustis nitrate bas na pola nego ces spustiti odprilike na 60-75 Wink

nemas u spisku karbonanu tvrdocu (kh)a to ti je jako vazan parametar u moru Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Jul 17, 2013 1:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok. Ništa sada ide ispitivanje... Sad ću da se bacim na mozganja pa javljam šta sam uradio i koliko sam menjao...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta doneti iz mora?? CristopherMoltisanti Korali i ostali Organizmi 4 Sre Jun 16, 2021 7:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Na minut do mora VusaBEJBE Morski Akvarijumi 6 Sub Dec 14, 2019 10:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Haus des meeres - Kuca mora Bojan Razno 3 Sub Jan 06, 2018 1:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda iz mora za gupike. ccmuva Guppy fun club 2 Pet Dec 01, 2017 8:52 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mora li filter stalno da radi? spectrum Početak u akvaristici 10 Uto Jan 03, 2017 4:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License