Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sijamski Borac Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Tosa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Jun 2013
Poruke: 7
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam plavog Borca. U poslednje vreme poceo cudno da se ponasa. Izgleda kao da ga je mrsko da pliva i samo se zavuce pored kamena i kao da spava(miruje). Kada hranim ribice ode na povrsinu jede i opet se spusti dole.

Imam akvarijum od 80L. Spoljni filter. Aeracija i 2 vrste biljaka. Jedna je ona sto pluta po povrsini a druga ima dugacke siroke listove.

Od ribica imam 6 gupika zebricu black Moly i jednu zutu moly cistaca i 4 plave neonke i plavog borca
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 9:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2013 1:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko sam ja kod moga sijamca primetio nista to nije strasno već samo tako vole da odmaraju...Nema
potrebe za brigom....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2013 2:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da upadnem i ja ovde ako se ne ljutite. Moj borac je stalno na povrsini kao da lezi na listu i oko mu je naduveno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Tosa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Jun 2013
Poruke: 7
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Sre Jul 03, 2013 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala Petrovic. Sada mi je malo lakse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Pon Jul 15, 2013 1:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vrlo je moguce da je ostario, borci su ribe koje ne žive dugo. Posle određenog iskustva u držanju riba može da se prepozna stara riba. Kao i kod starih ljudi i stari borci nisu preterano aktivni.

Shuki_79 u slučaju tvog borca najverovatnije je neki problem sa kvalitetom vode. Tada često nastaje egzoftalmus (oko kao da je iskočilo iz očne duplje). Pored ovoga, takođe se javlja i kod starijih riba kojima je slabiji imuni sistem. Ako su ostale ribe u redu i ne pokazuju bilo kakve poremećaje, onda se najverovatnije radi o staroj ribi. Tome u prilog ide i to što se često odmara i pravi pauze u plivanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
petrovic_n78
Akvarista



Registrovan: 21 Okt 2011
Poruke: 99
Lokacija: Mladenovac

PorukaPoslao: Pon Jul 15, 2013 2:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj borac je se tako odmarao dok mu nisam ubacio zenku a onda je podivljao i odjednom nije vise bio lenj....A pre nje je znao da drma ko buva na tarabi satima,da sam pomisljao cesto da je uginuo...100 puta me je prsekao tako...A sa zenkom mi je cak ubio 2 zebrice i jednu naterao da iskoci iz aq,i 3 skalara mi je stamanio... Crying or Very sad Crying or Very sad Sad Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci da ubacim zenku pa da vidim. Inace u aq je sa diskusima, ramovima, neonkama i dr... Sve ostale ribice su u redu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Tosa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Jun 2013
Poruke: 7
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Uto Jul 16, 2013 6:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovog borca sam ja dobio od starca kada sam kupio akvarijum.Kod njega je bio vise od godinu i kod mene je sada 4 meseca. Nije mi vise lep kao neki novi koje sam video u pet shopu. Video sam jednog prelepog crvenog (cena 225 din ) a zao mi da dam ovog...nekako sam se vezao za njega. Jako je spor pa njega moram posebno da hranim. Od kamenja sam napravio neku malu pecinicu i tu se on zavlaci .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tosa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Jun 2013
Poruke: 7
Lokacija: Srbobran

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginuo borac Crying or Very sad bas mi je zao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tijanica93333
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Avg 2013
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 5:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam borca 2 godine, u kugli. Prekjuce je bio kao osamucen, bez orijentacije, izvrne se naopacke, pomislila sam nema kiseonika,jedva ispliva na povrsinu da udahne...promenila sam vodu i juce je bio super. Ali nece da jede,i vidim danas otpao mu deo repa :O Rep mu se sav ofucao. I na donjem peraju ima kao neku zlatnu fleku, bukvalno je zlatna,ali to ima vec duze vreme. Ima neki lek? I nece da jede... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 5:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bez ljutnje evo ti savet...Jadnu ribu u teglu i u friz ili u Dunav,nemoj da se muči.A ako želiš da držiš ribe kako treba,baci tu kuglu,iščitavaj forum i nabavi sebi aq od oko 50l i kreni kako treba.A predpostavljam ovako:amonijak...Nije ta kugla ciklirana,a ne verujem da bi idrzao 2 godine u kugli?Kugla je najgore mučenje koje možeš da prirediš ribi...Sačekaj da ti ostali odgovore ali ja ostajem pri svojem mišljenju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tijanica93333
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 09 Avg 2013
Poruke: 3

PorukaPoslao: Pet Avg 30, 2013 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uginuo moj Firči. Ali jeste bio 2 godine u kugli bez filtera,pumpe...i kad sam ga kupila vec je bio odrasla ribica,i stvarno nisam imala neke brige oko njega. A imam veliki akvarijum od ranije,ali batalim ribice, tuzna saam Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Poklanjam dva Crossocheilus Siamensis... tiberi Na poklon 1 Sre Okt 25, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License