Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija biljke Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz svima dobila sam ovu biljku,rečeno mi je da je gupi trava...Posle pogledam na forumu ali nije gupi trava.Koja je biljka u pitanju i gde se sadi,koliko raste i da li je zahtevna?Znam da je slika lošija,slikano je telefonom (samo 5mp kamera Sad ) plus sam je kompresovala plus nisam neki umetnik sa slikama Laughing Hvala unapred
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 8:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 8:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebala bi biti Egeria densa.
pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pogledala sam sad na forumu i ja mislim da je Egeria Densa u pitanju,jel može ona u srednji plan pošto već imam tri biljke u zadnjem ili da li može Valisneria u srednji plan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E Densa u ne baš sjajnoj formi, ili je takva slika.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Egeria moze da poraste poprilicno,ali isto tako mozes i da je stalno skracujes tako sto umesto stare posadis novi pelcer duzine petnaestak cm,mozes da grupises ta tri komada,a mozes da je pustis da pliva po povrsini.
Sto se tice valisneria,postoje razne vrste i nisu iste po gabaritima.Neke nikako ne mogu u sredinu( gigantea na primer),a neke su bas pogodne,kao sto je Vallisneria americana ''mini twister'',ili V. tortifolia...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovorima a Valisneria Spiralis je u pitanju,da li može u sredinu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koliki je tvoj akvarijum,ali ova Valisneria lako dobaci do pola metra u odgovarajucim uslovima,a lako se i siri.Eto,pa se ravnaj prema tome.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa visina je 35cm,znam da raste puno,meni je u zadnjem planu ali širila se po celom zadnjem planu,onda sam je skratila i sada se širi po sredini akvarijuma pa zato pitam...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E samo da dodam da je Nesha u pravu.E. densa treba da izgleda mnogo raskosnije nego ta na tvojoj slici.Ali ume ona lako da se oporavi,samo da joj nadjes caku...

Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nensi ::
Pa visina je 35cm,znam da raste puno,meni je u zadnjem planu ali širila se po celom zadnjem planu,onda sam je skratila i sada se širi po sredini akvarijuma pa zato pitam...


Pusti je da raste samo tamo gde tebi odgovara,i resena stvar Smile .Ja je imam tek toliko da kroz drugo bilje njeni listovi lome "sliku".U suprotnom bih stalno morao da je rascupavam.
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 10:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valisneria moze porasti i metar i po ako joj dozvolite Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Jul 21, 2013 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobila sam je od jednog čoveka sa foruma trenutno je tu sadim je u utorak i predstavljam vam akvarijum!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.. Da ne otvaram novu temu, nadovezacu se na ovu jer imam slicna pitanja.. Smile

Koja je ovo biljka i da li je zahtevna..? Kao sto se na slici vidi, list koji se oslanja na panj ima sitne tackice po sebi.. Pre 2 dana je biljka pustila nova 2 lista i do danas su (po mojoj proceni) dostigli svoju velicinu a vec imaju identicne tackice/rupice.. Interesuje me da li je to zbog neodgovarajucih uslova ili je mozda cak nesto jede od zivog sveta..? Ni na jednoj drugoj biljci ne primecujem nista slicno.. Od riba imam tetre, gupike, algare, muljase i neonke.. I brdo malezijskih puzeva je tu, ali ne bih rekao da su oni krivci..
Unapred hvala na odgovorima
Svako dobro
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jul 31, 2013 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je Hygrophila corymbosa.Te tackice,koje se pretvore kasnije u rupice,pa propadne ceo list oznacava zapravo nedostatak kalijuma.Osim sto je lepa i bujna,ova biljka je i signalizator(K).
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Neke crvene biljke nasdvoje Na poklon 0 Pet Dec 08, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke bez podloge sloboradov Akvarijumi 4 Sre Maj 03, 2023 1:59 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License