Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Voda Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamen samo iskuvaš, i možeš da ga bućneš u akvarijum. Pročitaj malo neku temu o akvaskejpingu. Kamenje sa oštrijim ivicama daje agresivniji izgled akvarijumu. Takođe, oštre ivice su opasne po sigurnost ribica. Zaobljeno kamenje izgleda prirodnije i daje umirujući ton akvarijumu.
Lozu možeš uzeti samo iz nekog starog, napuštenog vinograda, jer danas svi nemilosrdno prskaju lozu, i to često vrlo nestručno. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ah, zaboravih...važno je da u akvarijumu imaš istu vrstu kamenja. Ne mislim samo na izgled (oštro ili zaobljeno), nego na samu vrstu kamena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BiMax01




Registrovan: 17 Apr 2013
Poruke: 2
Lokacija: Brcko (BiH)

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala sto si mi pomogao sutra idem po panj Very Happy znam gdje cu nac a imam i jednog koralja kog sam dobio za poklon da li njega mogu stavit u akvarijum?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis koral? Nece se uklopiti to je sigurno, ne preporucujem da stavljas korale, skoljke i slicno, i zbog vode i zbog izgleda ne pravis morski akvarijum, heheheheh i inace ne moj ubacivati neke gluposti tipa zamkovi, brodovi one kovcege za mehurice i slicno, to mi je bas kic nekako osim ako ne pravis akvarijum za neke klince njima je to zanimljivo Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
BiMax01




Registrovan: 17 Apr 2013
Poruke: 2
Lokacija: Brcko (BiH)

PorukaPoslao: Sre Jul 10, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nisam planiro stavljat zamkove ili tako nesto stavi cu ja panj i neku biljcicu i super ce bit Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Čet Jul 11, 2013 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, okaci slike kad zavrsis da vidimo kako je ispalo, ma mora biti super Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
BiMax01




Registrovan: 17 Apr 2013
Poruke: 2
Lokacija: Brcko (BiH)

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2013 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo slika akvarijuma sa panjem i ribicama. Roze kamenje sam ostavio posto cu uskoro pravit veci i bolji a plasticnu biljku sam ostavio posto cu za par dana kupit pravu pa cu je izvadit u petshop-u nije bilo biljki sve su prodane pa je covjek narucio nove i cekam da dodju Very Happy . Od ribica imam 3 Xiphophorus hellerii (Xifo) jedan je muzijak a dvije zenke, jedna zenka je skotna, i imam jedan Pangazijus shark. Na slikama se ne vidi jer se sakrila iza panja cesto to radi (legne na jedno mjesto i miruje pa po nekad napravi koji krug oko akvarijuma pa opet legne i miruje).
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2013 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da si trebao da skines koru sa panja ne vidim dobro na slici ali mislim da nisi skinuo, i dobro ako je tako za dekoraciju ocekujem slike novog akvarijuma da vidimo kako si ga doterao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
BiMax01




Registrovan: 17 Apr 2013
Poruke: 2
Lokacija: Brcko (BiH)

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2013 11:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skino sam koru al kako se panj natopio vodom postao je tamniji pa izgleda kao da ima koru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

BiMax01 ::
skino sam koru al kako se panj natopio vodom postao je tamniji pa izgleda kao da ima koru

Vazi, ne vidi se dobro na slici Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 1:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

po meni ne bi trebalo da ubacujes vestacko bilje niti kamen koji izgleda vastacko,jer akvarijum treba da bude mali delic prirode no dobro,prvenac je.odlicno je to sto(barem kako citam) nisi ubacio ribice,i sto ti se svidjaju gupike.Kada ih kupujes posmatraj ih dobro,iskreno ja ne volim da ih uzimam u pet shopovima jer iako su lepe i na prvi pogled predivne kada ih ubacis kod sebe nekad znaju da izgube boju,pa i da uginu od starosti posle nekog vremena jer su ti prodali stariju jedinku.Biljke bi bilo dobro da za prvu ruku uzmes manje zahtevne:prvo,moja omiljena,anubia,mozda neka kriptokorinica,valisneria,limun,zavisi sta volis i zelis,mada kladoforu ti ne preporucujem u akvarijumu zna nekad da napravi stetu.Samo napred i citaj citaj,odvoji sebi vreme za to,koristice ti mnogo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Sub Jul 20, 2013 1:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo sad skontala da si ubacio ksifo,oni su lepi ali znaju da iskoce napolje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BiMax01




Registrovan: 17 Apr 2013
Poruke: 2
Lokacija: Brcko (BiH)

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 9:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam sto kazes: Akvarijum bi trebao biti djelic prirode. Isao sam da kupim biljke ali su nestale pa cu kupit kad dojdu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 9:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije loše prijatelju,čim stignu biljke ubacuj slike,Anubias Nana najbolje ide ovde,ja ću je vezati za panj sutra,ubacujem slike ide novi setup...Sviđa mi se što nisi potrčao kao većina početnika i kupio naprimer akvarijum od 5l nabio onu plastiku i stavio japanke,gupike,platike,skalare...Poslušao si ljude sa foruma i to ti se isplatilo,veruj mi uskoro kada se sve lepo formira dobićeš prelep komad prirode u svom domu!Srećno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Pon Jul 22, 2013 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo i mene,prvo zelim da ti pozelim dobrodoslicu u svet akvaristike-najlepseg hobija Smile pre naseljavanja mora proci odredjeno vreme,oko petnaestak dana dok se ne isciklira.Posto si pocetnik,bas kao sto sam i ja bila,dacu ti par saveta.Pocni sa jednostavnijim manje zahtevnim biljkama i kupi biljku sa korenom,lakse ce ti se primiti.Posto sam ja obozavaoc anubija,savetujem ti njih-sa njima mogu gotovo sve ribice jako su lep ukras a i mozes da ih povezes za panj.O kompatibilnosti ribica obavezno utrosi vreme za citanje i BIRAJ IH SAM.Posoji vrlo razuman razlog za ovo napisano velikim slovima.Biraj ribice koje plivaju energicno,koje nemaju nikakvih promena-ukratko biraj zdravije primerke.Pocni sa nekom vrstom ribica koja nije zahtevna,ja sam na primer za varijantu prvo ubaciti komunalce-tj neke koridorase,sad neko kaze drugacije ja opet koridorase jer se slazu sa skoro svakom vrstom a i mogu reci da su izdrzljivi(kod mene je jedan koridoras preziveo teglu,zatim 25 l pa 70 l i sve je to puklo a on je i dalje ziv i zdrav)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bela mutna voda Maridza Početak u akvaristici 5 Uto Sep 12, 2023 12:06 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda Borca vuce ka povrsini EmEmily Bolest 3 Uto Jul 11, 2023 2:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda Likan Početak u akvaristici 7 Pon Feb 15, 2021 2:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Voda "Mutna, mlecna, prasnjava ... goran012 Početak u akvaristici 3 Uto Nov 03, 2020 5:24 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License