Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 osvetljenje t5 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ne zelim bas tako malo bilja Sad sto se prigusnice tice na njoj je nacrtana fluo cev i pise 2x a u produzetku 24 i pored 39.Znam da sam osedjen na 4x 24 ili mogu da ostavim mesta za jos jednu pa kada budem imao love da dodam jos jednu...ne znam sta da radim.A koje 4 T5 bi bile ok da spojim?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 9:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam skoro uzimao ali od 39 watt, belu daylight, philips 865, sa 6500 k. kostala je oko 650 rsd. One su najjeftinije.

za sve tipa jbl, aqua medic, arcadia i ostalo racunaj na 10ak eur po cevi.

Ne znam sta bi jos mogao da kombinujes.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 23, 2013 10:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obidji radnje, pa vidi sta ima u ponudi.Ja sam se bas namucio da nadjem ove od 39 watt.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 10:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e da li moze neko da mi pomogne...gledam da li mogu u haubu da stavim makar jednu ili dve T5 od 39w ali posto su duze zanima me kolika je njena tacna duzina sa onim kontaktima sto idu u nosac.Dakle zanima me kolika je ukupna duzina sa kontaktima i kolika je duzina samog kontakta...Ako neko moze da premeri ko ima T5 od 39w od 85cm.Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Suncokret
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2011
Poruke: 179
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tih 86cm su knaaaaaap. Mozda i mozes da uzmes 85cm t5 neonke od 39w jer su t5 drzaci jako tanki. Kolika ti je cela hauba, od pocetka do kraja? Pitam te zato sto postoji mogucnost da se drzaci zasrafe na plasticnu sipku koja bi mogla i da strci malo sa strane ako imas lufta, a da opet bude sve stabilno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 11:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

znas sta...razmisljam da ih iskosim...da u sredini po dijagonali stavim dve od 39w i pored njih sa jedne i druge strane po jednu od 24w..sad sam nesto merio i mislim da bi to moglo...e sad da li je to ok i pametno to ne znam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

fluo cev od 39watt 849mm i dva nosaca kod mene su zauzeli 862 mm....
ovo je knap
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jul 24, 2013 7:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok hvala...znaci nista od te varijante da ih stavljam ravno ali kao sto sam rekao razmisljam da ih stavim po sredini u dijagonalu i dve manje sa strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li je ok ovo sto planiram sa osvetljenjem...da stavim dve duze u dijagonalu od 39w i po jednu sa obe strane od 24w ili da idem sa 4 od po 24w normalno da ih stavljam?Pida da li bi biio ok takav raspored zbog osvetljenja,bilja i svega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolike su tacne unutrasnje dimenzije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tacne dimenzije unutar haube u koju mogu da stavim osvetljenje je duzina 86 a sirina 38.2 to pricam da je tacno iznad akvarijuma...u sirinu imam jos oko 12 cm a to mi je spoljasnjji filter iza.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jul 26, 2013 6:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo crteza u razmeri, pa proceni. 2x24 + 2x39.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 29, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na ovom crtezu....meni je ovo ok...nadam se da nije problem ovakav raspored zbog osvetljenja i biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milan85bgd
Akvarista



Registrovan: 14 Maj 2013
Poruke: 79
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2013 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupio sam 2 kom. arcadia plant grow od 39 w i 2 kom. aqua medic reef white 10000k od 24w.Sta mislite jel je to ok?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Akvarijumart
Akvarista



Registrovan: 10 Mar 2013
Poruke: 64
Lokacija: Gandijeva 122v.lok7 Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Avg 08, 2013 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tek sad vidim ovu temu i izgleda sam malo zakasnio. Nisam poklonik toga da se sijalice za morkse akvarijume stavljaju iznad slatkovodnih, jedino ako nisu u pitanju malavi ili tanganjika akvarijumi. Sijalice za morske akvarijume pospesuju rast algi, i nisu bas pogodne za biljne akvarijume.

Takodje mislim da je najbolje bilo da si isao na sijalice od 35w iliti 750mm. Pokrio bi ceo akvarijum podjednako i nebi imao mrtvih uglova.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neonke kao osvetljenje uki01 Rasveta 12 Pon Jul 20, 2020 11:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Arduino LED kontroler i osvetljenje z... peconis Uradi Sam (DIY) 12 Pet Mar 29, 2019 6:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Juwel Primo 70 + LED osvetljenje m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Nov 03, 2018 4:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Klasicne LED Sijalice E27 za domacins... Zivadin Rasveta 17 Sub Mar 31, 2018 1:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 4900k osvetljenje, valja li to sta? ludidzora Rasveta 22 Pet Mar 10, 2017 10:53 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License