Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako hraniti ribe zivim larvama komaraca? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nakupio sam juce neku manju kolicinu larvi komaraca u bazencicu kod strica na placu, pa me interesuje kako da im dajem ribama?
Da ih hvatam jednog po jednog ne ide, ima da ih hranim od jutra do mraka, a da sipam zajedno sa vodom iz bazencica ne zelim, plasim se da ne unesem neke parazite ili bolest.
Ako neko ima resenje kako bih mogao da skupljam komarce, a da nema rizika za zivot u akvarijumu neka ga podeli sa mnom. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 2:16 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jering
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2011
Poruke: 69
Lokacija: Nish

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pokupis mrezicom i ubacis u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmisljao sam o tome, al se plasim da ne zaprljam mrezicu tom vodom iz bazencica. Probacu da napravim neku mrezicu koju cu koristiti samo za to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
florida
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 24 Jun 2010
Poruke: 51
Lokacija: novi beograd-ledine

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cediljkom sitnom pa ih isperi pa hrani
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
niza92
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2010
Poruke: 169
Lokacija: MAJDANPEK

PorukaPoslao: Pon Jun 25, 2012 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipaj u neku posudu malo vode iz tvog akvarijuma pa ih ubaci tamo da se isperu.To bi ti bilo mozda najsigurnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jun 26, 2012 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebacio sam ih u drugu posudu u koju sam sipao vodu iz akvarijuma, a prebacio sam ih pomocu cediljke za caj. Dao sam jednu turu ribama, bas im se svidjaju. Laughing

Hvala na pomoci svima!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
anubiasbarteri
Banovan
Banovan


Opomene: 1
Registrovan: 24 Okt 2012
Poruke: 54
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod davanja žive hrane ribama postoji veliki rizik da se unesu bolesti u akvarijum. Iz tog razloga praktikujem da živu hranu pre davanja ribama, prvo tretiram 2 minuta u mikrotalasnoj. Na ovaj način se uistinu uništavaju neki vitamini, ali se rizik od bolesti svodi na minimum. Između 2 zla biram ono manje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Okt 25, 2012 8:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kada hranim diskuse izmedju ostalog dajem im i zive larve komaraca. Jedna manja merica kosta 250din a oni tu imaju svega 3-4 obroka jer su oni jaki kao i ostala ziva hrana.
Njih prvo dobro properem vodom i zamrznem ih zive. Kasnije samo odlomim parcice i tako im dajem. Diskusi ih obozavaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Markonbg
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2012
Poruke: 230
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta mislite o onoj spravi ,nemam pojma kako se zove,ima neonku koja svetli stetlo ljubicaste boje,preko nje se nalazi zastitna mrezica i sluzi za ubijanje musica,muva,komaraca...znate ono,sleti musica,samo se cuje zzzz i vec je mrtva tj. sprzena.Jel bi na taj nacin mogli da se skupljaju komarci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 02, 2012 4:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odrasli komarci nemaj neku hranjivu vrednost za ribe, naravno nije loše pomalo im davati čisto radi prirodnog instinkta sakupljanja insekata sa površine vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Baia
Akvarista



Registrovan: 18 Apr 2010
Poruke: 930
Lokacija: OBrenovac-Srbija

PorukaPoslao: Sub Nov 10, 2012 8:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko gde moze da se kupi neka ziva hrana, tipa larve komaraca, dafnije, tubifeks, bilo sta sto sitnije ribe mogu da jedu? Odgovor moze i na pp ukoliko bi reklamiranje krsilo pravila foruma, mada verujem da ovo mnoge zanima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Acimovic
Akvarista



Registrovan: 31 Okt 2010
Poruke: 31
Lokacija: Gornji Milanovac

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li hrana za ribice da propadne ako je stara naprimer,a pritom zatvorena,malo manje od godinu dana?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 8:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze, kao i sve sto je organskog porekla. Ako je neka firmirana hrana onda na pakovanju mora da pise rok trajanja, ako kupujes neku nepoznatu onda nikad nisi siguran, najbolje je
da kupis novo pakovanje. Ne mora obavezno ribama nesto da bude ako je istekao rok, al da li bi ti jeo nesto za sta nisi siguran da je dobro. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam uvek zivu hranu pre davanja ribama ubacivao prvo u hipemangan pa posle u aq..nikad se nista nije dogodilo sa ribama...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sub Jul 27, 2013 10:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja larve trenutno vadim iz kante sa đubrivom za baštu.
Uradim to tako što ih mrežicom odvadim u plastičnu čašu, u posudu od sladoleda ulijem vodu iz akvarijuma, i onda ih presipam kroz mrežicu iz čaše u čašu dok ih ne pohvatam sve i prebacim ih u čistu vodu.
Evo ga amaterski snimak hranjenja.


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License